[PC] Gaming mis i tastatura

Posto u poslednjih nekoliko meseci igram skoro iskljucivo SC2 na battlenetu, ispostavilo se da ova beda od Logitech K400 bezicne tastature nije bas najbolji izbor za RTS. :mad:

Posto imam i G400 misa koji je dizajniran za palm grip, to je sve zajedno prilicno mazohisticka kombinacija za Starcraft.

Dodatni problem je i sto nemam mesta na stolu, pa moram da ganjam neku kompaktnu gaming tastaturu kojih naravno ima u izobilju kod nas (sarkazam).

Nasao sam ipak Roccat Arvo a za misa se razmisljam o Razer Spectre Starcraft2. Ova kombinacija uopste nije skupa (3000 tastatura i 4000 mis), sto je dodatni plus. Sta mislite? Mis jeste ruzan, a tastatura nema backlit keys ali posto mi se ne daje nesto tipa 20.000 dinara na periferije kontam da necu suvise lose proci.

Ja sam imao Logitech G15 v2 i G5 v2 misa… Veruj mi da se bolje igram na wireless microsoft setu 6000 v2… Koji kosta mnogo manje… Udobnija tastatura i mis samo tako, tastatura blago zakrivljena sa plitkim tasterima necujnim, g15 kao pisaca masina tasteri pa kovi dok kucas, mis nista specijalno… Lepsi grip ima ovo od ms-a… To ti je neko moje vidjenje, samo paljevina za decu nista drugo

Sent from my HTC One X using Tapatalk 4 Beta

Sta bi tek rekao za mehanicku tastaturu :slight_smile:

Razmisljam o ovim cooler master mehanickim kompakt… super su… ali mnogo bre bucno :slight_smile:

mnogoooo batali to… iskreno vise ne bacam pare na to, uvideo sam da sem show-off-a nema nista specijalno u tim igrackim tastaturama i misevima, pre sam sad za neki minimal dizajn…

Moja preporuka za tastaturu je Microsoft Sidewinder X6. Sasvim solidna tastatura koja ima odvojeni numericki dao koji moze da se skida. Licno koristim jednu vec par godina i ne mogu da se pozalim osim sto kvalitet izrade i nije na bog zna kakvom nivou. Ovo je odlicna tastatura za RPG i strategije zbog dobre programabilnosti i mogucnosti da numericki deo montirate i na levu stranu tastature, gde ce biti dohvatljiviji. Glavna prednost u odnosu na ovog Roccata je svakako backlight keys. Moj ti je savet da doplatis jos malo i obavezno uzmes tastaturu sa osvetljenjem, sto puno znaci tokom nocnih sesija. E sad glavni problem je sto je ovu tastaturu tesko pronaci kod nas, a ne znam ni dali se jos uvek proizvodi. Ja sam je narucio preko neke firme iz Nisa za 80e pre nekih 5-6 godina, a vidim da ima i na netu za 50-60 $. Zajedno sa Sidewinder X8 misem ova tastatura je odlicna kombinacija.

ma kakvi,de ces tolko da dajes za tastaturu,sto se tice gejming tastatura koje su super a nisu skupe,najbolje su X7 serija,a preporucio bih X7 G600,a ako tu ne nadjes moze i G300 isti je djavo kostaju nesto manje od 2000din,a mis jbg,mislim da ce se svi sloziti da je MX 518 mama svih mama,mada g400 to je naslednik tog misa pa moze i to,a ako oces jeftiniji mis A4 Tech X7 Spider je super a kosta 2000-2500din

uu pardon,ti imas g400 vec.nesto sam se zbrzao,ovo za tastaturu ostaje

btw,look at this shit :eek:

Posto imas problem sa prostorom a to imam i ja evo ti jedno resenje.
Kupi Logitech G13 super stvar samo za gejming. Ja sam uzeo i misa Logitech G700
U toj kombinaciji imas brdo tastera. Posto si rekao da ti se ne daje sada bas brdo love uzmi G13 za pocetak. Stedi prostor a super je.

Ne vredi, treba mi cela tastatura, zbog kucanja i shortcuta…

mada g400 to je naslednik tog misa pa moze i to

Bas G400 imam :slight_smile: Nesto mi ne lezi palm grip, sta ja znam. Dobar je ali ne toliko za RTS. Tastatura mi je bas kriticna

a da pogledas neke steelseries ? one su super

Dobri su SS , imam Kanu neka 3 meseca sasvim solidan mis , mada vecinom su svi SS misevi pravljeni za fps neznam kakvi su rts verovatno ima modela , taj Razer Starcraft2 deluje kao dobar izbor a i nije skup
Za misa Steelseries ili Razer treceg izbora po meni nema :slight_smile:

