PC Master Race vol. 3

Sigurno ovaj model? Ili je to samo kod nas opet bezobrazno skupo. U AT je bio 600e pre 3 godine cak!

Edit: Sad vidim cenu, pa da li su oni realni!

Da, taj je. Kod nas su ludacke cene, preko 1100e. Na oglasima ima 2 polovna, najniza je 650 sad vidim.

Ja koristim hidraulicni za 32´´ UltraWide i regularni nosac za 27micu plus ima opciju i za Laptop
Iskreno ja mrzim na stolu da gledam fabricka postolja jer izgledaju lose plus zauzimaju prostor.

Ovo su modeli

ONKRON 13-32 Zoll schwenkbar, neigbar, Höheanpassung, VESA 75/100 Monitor Halterung, Schwarz | MediaMarkt

DIGITUS DA-90349 Monitorhalterung, Schwarz Monitorhalterung | MediaMarkt

2 Likes

Mislim da cu morati rodbinu opet da uposlim. Ovo deluje bar duplo kvalitetnije od svega sto sam ovde nasao :frowning:

2 Likes

ovaj onkron izgleda strava

1 Like

Ja imam jedno 5-6 nosaca i kacio sam sve i svasta. Od 27" do 34" wide, pa cak i OLED TV od 48". Jedno sam za OLED morao uzeti neki nadrnani heavy duti nosac, ali za sve ostalo sam kacio na obicne nosace sa Amazona. Nisam ima nikada problema.

Malo sam pogledao Gigatronu npr. vecina nosaca su isti koje ces naci na Amazonu, bar tako izgledaju. Ali trebalo bi da drzi bez problema.

1 Like

Ma uzmi ovaj najjeftiniji i da te bog vidi

Posle javi meni ako ne kolapsira sa sve monitorom :smiley:

Nestrpljiv sam i ne mogu da cekam AT rodbinu tako da ce morati ovako nesto da padne, uzimam ovih dana pa javljam utiske.

I dalje prosto ne mogu da verujem da je monitor 1200e nov, 700e polovan nov u Srbiji.

I da ti budem iskren, ako mislis da gledas serije ili filmove na njemu bolje je da onda uzmes neki drugi monitor.

ALI, za gaming je strava. GSync se bas ‘vidi’, prva igra koju sam probao na njemu je bila Sea of Thieves i video sam tearing na ekranu, problem je bio sto sam igrao u windowed modu, kad sam promenio settings mozak mi se prosto sokirao!

1 Like

Za filmove je tu oled i vr. Treba mi za gaming i productivity. Imam neki stari 23" FHD 60hz koji sam skoro popravio, ali ga je malo pregazilo vreme sa featurima (curved, QHD rezolucija, ultrawide, VRR, refresh rate… itd).

Low budget vatijanta je oko 320e ili 400e za ultrawide G5 Oddysey.

Nije mi nesto zapelo, ali bilo bi lepo uzeti nesto novo.

najbolji monitor je ipak g8 oled. :face_with_peeking_eye:

Dobar video Peje, KP je stvarno propao, premotajte na kraj ako vas ne zanima ceo video. Moja iskustva sa KP-om su srednje zalosna u poslednje vreme. Sta god sam trazio, nema na “lageru”, iskljucivo se porucuje od 3-8 dana ceka se uvoz, cena nije ta kao na oglasu nego visa, a sv su iste ili vise u nasim prodavnicama sto je besmislica jer ne placaju zakup, radnike, carinu, ali sta god da se promenilo (zatvorili su onaj trzni centar tik pored granice?) dugorocno gledano, perspektiva za domace gamere je uzasna i jedino ima smisla ili da ne brinete o ceni uopste, imate para i bas vas briga sto cete nesto da preplatite, ili da cekate neke akcije za periferije velikih radnji, da se cenkate na KP ili da lovite neke dilove (obavezno sortirate od najjeftinijeg i ni za zivu glavu ne dajte ni evro preko toga jer je i to cena sa ogromnom marzom). Ni jednu komponentu nemojte kupovati pre uporedjivanja cene sa Amazona, sto mozda nije realno u Srbiji, ali nije realno ni da nas sverceri deru i ugradjuju se ovoliko u IT opremu. Graficke su i dalje u sustini najkriticnije, navraga bitcoin je opet u porastu tako da nam mozda sledi jos jedan kripto talas od jeseni i ponovno divljanje cena.

Rekao bih da je KP već neko vreme više za malo veći izbor komponenti nego niže cene, osim baš za grafičke, pošto npr 4070 ti je još uvek kod nas iz nekog razloga preko 1000 evra.
Mada kao što kažeš, i taj veći izbor je samo na papiru, često nemaju na lageru i kao možda će moći da nabave.
Ali ono za šta jesam imao bolje iskustvo na kp (a čitam i drugi) jeste da ti mnogo brže i lakše reše garanciju nego 80-90% domaćih radnji. Bar ljudi koji imaju stotine i hiljade pozitivnih ocena.

