PC Master Race vol. 3

Nikad mi nije bila jasna ta podela konzole/kompjuteri. Gaming je gaming. PS5 sam prvo uključio u 4k60hz tv, i posle nekog vremena prešao na 4k120hz. Razlika je tolika da više nema nazad. Kad smo prebacili XSX u drugu sobu (svi u kući igramo sve), uzeo sam drugi CX, jer mi je tih 60hz baš smetalo.

1 Like

I sta igras u 120hz na konzoli? :grin: tetris?

Na šta misliš? Jasno ti je da Hz i FPS nisu isto?

Pa ne mozes igrati 30fps-a na 120hz. Msm mozes, ali koja je poenta? I sad me bunis jer steam deck recimo nema 120hz a kazes da je odlican. Dok sa druge strane kazes da ti je 60hz neprihvatljivo.

Nemam nista protiv 10.000hz ali to na konzoli nece imati smisla. Mozda na PC-u koji je uvek sa najnovijim hardverom. A da mi 60fps-a baca na 120 ili 60 hz apsolutno mi je isto.

1 Like

Važi.

Dobices mozda malo manji input lag na oledu od 120hz i to je to. Pricam za igre u 60fps. Ja to i pricam sve vreme. Da ne znam razliku izmedju fps i hz bilo bi mi mnogo lakse :joy:

Zaista ne znam kako je vasic dosao do nebeske razlike izmedju 120hz i 60hz na igrama od 60fps-a :slightly_smiling_face:jer ako stvarno postoji tolika razlika bez dileme bih kupio C1

Takodje i meni nije jasno. Doduse 120hz ekrani na mobilnim i tabletima imaju smisla jer je skrol fluidniji, ali je tu 120hz uvek aktivno. Nisam siguran, mozda je jednostavno CX bolji TV i tu je ta razlika.

Dakle, ne mislim samo ja ovako… rekoh, mozda sam lud, ali google je tu.

Ja kad citam vase komentare o raspravi hz/fps i sto kupujete tv i za wc da igrate PS5/SX i isto ja sto cu dok ne crkne da koristim LG UHD 4K/60hz.

1 Like

Izvini.

2 Likes

Nema razloga, svako igra na onome na cemu mu je najbolje. Samo ga stalno tupimo o nekim hercima i nekim efpiesima :joy:

nit ne znam u koliko fps-a radi. Sumnjam da udari preko 30, al’ meni lepo :joy:

1 Like

Mislim da niko nije ulazio u raspravu, niti je to bio cilj. Poenta je da je izreceno ovo:

PS5 sam prvo uključio u 4k60hz tv, i posle nekog vremena prešao na 4k120hz. Razlika je tolika da više nema nazad. Kad smo prebacili XSX u drugu sobu (svi u kući igramo sve), uzeo sam drugi CX, jer mi je tih 60hz baš smetalo.

S obzirom da razlika ne moze biti nebo i zemlja, kada se radi o konzolama, jer znamo da samo par igara radi u 120fps, a vecinu igramo u max 60fps, samo sam se osvrnuo na to, nista vise…

Mislim da je rasprava suvisna oko ociglednih stvari. Naravno da ce 120hz tv biti bolji od tv-a sa 60hz i sutra 240hz bolje od 120hz, ali kada pricamo o gejmingu na konzoli sve to ne dolazi do izrazaja kao gejming na PC-u.

Mislim ako neko (bilo ko) zaista zna tehnicki da pojasni, hajde neka razjasni kako 30fps-a radi mnooooogo bolje na tv-u od 120hz naspram 60hz?
(naravno unapred znamo da niko nece odgovoriti)

Jel’ si stavio TV jedan pored drugog i probao? Ja jesam. 4k60hz vs. 4k120hz. I izgleda bolje. Šta ti nije jasno? Sad ćeš da me ubedjuješ da je isto i nema razlike? Dolazi do izražaja i na PC, i na konzoli. Opet, probao, video. Mene tehnički razlozi ne interesuju. Jedino me zanima kako koji setup meni izgleda, u realnoj upotrebi. I opet, govorim isključivo o refresh rate ekrana, koja se meri u Hz. A ti sad idi lepo i čitaj forume i sajtove, i postavljaj linkove ovde.

Ja se stvarno izvanjivam kolegama, nije mi namera da se širim kako imam ovaj ili onaj uredjaj. Hteo sam da podelim lično iskustvo. Žao mi je ako se neko oseća prozvanim zbog mojih postova.

1 Like

Bravo za tebe. Eto ja nemam mesta da stavim jedan pored drugog. :man_shrugging:

Ma mladja se zeza, niko nije zaista prozvan, nego je nejasno objasnjenje sa tehnicke strane, zasto se vidi razlika ako je fps ogranicen na 60.

Citao sam teme na redditu i nejasno je sta se u tom scenariju desava, neki tvrde da se dupliraju frejmovi i da je input lag nizi zbog toga, neki da nema razlike ukoliko je igra u 60 fps, a bogami neki tvrde i suprotno, da je bolje ako se 60fps igre postave manuelno u 60hz mod. Medjutim postoje neke razlike u tome da li je u okviru same igre forsiran vsync ili u poslednje vreme vrr dosta moze da utice na prikaz.

Nije mi bas ni jasno kako tacno razlikujes ostale tehnicke karakteristike samog tv-a od hz-a. Mozda je slika bolja na CX-u zbog OLED panela i sam po sebi bolje izgleda od drugog panela sa kojim uporedjujes. Precizniji test bio bi stavis 2 identicna CX-a, jedan pored drugog, kad vec imas viska. Na jednom podesis max refresh rate na 60, a na drugom 120 i pustis bilo koju EA sportsku sinulaciju ciji fps nije otkljucan, npr. I ne samo to, potrebno je da i sva ostala podesavanja na 2 tv-a budu potpuno identicna, jer filteri cak i u gaming modu mogu da uticu na input lag. Izvor signala takodje treba da bude identican (ista konzola) kao i sadrzaj da bude slican i uporediv. Eto ti zanimacije kad stignes kuci. :slight_smile:

1 Like

https://store.epicgames.com/en-US/p/borderlands-3
Uzimajte dok je free :smiley:

4 Likes

Od 2023 Windows 11 trazi pristup kameri !?

Dobiće. Ali sa crnom trakom preko kamere :slightly_smiling_face:

3 Likes

Lepo tnx :grin: