Paypal i XBL

Danas bi zeleo uzeti mesec dana xbox live golda po prvi put ikada pa imam par pitanja vezano za paypal.
Posto mi je paypal registrovan na Srbiju a xbox live account na UK, da li ih ja mogu povezati? Mislim da li je bitno sta je na sta registrovano? Pa da uzimam direktno sa xbox sajta posto mi deluje malo nesigurno uzimati sa nekih sajtova sa strane jer se nikad ne zna da li ce kod za live radit, a ako ne radi nemam dokaza da nisam vec iskoristio.

PS: Uzimao bi ja za XBR-a a li mi je sav novac za to na kartici u evrima a ovde koliko ja znam idu direkne uplate u dinarima.

možeš da kupuješ na taj način, slobodno ubaci podatke sa kartice,radi bez greške…

Jel i oni trebaju verifikaciju kartice kao paypal? Posto sam sad bio u banci a od paypala nista, jos uvek me nisu verifikovali a dao sam karticu na verifikaciju prosle nedelje.

EDIT: Probao dodati na XBL karticu medjutim ne mogu ako ne promenim region na Srbiju, a to necu jer onda nista od XBL-a. Zadnji put kad sam to uradio pisalo mi je na dashboardu “Xbox live is not available on consoles in your region.”

Iz ovoga sto si napisao, zakljucujem da ti i nemas verifikovan paypal nalog. Do tada, neces moci da vrsis nikakva placanja. Verifikacioni 4-cifreni kod salje paypal prilikom rezervisanja sredstava. Njega ukucas na paypal sajtu. Trazi od banke ako ne umes sam da nadjes preko e-bankinga. Ako ga nema, kontaktiraj paypal ili zatrazi novi kod. Sve ce ti to refundirati.

Drugo, koji ce ti paypal za Live/PSN? Placaj direktno svojom internet Visa karticom… Tu nema verifikacije. Ili si ukucao tacne podatke kartice, ili nisi ukucao tacne podatke. Ako imas pare na kartici i ukucao si tacne podatke mozes da placas.

Nema veze ako je paypal registrovan kod nas niti ako je kartica izdata kod nas.

Za neke regione ima veze, npr USA PSN trazi kreditnu karticu izdatu kod njih. Ali kod evropskih placanja obicno nema ogranicenja.

Nemam iskustva placanja preko Lajva ali ne vidim sto bi se razlikovalo od PSN-a.

jel imaš ti neku internet karticu? ako imaš int. karticu ubaci podatke sa kartice u xbl nalog i nemoj da čačkaš ništa od regiona…

Nemam verifikovani, racunao sam da ce danas napokon poslati kod, ali nisu. Inace svaki dan idem do banke i vadim izvod ali oni nikako da skinu taj evro i po.
Internet karticu imam, ali kada hocu da je ubacim na xbl traze mi tacne podatke sa kartice, medjutim zemlja mi stoji kao UK (jer sam u tom regionu napravio xbl profil), a na kartici mi je Srbija.

Evo postavicu screenshot, samo minut.

Znaci mogu menjati i grad i postal code i sve, ali ne mogu zemlju kartice.


Nemoj da mesas podatke vezane za karticu i podatke vezane za account.

Kada ubacujes podatke za karticu na bilo kom sajtu, uvek stavi prave podatke!

Accountovi na sajtovima su nesto drugo. Podatke vezane za karticu proverava bankarski sistem i ako se ne slazu, nece da prodje uplata.

Ne mesam, ali i nemam puno iskustva sa karticama i placanjem bilo cega online, pa zato i pitam.
Sudeci po screenshotu koji sam postavio. Kako dalje da idem? Mislim jel je uopste moguce ubaciti srpsku karticu na moj nalog?

Probaj, bez obzira sto je polje za region dole zakljucano, imas da uneses Contry sa desne strane. Popuni prave podatke i vidi da li mozes da placas svojom karticom direktno. Trebalo bi da moze.

