Pitanja u vezi pokretanje igara, tacnije problem :)

Pozdrav svima, nov sam na ovom forumu i nisam siguran da li uopste postavljam pitanja na dobrom mestu, ako nesto pogresim slobodno me ispravite.

Imam par pitanja za vas :slight_smile:

Dobio sam par igara od sestre (sto original, sto rezane) koje je pokretala i igrala na svojoj konzoli, i sasvim sam siguran da su PAL, ali kad ih ubacim, cujem kako zavrti cd na par sekundi, prestane i izbaci mi gresku, Wrong region, This disc`s region code is incorect for this console.

Od 5 igara koje sam dobio samo jedna radi, assasins creed 1, ostale mi izbacuju istu gresku, ne znam u cemu moze biti problem. Da napomenem da su sve starije igre, ako to nesto znaci, PGR 3, NFS UNDERCOVER, BRINK… Ako se nekom slicno desavalo ili ako zna o cemu je rec bio bih mu zahvalan da me uputi malo :slight_smile:

Isto ako je potrebno u pitanju je Elite konzola, lt 2.0, dash onaj poslednji od avgusta valjda sto je izasao.

Toliko za sad :hm

po svemu sudeci igre su PAL a konzola NTSC ili obrnuto pa zato ne rade. Vecina igara danas je REGION FREE tj rade na svim konzolama pa je verovatno i ta igra RF pa radi…

Igre su PAL a konzola NTSC ili obrnuto u svakom slucaju REGION FREE igre mozes da pokreces, njih narezi i neces imati problema. Ako ti treba fleshovanje LT+ 3.0 Mozes da mi se javis da to odradimo.

Nadam se da je jasno dva potvrdna odgovora :slight_smile:

Hvala vam na brzom odgovoru gospodo :smiley: Ali fora je u tome sto sam ja narezivao i igrao oko 30-ak PAL igara na konzoli, i ni sa jednom nisam imao problem, a ovde na originalima i na disku i na kutiji pise da su PAL i sestra je igrala kod nje na PAL konzoli, zato me to sve najvise i buni :S A jedna od njih mi i radi kao sto sam rekao AC1, isto i na njoj pise da je PAL… cudne se stvari desavaju kod mene :smiley:

igrao si region free igre na konzoli, ako se slucajno ne slaze region DVD igre i REgion konzole dobijes poruku koju si ti dobio.
Provuci igru koja radi kroz ABGX na PC i procitaj region onih koje rade, za original neces mozi bez posebnog dvd drive-a ali proguglaj regione pa ces videti da je sve kao sto je receno