Sta znam, meni tastature ne prave razliku, mada ne igram ni Starcraft za sad tako da nemam pojma, ali ono, za sve igre koristim fosil tastaturu (fosil nije marka vec osobina :smiley: ) imam je vec sigurno 10 godina, i na neku foru jos uvek radi. Cak, kad sam kupovao novi pc, za malo da kupim maticnu bez PS/2 porta, jer se to izgleda vise i ne proizvodi nit koristi. Sto se misa tice, tu mi je bitno, ali opet, nisam nista posebno ulagao, imam neki a4tech X7, crveni sa crnim,xl-740k.
Elem, postao mi je bezveze, pa bih i nesto pitao u ovoj temi. Treba mi mis koji ce da ima najmanji input kad se podigne. Jer ovaj npr, kad ga podignes 1cm od povrsine, on jos uvek radi, skoro pa i normalno. Ali to je meni problem, jer sam isto skoro skapirao da dosta ljudi uopste ne podize mis sa podloge.
Dal sam ja navikao na one miseve sa kuglicama, nije kao da si tad imao izbor, i onda si morao da dosta podizes mis od podloge. I sad me to nervira jer ja onako, ako npr igram fps, i pogledam ulevo, ja odmah podizem misa i vracam ga na pocetno mesto. Ali posto ne podizem visoko, ovaj trenutni mis mi skroz razmrda aim.
Jel imate neku preporuku za to, gledao sam po netu, al reko i ovde da pitam, da se ne za*****, a kupio bi koji god, nek je i skup samo da me vise ne sputava?

Mis sa bluetrek tehnologijom, moja preporuka opet Sidewinder X8 ako ga pronadjes Bluetrack Technology in a Computer Mouse | Microsoft Hardware


Imao sam skoro svih proizvodjaca po neki deo opreme… X7 je dobra kopija ovih skupljih proizvodjaca i realno nama nista vise od toga ne bi ni trebalo, jedino im slusalice i nisu nesto, ali ako imate klince njima ce to zavsavati posao. Od Roccata sam imao i jos koristim neku operemu (Apuri) njihovi misevi su uglavnom za fps igre, mada nije problem naravno ni igrati i druge zanrove, ako neko igra rpg ili wow i slicne serijale bilo bi im extra da imaju neki Razor mis u verziji za te zanrove. Logitech, SS, Roccat, Razer, Cooler Master, Cyborg Saitek… i jos mnogo prozivodjaca, nije bitno koji uzmes, svi su dobri samo gledaj da umes nesto sto odgovara tebi i po ceni i po udobnosti

E pa to je problem - ne mozes da znas dok ne probas, a onda je cesto kasno :slight_smile:

Jedna prodavnica racunarske opreme iz Leskovca ne dozvoljava da probas neki proizvod tu kod njih u prodavnici, hteo sam misa da uzmem jednog i onaj prodavac mrtav ladan ne mozemo to otvorati ili uzmi ili ne, pa reko kako da kupim misa koji ne znam kako lezi u ruci, teba da dam 60evra za nesto sto cu svakog dana koristiti a necu se udobno osecati.

Ko zna na čemu taj bio kad ti to rekao :smiley:
Ovde mora prodavac da otvori pred tobom da vidiš da li ima unutra sve od potrebne opreme i da ubaci račun i garanciju unutra. A zamisli kupiš lepo Razer Nagu i vidiš unutra neka jeftina kineska kopija… Taj način poslovanja neće trajati dugo, ili te taj zeza ili je to neka radnja u kojoj treba kupovati samo kablove i podloge za miša.

Imate foru u Emmiju, a i svim ostalim internet prodavnicama. Jer, po zakonu svaka internet prodavnica mora da da rok od 14 dana u kojem mozes robu vratiti bez ikakvog razloga. Emmi ima tu foru i ako kupis u prodavnici, samo je rok 7 dana, jer to nije propisano zakonom vec njihova dobra volja, ali preko interneta sam 100% siguran. Tako da uzmes, ne svidja ti se, spakujes i posaljes nazad. Nisam licno probao, nista nisam vracao odmah u tom roku, ali na forumima kazu da vracaju novac i sve uredno.

Najzad sam se odlucio i uzeo Cooler Master Storm TK (red switch) i Steelseries Sensei Raw Blue Frost edition.

Ocekivao sam da tastatura bude dosta bucnija, ali osecaj je neobicno prijatan i definitivno se vidi ogromna razlika u odnosu na obicne tastature. Moja ima red switcheve i bas bih sada isprobao i ostale varijante, braon na primer. Da stvar bude zanimljivija, nabasao sam na crno-belu varijantu koja mi se savrseno uklapa. Pomalo retro, neverovatno solidna izrada, teska kao C 64. :smiley: Ima skoro star-warovski smek bez utiska da se radi o geekovskom komadu hardvera namenjenog gejmerima. Nije bas iMac nivo ali nije ni toliko daleko. Ne mogu da se navinkem samo na polozaj kursorskih tastera i skraceni enter. Ali to je mala cena za ovakvo zadovoljstvo u kucanju.

Mis sam uzeo impulsivno, da mi se slaze uz tastaturu :smiley: Mogu da kazem da je prelep, i klizi po podlozi kao po staklu (jos sam uzeo platnenu control podlogu a nisam quick podlogu koja je njemu bas namenjena, a koja mi je prevelika i ne bi stala na sto). Smeta mi samo malo glasniji klik, i nije bas toliko savrsena ergonomija kao sto ga hvale. Ali deluje jako clean i simple, jedan od lepsih miseva na trzistu, i opet, ne izgleda geekovski iako je namenjen hardcore gamerima.