Aj videcu. :slight_smile:

EDIT: Dobih “invalid postcode”.

da se ispravim od malo pre,ja imam intr. karticu izvađenu u intesi,registrovao sam sa na pay pal-u,i kad sam birao na xbl nalogu način plaćanja izabrao sam pay pal tj. ono pay with paypal,nisam dirao ili menjao ništa oko regiona ili adrese na već postojećem nalogu…

Tako sam i ja hteo medjutim paypal nikako da me verifikuje, a jos prosle nedelje sam ubacio karticu i pisalo je da ce mi skinut 1.50E i da cu u izvodu videti kod od 4 cifre koji trebam ukucati. Medjutim ja svaki dan idem u banku a oni nikako da mi skinu taj novac.

Znaci stavio si postcode svoj pravi podatak i izbacio je invalid?

Onda ces morati da ides preko paypala, i vidi sa njima i sa bankom da dobijes nekako taj kod.

Pa da.
Poslao sam e-mail paypalu cim sam dosao iz banke jutros pa sad kad odgovore. Takodje sam ih pitao da li je bilo kako moguce potvrditi karticu umesto da se iscimavam do banke svaki dan i vadim izvode.
Prosto mi je neverovatno da ne mogu proveriti stanje na internet kartici preko interneta. Ogromna nelogicnost od strane AIK banke.

ja msm da sam otvorio kao neki nalog u banci preko kompa tj. da mogu da gledam stanje na visa kartici i tu sam video verf. kod paypal-a,a to nije nešto vremenski puno trajalo…

Prosto mi je neverovatno da ne mogu proveriti stanje na internet kartici preko interneta

Ja sam imao uzasnih problema sa intesinim ebankingom bas tim povodom. Bukvalno su sakrili taj izvod gde se vidi kod. Naravno, njihov call centar ili ne daj boze sluzbenica na salteru, nisu umeli da mi objasne i pravili me ludim da ta mogucnost uopste i ne postoji. Dali su mi kod preko telefona. Saznao sam posle od ljudi sa bench foruma, kako da vidim preko ebankinga.

Tako da, ne odustaj. Moguce da su poslali kod odavno a da ti ne umes da pogledas izvod preko ebankiga, i naravno, moras biti uporan dok naidjes na nekoga iz banke ko zna sta je taj kod, sta je paypal i sta je uopste internet.

I AIK banka ima neki E-Banking medjutim koliko sam skontao moram ici do njih da bi to omogucio. Aj bas cu ih nazvati da vidim sta imaju da kazu jer to stvarno nije normalno da takvu karticu ne mogu preko interneta proveriti. E da, zaboravio sam da kazem, ako kartica ima dinarski racun ili ako je obicna kreditna onda se moze preko e-maila, samo sa deviznim racunom na VISA Electron se ne moze. Bas gluposti po meni.

Ma, mora da moze nekako. Zapreti im da ces promeniti banku, trazi menadzere, trazi nekoga iz tehnicke podrske.

Mislim, da internet karticu ne mozes proveravati preko interneta, to je posebna dimenzija gluposti za koju cak ni domace banke nisu sposobne.

Da, da, to su i meni rekli, moze se proveravati dinarske kartice preko interneta, a sa deviznim ne moze. E, samo sto moze, ja video na jutjubu. A oni tvrde da ne moze, zato sto su glupi i neinformisani i ne znaju kako radi njihov sopstveni sistem. Nisam verovao sta mi pricaju, a predamnom jutjub snimak kako se gleda verifikacioni kod preko e-bankinga. I to me 2x ubedjivali, u ekspozituri i preko call centra. Ja onda pitam a kako vi to mozete da vidite a ja ne mogu a oni - GOSPODINE, mi zaista ne znamo zasto je sistem takav kakav je, ali to ne moze i NIKADA NIJE NI MOGLO.

Posle 5 minuta nadjem tu opciju.

Sad zovem za minut, pa ako nastave da zezaju lepo cu im i reci da cu promeniti banku jer je ovo stvarno van svake normale.
Inace jel mogu dobiti link za tutorijal za e-banking? :slight_smile:

Kakav link, kakav tutorial?

Nisam te razumeo… odakle mi link za tutorial za ebaning Aik banke? :slight_smile: