PC (audio) problem

Ljudi imam krajnje specifican problem na PC kad su igrice u pitanju.

U pitanju je igra DeathSpank (preporucujem je btw) Elem, kad mi je rezolucija 1280x960 filmici idu normalno, ne steka i sve OK ali kad smanjim rezoluciju (malo mi steka na 1280x960 - stariji komp) u filmicima u igri slika ide normalno dok audio steka! proradi pa opet krene da muca ili zasteka, Isti slucaj i kod Mini Ninjas. Audio je integrisan na maticnoj, samo u te 2 igre steka a ostalo sve OK. Update-ovan je na zadnju verziju

Sta da radim? Jel ko imao kakav slican problem?

kupi zvucnu za 3KM ubaci, iskljuci onboard u biosu i przi, ne samo da ti koci zvuk nego ti integrisana zvucna u neku ruku koci sve…

Razmisljao sam o tome da kupim zvucnu al vidjecu jos. Imam pun K izdataka pa sam bas tanak s kesom a student pa me nema ni u ljeljama :slight_smile: Ne znam koji engine pokrece DeathSpank al izgleda da je isti i kod Mini Ninjas pa mozda ima neki bug s tim engine-om. U svakom slucaju hvala na savjetu

Ta sto bi kupio za 3km takodje kao i integrusa nema DAC nego vrsi D/A konverziju preko procesora, tako da mu dodje isto + verovatno zajebancije sa drajverima. A u svakom slucaju je i to nebitno posto zanemarljivo opterecuje procesor.

Inace meni se desavalo ranije dok sam igrao bf1942 na starom kompu da mi steka zvuk na xp, dok je na win 98 radio normalno. Nikad nisam provalio zasto, ali verovatno do drajvera. Nemesise jel mores napisati tvoju konfu?

Napisacu al nemoj da se ko smije :slight_smile: Sastavio sam ovaj komp prije 5 godina i bio je state of the art xD

CPU : AMD Athlon x64 3200+
Motherboard : EPOX EP-9NPA3 Ultra (nForce 4 chipset)
2GB DDR
GPU : GeForce 7600 GT

ostalo je zanemarivo

U breee, pa ja imam ves masinu naspram ovoga :D…al stvarno…

Bice najpre da ti je do procesora, posto je slab za danasnje igre, a on ujedno obradjuje i zvuk, tako da je gotovo sigurno do toga.

Moj i danas dan pokrece Crysis, Mass Effect 2 (prvi dio nije dobro optimizovan pa nema sanse), Gothic 3, Call of Duty 6… Jest da je na minimum minimuma al Boze moj… bitno je igrati :slight_smile:

Takvo mi je kuciste a monitor mi je Samsung T220.

Zanimljivo je da na vecoj rezoluciji zvuk normalno radi a na 800x600 steka ! Logicno bi bilo da na vecoj steka a ne na manjoj

@dushane ucinilo mi se da si napisao da ti je ves masina jaca od mog PC-a (sad sam iz kafane pa nemoj zamjeriti, vopi jbt)

Ma moj kompiter ti je ves masina naspram tvoga, neka uboga integrusa sa jos skrnavijim intel procesorom, i ultra zauzetim hdd-om :smiley:
Verovatno bas zbog toga sto ti na vecoj rezoluciji kartica trokira pa cpu ima vremena izmedju obrade frejmova da obradi i zvuk, dok pri nizoj rezoluciji kartica radi brze i procesor konstantno treba da je opskrbljuje podacima.

U svakom slucaju audio kartica ti definitivno nije krepala, posto radi normmalno u njindowsu

Pokusaj sledece:

Control panel>Sounds and Audio Devices>Speaker Settings>Advanced>Performance>Hardware acceleration podesi na Basic acceleration

Nope… Me moze. Al hvala u svakom slucaju. Ovaj fazon mi je od nekud poznat al za ovu igricu nece :frowning:

Imam i ja jedan slicni problem! Kad udjem u Call of Duty World at War, sa patchem 1.2 i odgovarajucim krekom igra ide normalno, sve je podeseno kako treba (nisam newbie) ali nema zvuka?! U svim ostalim igrama ima i zvuk je u drajverima i windowsu dobro podesen. Inace, Intergrisana Realtek zvucna. Pre ovaj problem nisam imao.

Imam jos jednu foru, ako i ovo ne uspe …bem li ga, mozda je stvarno do slabog racunara ali sumljam.
Skini i instaliraj poslednju verziju OpenAL-a, zatim u windows\system32 pronadji fajl wrap_oal.dll, kopiraj taj fajl u direktorijum gde je igra instalirana a zatim ga preimenuj u openal32.dll