2 Likes

Iz razloga sto oni nabavljaju robu iz Madjarske. EU garancija nije isto sto je i kod nas garancija.
Nasi dobavljaci imaju mogucnost kupovine robe za mnogo jeftinije pare bez garancije. I onda ti dodjes i zalis im se na robu, a oni znaju da moraju da iskesiraju celu stvar opet.

Pritom, carina na tehniku je samo 1% za nase dobavljace, ne 10%. Pa ti vidi kolika je to marza. Uzasni su.

1 Like

Imam neki matori HDD izvučen iz starog laptopa, pa sam razmišljao da ga koristim kao storage za snimke predavanja sa faksa, pa me zanima jel ovo čudo treba da uzmem kako bih mogao da ga koristim kao eksterni disk?

https://www.bcgroup-online.com/adapteri/gembird-usb-na-ide-2.5-_-3.5-i-sata-adapter-(hdd)-(ausi01)-103640


Ovo ja koristim

2 Likes

Ja sam se malo okrenuo PC gamingu, a imam jedno 10-tak PS5 igara u neposrednom backlogu (FF 16, SF6…). O VR ludilu necu ni da pricam. Ali za sada mi se bas igraju Cyberpunk i Doom koji klize u ogromnom FPS-u, doduse bez RTX-a, kao i Monkey Island remake, koji je fantastican. Neki PC-specific zanrovi kao sto su strategije, FPS i point and click, nikada nisu ni imali smisla na konzoli.

Toliko mi je dobar i udoban osecaj koriscenja Razerovog misa i tastature, da razmisljam o nekom daljem ulaganju u PC. Juce sam uzeo dodatnih 16gb za 5000 dinara, RGB Kingston Fury koji, iako DDR4, radi plug and play sa XMP overklok profilom i svetli za sve pare zajedno sa prethodna 2 identicna modula. Napravio sam neki star wars dark side theme za sve RGB uredjaje.

Dodatno lomim se da uzmem i sto sa mehanizmom za podizanje i smanjim sedenje. Nisam bas siguran koliko bi me drzao taj trip i koliko bi mi zaista znacio za zdravlje, Ikein sto je bas preskup (nesto manje od 600e) uz prilicno basic i minimalisticki design sa malim detaljima zbog saradnje sa Asusom. Amazon ima mnogo bolju ponudu, ali nedostupno je kod nas.

Sve u svemu, nastavlja se projekat PCMR. :sunglasses:

6 Likes

Kome trebaju fantasticne PC wired slusalice, nek ne trazi dalje od Logitech G635. Nasao sam ih za 6500 din neotpakovane preko KP i mislim da su najbolje slusalice koje sam ikada imao, nakon malo igranja sa ekvilajzerima, osecam se kao da sam dobio na lutriji. Kvalitet izrade je bar duplo bolji nego Sony-jeve 3D pulse, a bogami i kvalitet zvuka. Ludnica sta se dobija za 55e, RGB, preseti, kvalitetni dugmici i najbolji mikrofon koji se perfektno folduje, odlican je cak i kvalitet USB kabla. Zvuk je dubok i prostoran nakon podesavanja ekvilajzera, jedva cekam gaming sa ovim cudom, i izgledaju za moj ukus savrseno. Dokaz da najbolje stvari ne moraju da budu skupe, bolje od ovoga je samo neki hi-fi range od par stotina evra pa navise. U prodavnicama je ovaj headset 120+e sto je mozda malo skuplje za wired, ali ako ubodete ovako dobar deal, nemojte uopste da se dvoumite.

1 Like

Mene ako pitaš ergonomska stolica je spas. Pre bi na to išao nego na sto sa hidraulikom.
Znači ne nikako ove gejmerske izmete od raznoraznih varijanti kože, 20 sam probao, i sa svakom neminovan bol u ramenima posle iole malo duže sesije. Znam kad sam sastavljao konfiguraciju da je bilo preko 2000 eur na komponente, i onda najbolja kupovina od svega polovna herman miller stolica za 300€.
Fantazija od izuma. Jedva me šefovi naterali da se vratim u kanc posle pandemije na ove obične kancelarijske

1 Like

Verujem da je super, mada na slici ne deluje bas nesto udobno.

Ako bih uzimao verovatno bi to bio Iskur. Ali nisu stolice problem nego sedenje generalno, tako da mislim da samo sto nma dizanje i rekreacija resavaju problem sa bolovima, na duze staze.

Trenutno imam neke kvalitetne kancelarijske koje sam dovukao iz firme, ali sve je to losije dosta od ove Razerove.