Palworld

Zato je Early Access. Patch po patch.

https://x.com/palworld_en/status/1748871267439247623?s=46&t=0dk2SkP4ZHqzThKNo-pOpQ

https://twitter.com/BenjiSales/status/1748962840193405194

1 Like

Da igra je early access / game preview / beta, tako da nema previse prostora za nego bunjenje.

To receno, ima dosta bugova i nekim malo cudnih odluka. Ali sve je normalno sto se da ispeglati. Na PC-u su zavoravili ā€œExitā€ ili ā€œQuit to windowsā€ dugme da stave. :sweat_smile: Mora alt f4 ili slican metod.

Generalno cudna odluka da ne moze u coop boss zajedno da se napadne, nego prvo jedan, pa drugi igrac. Totalno cudno, i dosta razocaravajuce. Ali opet to je stvar koja se moze promeniti ako je feedback takav i od ostalih igraca.

Edit: evo ga.

https://x.com/benjisales/status/1748962840193405194?s=46&t=nrdnHcuQLnrP54cvvGagJg

1 Like

Probao sam sinoć čisto da vidim zbog hajpa iako ne igram taj tip igara. Zaraza teÅ”ka i navlakuÅ”a. Milion nekih objectives koji su ti eto tu na dohvat, i onda misliÅ” stalno, joÅ” ovo da uradim, pa joÅ” ovo, pa joÅ” ovoā€¦ Moje ā€œda probamā€ se pretvorilo u 3-4 sata igranja, odjednom pogledam na sat kad ono 2 poslije ponoći. :grin:
Od bagova me najviÅ”e iritiralo kad sam kolibu gradio Å”to onaj piece da bi dobio zakrivljeni krov na jednu stranu neće da mi ga prihvati zarotiranog nego stavlja okrenutog na drugu stranu.

1 Like

Meni nije jasno Å”ta je ovo, neki fortnite pokemoniā€¦? :joy: Jel ovo neÅ”to online na foru pvp ili se prelazi ili Å”ta? Mrzi me da gledam video od 30+ min, plus lik spoilovao ceo početak igre (ako i ima smisla uopÅ”te nazvati spoilovanjem jer ne znam da li ovo ima neku priču uopÅ”te ili Å”ta se ovde deÅ”avaā€¦) ali mi izgleda simpa, kao neka nintendo igra.

MožeŔ solo, možeŔ co-op (4 igrača na Xboxu, 32 na PC). Survival ili casual mode. Na tebi je. Monster tame igra sa Pokemon elementima, survival mehanikama i Fortnite/Botw dizajnom. Tako neŔto.

1 Like

Pomalo i Elden Ring


2 Likes

image

4 Likes

6 miliona kopija za četiri dana :smiley:.

Upravo gledao video gde Nintendo hoće da ih tuži zbog pokemona, a Nintendo fanovi Å”alju pretnje smrću developerima :joy: Naučili su od okorelih PS fanbojeva kad prete smrću voice actorima i sl. :joy: Jbt gde mi živimo :joy:
Inače probao da instaliram juče, vidim 6gb zauzima. Instalirao igru, pokrenem i dobijem poruku da ne posedujem igru i da moram da je kupim. Proveravam tamo, kaže kao igra nije instalirana, ja pogledam, igra je instalirana. Kucam u store da vidim da nema neka druga verzija - nema. Ova jedina koja je navodno u Game Pass iako u ā€œrecently addedā€ je takođe nema. Tako da sam je na kraju obrisao i otiÅ”ao da prelazim God of War.

Nintendo navodno za sad samo reagovao na Pokemon mod za Palworld i ukinuo ga. Za sam Palworld niÅ”ta nisu joÅ” uradili a vidio sam tvit onog Hoeg Law gdje kaže da bi Nintendo teÅ”ko ovdje iÅ”ta dokazao ali da će imati epizodu jednu cijelu gdje će detaljnije pričati o tom. Takođe neki drugi advokati slično kažu i da su sve tvrdnje stretch poprilični.

Takođe nema dokaza o tome da su koristili AI Å”to ih takođe optužuju.

