Pitanja oko XBOX360, revizija ploce i ostalog

Dobar dan svima.

Planiram da kupim XBOX ali buduci da sam procitao sve i svasta, postajem skeptican. Koliko sam primetio, najcesci problem je overheat cpu i gpu. Nedavno sam se upoznao sa izrazom RROD i vidim da su pojave ceste. Moze li mi neko iskreno reci, da li je kupovina xbox-a zaista igra na srecu ili postoje odredjeni razlozi zasto se kvarovi desavaju (ne gasenje konzole po 10 sati, udar groma, ne ciscenje prasine itd.?) ili jednostavno samo od sebe?

Da li su kvarovi cesci na npr starijim konzolama (Falcon itd, ako sam dobro razumeo) i da li je Jasper (valjda najnoviji) najstabilniji ili to nema nikakve veze?

Mnogo su me naplasili razni postovi i tekstovi vezani za XBOX kvarove pa se zapitam, vredi li uopste kupiti XBOX koji ce raditi godinu dana?

Izvinjavam se na ovako, za vas mozda glupim pitanjima ali isto tako molim da me razumete, do sad nisam kupovao konzole a voleo bih da imam jedan XBOX.

Hvala unapred,
Nikola

Kvare se verzije pre jaspera. Jasper i slimovi se, uslovno receno, ne kvare.

Kupovina xbox-a je bila igra na srecu jako davno,od izlaska falkona situacija se dosta popravila (ja imam falkon vec 3 godina a igrao sam ga i po 15 sati bez gasenja) a kada je izasao jasper taj problem je 99.9% resen naravno desava se da se pokvari ali nista vise od konkurentnih konzola.

Slim je jos pouzdaniji jer se on ugasi kada mu se zagreje temperatura do kriticnog nivoa ali da bi to uspeo verovatno treba da ga drzis na sporetu ili u rerni xD.

Kao neko ko se bavi prodajom konzola moram izneti jedan podatak. U XBR Shop-u, na svakih 10 prodatih Xbox360 konzola dođe i jedna PS3 konzola. Na svakih 5 POKVARENIH PS3 konzola , dodje jedna Xbox360 konzola!

nuff said!

molim te drugi put smisli naziv teme koji odgovara.
Dobio si odgovore, lepo objasnjeno.

evo najkraci moguci odgovor. ukoliko gledas konzole po limundu za 60 evra, taj ce dobiti rrod, ukoliko kupis novu konzolu, onda ne brini. novu konzolu koja moze da ima rrod, ne mozes kupiti zato sto takva nova konzola ne postoji.

Ima na kupujem prodajem XENON za 145evra RROD se smesi onom ko je lud da je kupi za te pare :slight_smile:

Ljudi… ne znam sta da vam kazem. Ovih par pozitivnih postova mi je izbrisalo sve lose sto sam mislio. Hvala do neba.

Jos jedno pitanje,

Ogranicen sam finansijski i nasao sam ovo povoljno, tj toliko bih i mogao da izdvojim. Da li je to ta jasper ploca i vredi li ovoliko?

Edit: Duboko se izvinjavam, nisam znao da se ovaj sajt bavi i prodajom samog XBOX-a pa sam postavio link ka drugoj prodavnici.

Radi se o XBOX Elite 120GB - Da li je to dobar model?

Hvala unapred!

naj prostije na JASPER napajanju pise 150w, ako je sve original(fabricko) napajanje je 150w

Ne, ne, ne i neeee kupovati polovne konzole :emoticon-0100-smile (moja politika) nema veze koji je model(chipset) Jasper, Walhalla…

Novo je novo, radje ako nisi pri parama sacekaj dok ne skupis pare i kupi si novu konzolu, barem si miran.

poslusaj predaora, bolje skupi pare i kupi novu konzolu, ne daj boze da ubodes jaspera a da je neki genijalac uradio na njemu x-clamp…
ja bi skupio pare za novu, ovde u shopu imas nove fleshovane, garancija godinu dana…

Cisto da dodam: svoj slim nisam iskljucio nesto manje od 20h, sve vreme se przilo, a na jako kratko (koliko je vremena potrebno da je nadjem sledecu igru u listi i pokrenem je), back to FSD da se prebacimo u drugi gejm. Znaci sve vreme cpu i gpu prze. Kuler se ni u jednom trenutku nije ukljucio na jace od onog normalnog/tihog rezima (mislim da je default 30%). Posto je RGH konzola, u FSD vidim temperaturu koja ni jednom nije presla 87-88C. Sve to na sobnoj temperaturi 25-27C, bez direktnog svetla na konzolu i bez previse duvanskog dima u sobi.

Mislim da je prosla test? :slight_smile:

meni je jasper radio 3 dana neprekidno vrteci Final Fantasy XIII, toliko je bio tih da nisam skontao ni da je upaljen.

Ne ljudi, nismo se razumeli. Radi se o novoj konzoli koja kosta 22.000 dinara, na to sam mislio da toliko mozda i mogu da izdvojim. U svakom slucaju hvala vam do neba, puno ste mi pomogli.

Nema na cemu :wink:

A novih konzola imas ovde kod nas u Shopu, evo ti link pa si pogledaj:http://www.xboxrepublika.com/?page_id=1119

Reseno, LCK.