Par pitanja oko LIVE

Pozdrav!
Ja se ne razumem u ove stvari oko xbox-a pa se izvinjavam ako neka pitanja budu zvucala malo glupo :[, nego da predjemo na stvar…
Dakle, pre nekog vremena sam odlucio da odem na xbox live da bih igrao igre preko neta, i kada sam trebao da udjem na live izasla mi je neka notifikacija da moram da update dashboard (ili nesto drugo, ne secam se) pa sam ja odustao od te ideje… Nego, hteo bih opet da probam pa me zanima:

  1. Ako ja update dashboard (ili sta vec) da li ce meni ostati ovaj moj flash LT 3.0+ (tako nekako) tj. da li cu moci da igram piratske igre offline?
  2. Ako uspem da se konektujem na live, kako mogu oni da provale da ja imam flashovanu konzolu? tj. Sta trebam da uradim da me ne bi provalili?
  3. Ako me banuju sa live, da li mogu da mi zakljucaju HDD? (Citao sam to po nekim forumima)
  4. Da li bih mogao da skidam one igre sa live koje su free (Witcher je trenutno free, valjda) i ako ih skinem da nece one mozda da poremete flash ili tako nesto? :emoticon-0100-smile
    Hvala unapred!

P.S Znam da mora da se kupi gold da bih igrao igre online… :wink:

  1. Ostaje ti LT+ 3.0 izuzev ako ti nije neki prastari dashboard.
  2. Ne mogu da te provale da imas flesovanu konzolu, poenta LT+ 3.0 i jeste u tome da MOZES da izadjes na Live i igras u multiju a da te ne provale, ali moras diskove da narezujes po pravilima.
  3. Ako pazis, nece te banovati, a da li ce ti zakljucati HDD, to ne znam.
  4. Da, mozes da ih skines i nece ti poremetiti fles.
  1. Nece to je bilo nekada davno, a ukinuto je to pravilo

Sent from my Nexus 5

Dobrodosao!

  1. Ako imas veoma stari dashboard, mogu da ti vrate dvd na stock fw. Valjda je 2.0.14499 ili tako nesto zadnji koji vraca. Nisam siguran. Ako imas neki od novijih, siguran si.
  2. Kako? Oni su napravili konzolu. Realnost je da znaju da li si flashovao ili ne cim se konektujes na Live. Posto je ta stara generacija vec na zalasku, ne boji se banwavea. Bices siguran tako sto imas najnoviji LT+ 3.0 (u zavisnosti od dvd drivea) i pravilno patchujes i rezes igre: http://www.xboxrepublika.com/showthread.php?t=3311 I naravno, pridrzavaj se bontona. Ako te dovoljno njih prijavi za nesto sto je krsenje pravila, ode ti.
  3. Ne. To su radili veoma, veoma davno. Sada ti samo zabrane pristup Liveu.
  4. Nece, skidaj slobodno.

I naravno nemoj da igras igrice pre njihovog zvanicnog izlaska posto se piratske verzije pojave uvek malo ranije :slight_smile:

Hvala svima na odgovorima!
Nisam siguran da li je ovo moj dashboard (settings>system>console settings>system info) D:2.0.16537.0
Jel nece da se obrise flash ako imam taj dashboard? :woot:

Nece. Samo cepaj.

Samo bih da pitam oko ovog rezanja i patchovanja igara, posto ja ne rezem igre vec uzimam od jednog lika kako mogu da znam da li su pravilno narezane? A oko ovog patchovanja, fifa 15 se update cim sam usao u nju tako da je to valjda u redu. :slight_smile:

Jedno pitanje. Da li ja kao korisnik xbox live servisa mogu da igram fifu15 online sa drugima koji su na psn?

Ne…

Ne, Fifa nije Crossplay, da možeš da igraš sa ljudima na drugim konzolama.

Samo da javim da sam se konektovao na LIVE i da sve radi odlicno, ovde moze lock… :beer:

Ok, super :slight_smile: Tema onda ide pod katanac.