A vidjeh i ovo pa mi bilo zanimljivo. Navodno ovi ne kriju da su inspiraciju imali u DQ bićima.

Ima milion Pokemon klionova koje nisu dirali. Nema od toga niÅ”ta ali biti toliko zloban da želiÅ” ukidanje nečega je baÅ” jadno. Kao da će zbog Palworlda odjednom Pokemon nestati sa lica zemlje lol.

Ovo mi je uvek bilo debilno, znači imaÅ” te Pokemone (koji me apsolutno nikad u životu nisu zanimali) koji izgledaju kako izgledaju, i onda imaÅ” likove koji prave novu igru i koji su na foru ā€œE ajde da nam inspiracija budu Pokemoni, al da bukvalno precrtamo njihove likove i samo ih doradimo da izgledaju malo detaljnijeā€.

Jel tim ilustratora i ljudi u 3d sekciji toliko jadan da ne mogu da iscrtaju svoje neke životinjice, zmajeve ili Å”ta god nego ovako providno precrtavali postojeće likoveā€¦?
Kao ā€œgle oni imaju nekog punoglavca, stonogu i zmaja, aj i mi da iscrtamo isto takvog zmaja od hiljade i hiljade varijacija koje smo mogli da iscrtamoā€
Meni je to žeŔći debilizam i 0 opravdanja za to.

DaÅ” mi uzor Pokemona i naći ću 50 načina da iscrtam neÅ”to drugačije i zadržim taj neki upečatljiv fazon, al baÅ” da vidno precrtam likove i samo ih detaljnije osenčim mi je jadno.

2 Likes

Pitam se, koliko je porasla prodaja Pokemon igara kao posledica popularnosti ove igre. :thinking:

Takodje igra radi odlicno sa Unreal Engine VR Injector Modom. :smiley:

1 Like

Za Palworld sam vidio jedno dva dizajna koja su baÅ” ono kao pokradena.
Ali dosta ih je nategnuto. Ono, tvrde da je Pal koji izgleda kao ovca baziran na Pokemonu koji liči na ovcu. MožeŔ misliti.
Slični su zato Ŕto su OBA BAZIRANA NA OVCI bolidi jedni.
Isto tako i druge životinje tipa vuk i slično.

Igra kao igra je viŔe survival igra nego Ŕto je kao Pokemon igre. ViŔe je porede sa Ark: Survival Ascended nego Ŕto je kao Pokemon.

Proporcije i veličina modela su praktično identični. Ima fajlova na netu. To je sumnjivo.

https://x.com/operagxofficial/status/1749839557019791720?s=46&t=0dk2SkP4ZHqzThKNo-pOpQ

:skull:

Vidio sam to ako misliŔ korisnik pod imenom byo Ŕto je stavljao one modele na twitteru. Jedan od sumnjivih slučaja svakako ali nije identično.
Nije to dovoljno za copyright claim jer mora biti potpuno isto a tamo opet ima razlika. Budi siguran da bi Nintendo ekspresno reagovao da su imali tako čist slučaj.

20240123_191458

Da li ce doci uskoro, ili u neko dogledno vreme character transfer iz jednog sveta u drugi?
Ja imam charactera, ali u svetu koji je napravio @ph1beropt
Htedoh igrati veceras, alex ne moze a meni se bas ne krece do 0 sada.
Malo je bezveze da je progress uvek zakljucan za mene sada u njegovom svetu.

Hm cool je fora da postoji tako nesto kao ā€œsvet igracaā€. Sta tu moze da se napravi, kako se pravi, uz pomoc nekog editora? Sta je u tom kontekstu svet?

Da je bar tako. :smile: U pitanju je lokalna instanca servera koja stoji verovatno na mom racunaru, jer sam je ja ā€œkreiraoā€. Zato on ne moze da udje dok ja ne pokrenem server. Nazalost tako funkcionise coop multiplayer za Palworld na Game Pass verziji igre. Zanimljivo na Steam verziji moze Dedicated server da se kreira za do 32 igraca i svako moze da udje kada zeli. :smiling_face_with_tear:

@xX8Lampard8Xx kontam necemo uzeti igru ponovo na Steamu jer nema sanse da sve krecemo ispocetka.

1 Like