PC Master Race vol. 3

Nikada u zivotu od kada cackam PC nije bilo isplativije uzeti gotovu konfiguraciju.
Uvek je bolje sastaviti.
Izuzetak je ako neka firma ima neke konfiguracije koje dugo stoje, niko ih nece pa da se rese!

A ko sam ne zna da sastavi PC ili ne zna bas bas nista o komponentama za njega i postoje konzole.

Da ali ovo nije sastavila prodavnica od zaostalih delova. Nego je fabricki sklopljeno nije bas isto.

Isto je, samo ga nije sastavio Mile iz Gigatrona nego DjangDzung Li iz neke rupcage u Kini.
Ali ok. Ti ne kapiras da je deo deo. Isti je…
samo je lokacija sastavljanja druga.

Kao kada cujem “fabricki ugradjen plin”
:rofl::rofl:
A ljudi ne znaju da je to ugradio isti lik koji ima servis u kraju samo ima kombinu sa uvpznikom kola.
Ne postoji “fabricki ugradjen plin” ali kod ljudi to pali. Kao sto ti mislis za ovaj komp.

1 Like

Ako konfiguracija stoji 2 godine kakve veze ima koliko stoji? Isto i kakve vese ima ako je konfiguracija sklopljena vec? Ukoliko je dobra ili prihvatljiva

Za koliko bi ovu konfiguraciju sklopio sam?

Nisam istrazivao svaki deo sto si okacio.
Ali gotove konfiguracije su uvek skuplje i losija kupovina nego kada pravis sam.
Bude jeftinije samo ako zele da ih se rese.

I od mene ne ne i ne za sva gotova rešenja, nebitno jel neki aio, brand name ili šta god.

Prvo što neretko proizvođači koriste neke unikatne delove tipa napajanje, pa ako crkne prvo što ne možeš govno da nađeš kod nas, a drugo plaćaš ga x3 u odnosu na standardno.

Drugo što je slučaj vidljiv i na slici, ovo je minijaturno kućište, gde ti je 99% slučaj da takvo bude napajanje, grafika ili šta god. Takođe ako je vazdušno hlađenje, ovde protoka vazduha nema, džaba što su stranice bušne kad je case gabarita ko neki nas server.
Takođe sam brand zotac (imam njihove 2 gpu) je poznat da ne pravi baš kvalitetne kulere u svojim gpu. Ok ne mora da bude urezano u kamenu za svaki model, ali ne bih se baš zajebavo.

Treće, što kod nas narod dosta često pravi grešku, ne ostavi dovoljno velik budžet za napajanje kada sam sastavlja konfe.
Pa brate ja imam evga 850w za moju gtx1070, 500w za 3060 mi zvuči mizerno.

Takođe, ne treba zanemariti što svaki pod milim bogom koji sam imao prilike da vidim dođe sa punim qrcem bloatwarea uz sistem.

Sad je mislim ok momenat finansijski za uzimanje neke mašine, pod uslovom da može gpu naći novu po razumnoj ceni, ne neku iz rudnika. Malo nezahvalno predviđati, nvidia 4xxx su na pomolu, po svim najavama trebaće 1200w + napajanja za njih, sad da li će to opet da izazove skok ili pad cena 3xxx kartica baš nezahvalno za predviđati tržište, ali uvek sam za DIY varijantu.

Ako druga baš baš zanimaju samo gotova rešenja nek pogleda malo gamers nexus kanal

2 Likes

Ovo je i meni zapalo za oko. Power Draw 3060 je doduse samo 170 W a tog i5 procesora pogledao sam na netu, oko 70 W. Dakle vise nego dovoljno, ali ostavlja nula mesta nekom buducem upgrade-u.

Inace zvanicno Nvidia preporucuje min. 550 W PSU za 3060.

Ja imam 650 W za 3060 TI i to je vise nego dovoljno. (Nvidia preporucuje 600 W).

Ovo sam i ja bas gledao, 3x vise nije bas najbolja kupovina, ali power consuption za next gen je… :grimacing:

Inace ovaj problem mora nekako trajno da se resi jer su vec udarili u zid, i to u sred energetske krize. Citao sam o bioracunarima koji su mnogo brzi od elektronike, a 10.000x manje energetski zahtevni.

Ovo nekad davno kad sam radio u servisu smo zvali barebone pc.
Komponente su baš tipske, cene paprene, a ako si srećan da nešto crkne muka živa da nađeš zamenski deo po bilo kojoj ceni.
Negde oko 3:30 se na kratko vidi samo PSU.

Ja bi od ovoga bežao samo tako

1 Like

Nije strasna zahtevnost

1 Like

Sin uepeo da spali PC. Igrao se frajer danima po ceo dan i to prokleti Destiny 2 (@jahalang0112 bi bio ponosan na njega).

Zamenio sam napajanje i vratio mašinu u život, ali ostao je drugi problem. Mašina radi u normalnim uslovima, tipa net, office isl. Ali ako se potegne neka igra, odmah se isključi posle par minuta. Odnosno, takav je osećaj da kako se popne temperatura grafičke, tako se samo isključi.

Probao sam sa HWMonitor da ustanovim šta je, ali sve deluje ok. Što je najsmešnije, 3D mark test prolazi bez problema i mašina radi, ali 2 igre pustio i cap.

Ako neko ima neku ideju neka se javi. Napajanje je više nego dovoljno Gigabyte 650W. Ranije je bilo LC Power od 600W. Grafika je XFX RX580 sa 8GB RAM-a.

Hvala unapred.

1 Like

Jeste, ako ostaneš posle na igranju Minesweeper-a :exploding_head:

2 Likes

A ne to je već teže uraditi, pristup je ograničen :joy:

1 Like

Ahahhaha :grinning:

To se meni dešavalo i mislim da je hlađenje problem. Najverovatnije je da ćeš morati da uzmeš novi set kulera za hlađenje. Kod mene je upravo to bio problem, čim se digne temperatura grafike odmah se gasi komp i uzeo sam tri kulera (one rgb gluposti) jer moje tadašnje hlađenje zakazalo i rešilo je problem.

1 Like

Ovo što kolega reče. Takodje, dobro pogledaj i kulere na grafičkoj.

Došao sam do iatog zaključka, verovatno se grafika grejala i istrošila se pasta. Tako da sada džabe i kuler, ne postigne da ohladi sve i samo se ugasi. Biće otvorena operacija na grafičkoj karti, pa ako pacijent preživi, biće odlično.

1 Like

Memorija grafike zna da zabode tako. Ali retko od igrica. To tako crkava samo od rudarenja.

1 Like

Samo dobru pastu artic mx5 ili nešto u tom rangu.Ja koristim za konzole i laptope.

1 Like

Videćemo, komp je garanciji, odneo sam ga u servis firme gde sam kupio komponente i dao na sklapanje. Pa neka kažu šta je. Nadam se da je samo ovo. Plaši me da nije procesor, jer i on zna ovako da zabode.