PC Master Race vol. 3

PC Gaming:

Odlucim u ovoj susi od igara pokrenem Liberty City Stories, jer verovali ili ne nisam nikada odigrao. Ali cvrc, ojsa bato gde ces. Pa ovo je pc gaming. Ne ide to samo tako. Prvo pokrenes igru… nista samo crn ekran. Dva tri puta… nista. Aj google. GTA IV Black screen crash. Naravno milion rezultata, pa sada ti trazi. Nadjem neko uputstvo , trebam da nadjem u folder strukturi jedan odredjeni file, da idem u Propeties, onda trebam da cekiram par stvari u Compatibility delu. Takodje moram da udjem u jos jedno specijalo podesavanje u okviru Propeties-a, i to da promenim na Applikation. Super. Pokusaj novi. Pokrenem igru, evo ga Rockstar Social Club. Prijavim se, pokrenem igru, nista se ne desava. Nazad na google. GTA IV NOT STARTING!! Nadjem, not a problem, SAMO JE POTREBNO da skinem odredjena 2 .DLL fajla, da ih instaliram i sve je bombona. Nadjem na MS ovom sajtu, pokrenem instalaciju.

grafik

idem da spavam.

10 Likes

Zato je konzola top. Nema tog frejm rejta i rezolucije koja moze da mi opravda ovakvo drkanje. :rofl:

4 Likes

Sve razumem, sem suse igara… Ne znam sta cu pre da igram, katastrofa, a tek dolazi navala u septembru i oktobru.

Na PC-ju mi stoje samo 2 igre - Hades i Disco El.

Nije generalno pravilo da moras da skidas neke dll.fajlove itd, ali sa svakom drugom, trecom igrom, naidjes na neku kosku. Ruku na srce, vecina igara radi super, cak i piratske verzije sa torenta. Ali, ovo je sasvim dovoljno da ti presednu sarene LED diode.

To skidanje dll fajlova je bilo aktuelno i kada su igra i dlc objavljeni :man_facepalming:t2:

Dobro, mozda susa igara nije najbolji izbor reci. Ima stvarno dosta novih kvalitetnih igara.

:eyes:

Mali upgrade… 1060 ode u penziju.

Nisam planirao, ali uskocilo sa neodoljivom cenom.

15 Likes

Sad mozes jos bolje da skidas dll fajlove. :stuck_out_tongue:

Koja je to neodoljiva cena, jel su se makar malo unormalile posle delimicnog pucanja kripto mehura?

2 Likes

450€. Odnosno cena koja bi u normalnom svetu trebala da bude. MSRP je 399 za Founders edition, direktno od Nvidie. E sada, na eBayu se krece cena i do 1000€ za istu kartu. Nova nema nigde da se kupi iako ima ugradjen Limited Hash Rate, da ne moze za criptomining da se koristi. Recimo karte (3060 TI) drugih proizvodjaca koje mogu da se nadju trenutno su oko 650-700€. Stim sto to meni apsolutno ne znaci nista jer sam jako prebirljiv, meno treba karta koja je tiha pod opterecenjem, uvek se trudim da mi ceo sistem bude sto tisi.

Inace, posto mi je monitor 240Hz i ova kartica moze te frameove u nekim igrama da postigne, komacno sam i to doziveo. Mislim da mi je 144 Hz granica, jer ja razliku izmedju 144 i 240 ne vidim.:grinning:

6 Likes

Pa da, cena je zaista fantasticna. Ne znam doduse sta ces i koliko igrati pored 2 next gen konzole, ali sto se kaze, u zdravlju nek te sluzi. :roll_eyes: :smiley:

Nego, ne vidim neke neonke unutar kucista… :stuck_out_tongue:

1 Like

Razmisljam opasno Battlefield da igram na PC-u, ali u pravu si, da mi treba, ne treba mi, kao sto mi dve konzole ne trebaju u sustini. Greh za PS5 da stoji kod mene, ali ne mogu da odolim…

Eh, RGB sam namerno izostavio, jer ovaj Forum ne ume da ceni te lepote. Ali ne brini, cim se stisne Power On dugme, bozicna jelka. :grinning_face_with_smiling_eyes:

2 Likes

Zar nema tri series s/x i ps5

Nema. Series S sam odavno prodao. Inace, na dan releasa sam imao Xbox One, One X, Series X i S. :grinning:

Trenutno samo Series X i debeli One, iz sentimentalnih razloga. :blush: dobro i PS5, cekam Kenju ovaj mesec i Horizon u februaru.

3 Likes

A ha,znam da si imao obe series

Poenta je bila da ima puno platformi za igranje, zbog kojih nece stici PC na red, a ne multiplikovanih uredjaja iste vrste :smiley:

Zar je nekad bilo lakši izbor u njegovom slučaju :wink:

Sigurno dok je ziveo u Srbogentini. :sob:

BF se i igra samo na PC. Uzivaces. :grin:

1 Like

Hm pa sta ja znam ja sam tu veoma podeljenog misljenja. Battlefield jeste generalno primarno PC igra, i igrao sam je na toj platformi sve do Battlefield 4. Ali su sasvim drugacije igre na konzoli vs na pc u. Na PC je postala igra malo prebrza za moj ukus. Na konzoli zbog kontrolera je nekako sve malo sporije i stalozenije. :grinning: Ali ako nam guraju Crossplay u grlo ubuduce kao sto su najavili, sve mi je jedno gde igram.

1 Like

Ne verujem da ce ti bas biti svejedno da te konstantno tbeaguju PC igraci?

T-Bagging je platform agnostic.