Par pocetnickih i par neuobicajenih pitanja

Zdravo.

-Pitanje br. 1
Nedavno sam ponovo kupio Xbox 360. Ranije sam imao flashovan, a sad sam postao vlasnik polovnog 250GB RGH Jaspera sa neispravnim dvd drajvom koji ne moze da se otvori. Konzolu imam oko mesec i po dana. Brine me sto ponekad nece da se ukljuci. Cesto se desava da se posle ukljucivanja lampice samo upale i trepere zeleno, ali konzola ne bootuje i ekran ostaje crn, bez signala. Kad se to desi samo je ugasim, pa je ponovo upalim i onda najnormalnije radi. Ovo se desavalo od kad sam je kupio. Za mesec i po dana probao sam mnogo igara i presao 4, a stanje se nije pogorsalo. Xbox mi nije ni jednom blokirao tokom igranja, a temperature su prilicno niske, cak i posle dugih sesija Far Cry trojke, Halo cetvorke i Gears Judgmenta… Da li neko zna sta bi moglo biti uzrok ovog problema?

-Pitanje br. 2
Kad pokusam da pokrenem neke novije naslove, npr. Fable Anniversary i Abyss Odyssey, dobijam sledecu poruku: “The game couldn’t start. Try downloading the game again.” Da li samo trebam da updateujem dashboard, ili je nesto drugo u pitanju?

-Pitanje br. 3
Kako se updateuju/patchuju igre?

-Pitanje br.4
Video sam LiNK tutorijal, mada ga nisam jos procitao do kraja. Zanima me da li igrate multiplayer na RGH/JTAG konzolama? Da li na forumu postoji neki thread za zakazivanje online susreta? Voleo bih da probam Gears co-op.

-Pitanje br. 5
Xbox je vec bio pun igara kad sam ga dobio. Kad sam instalirao igre, koristeci tutorijal koji je studiopvc napisao(hvala mu!!), primetio sam da je struktura fajlova potpuno drugacija nego kod igara koje je prethodni vlasnik instalirao na HDD. Takodje, dve igre koje sam instalirao, Skate 2 i Brutal Legend blago stutteruju. Iako na internetu pise da obe igre imaju tehnickih problema ove vrste, Skate 2 stutter nije bas tako suptilan, dosta je izrazeniji nego sto je bio kad sam ga pre nekoliko godina poslednji put igrao na drugoj konzoli. Sve ostale igre koje sam instalirao rade sasvim tecno. Da li file structure instalacije moze biti uzrok stuttera u nekim igrama?

ovako izgleda igra koja je vec bila instalirana:

a ovako igra koju sam ja instalirao:

pitanje br.2.:
-probaj da prebacis igru preko iso2god,
-ako i dalje ne radi onda je sledece dash update (nije bas ‘samo updateovati’ kao kod LT konzole, obavezno pre updatea - pazljivo prouciti ultimate tutorial by studiovpc)
Verujem da ce jedno od ta dva pomoci, barem meni jeste:
http://www.xboxrepublika.com/showthread.php?t=11522

Pitanje broj 5. Sama struktura fajlova ne moze biti uzrok za stutter. Razlika u strukturi fajlova postoji jer je jedna igra raspakovana preko Iso2God (prva slika), a druga preko Xbox Backup Creator (druga slika). Mozda je los rip sa diska, tj. mozda jednostavno nije dobar torent.
Pitanje 1. RGH/JTAG konzola nekada nece da se upali odmah, daj joj vremena, nekada ide i do 2 minuta ako nemas srece tog dana. :slight_smile: Ako neces da cekas, mozes i da je ugasis pa upalis ponovo, u svakom slucaju nije pokvarena. Nadam se da mislimo na istu stvar, a to je da lampice na kontroleru i oko dugmeta za paljenje trepere periodicno. Ako je to u pitanju, samo budi malo strpljiv, sve ti radi i sve je ispravno. :slight_smile:
Pitanje broj 3. U Freestyle Dash-u odes na Xbox 360 games ili Xbox Live Arcade, kursor postavis na igru koju zelis, pritisnes Y, Manage Title Updates, Download TUs odaberi najnoviji, tj. onaj sa najvecim rednim brojem, kada se skine POSAO NIJE JOS UVEK GOTOV, pritisni jednom B da se vratis korak unazad, i obavezno pritisni A, tj. SET ACTIVE. Tek tada je TU aktivan.

  1. Najverovatnije je nakaradno uradjen RGH, pa imas ponekad problema sa bootom. MOj Jasper je bio problematican isto. Nekad je do same konzole, a nekad do kvaliteta rgh. U pitanju je boot problem i jedino sto moze da ti uradi je da te nervira. Tako da navikni se i ne brini, ili ako ti nije tesko, kontaktiraj nekog od flashera na forumu da ti to srede.

  2. Najverovatnije bi update dashboarda resio stvar. samo procesljaj malo tutorijale, update dashboarda na RGH se razlikuje od updatea dasha kad je konzola flashovana.

  3. U meniju gde biras koju ces igru da igras pritiskom na Y imas opciju da skines title update. Ako ima update on ce skinuti potrebne title updateove, kad ih skine pritiskom na A selektujes title update koji ce biti aktivan. ako ih ima vise uvek selektujes onaj najnoviji, ostale mozes da obrises. najnoviji uvek bude sa najvecim brojem, npr skine ti tri, 1.1, 1.3, i 2.0, ti selektujes 2.0 ostale brises.

  4. LINK radi sa igrama koje podrzava system link opciju. Igre koje kao opciju imaju samo LIVE ne mozes da igras preko linka. Imas na forumu temu matchmaking tamo mozes da pitas dal je neko za co op.

  5. Za stutter ne znam, ali prva slika je igra extractovana preko iso2god programa, dok je druga radjena sa xbox backup creatorom. Programi drugacije extractuju igre ali u sustini isti ti je djavo. Alu uzmi u obzir obe varijante, tj oba programa, jer ponekad se desi da igra extractovana preko backup creatora ne radi a preko iso2god radi i vice versa.

uzivaj

Nadam se da mislimo na istu stvar, a to je da lampice na kontroleru i oko dugmeta za paljenje trepere periodicno.

Jeste, to je to.

Hvala vam svima na odgovorima! Mnogo ste mi pomogli.