Padawan XBOX gameshare: Hogwarts Legacy, Dead Space, Resident Evil 4..

>Zbog ograničenog insteresovanja u test periodu, podaci se šalju nakon kompletirane share grupe
>Cene su u RSD, konverzija u EUR prema kursu 120. Paypal fee za uplate iz inostranstva na cenu 5% https://www.percentagecal.com/
>Xbox pravila za korišćenje gameshare-a uskoro

:xbox: G1 Hogwarts Legacy - izašao

  • Nosilac - 3500 -
  • Guest - 2500 - padawan

:xbox: G1 Dead Space - izašao

  • Nosilac - 3500 -
  • Guest - 2500 - padawan

:xbox: G1 Wild Hearts izlazi 16.2.2023.

  • Nosilac - 3500 -
  • Guest - 2500 -

:xbox: G1 Like a Dragon: Ishin! - izlazi 21.2.2023.

  • Nosilac - 2000 -
  • Guest - 1000 -

:xbox: G1 Resident Evil 4 - izlazi 24.3.2023.

  • Nosilac - 3000 -
  • Guest - 2000 - padawan

5 Likes

Sta znaci nosilac? Zainteresovan sam za RE4

Ako je kao playstation, nosilac ce biti nalog koji se zove lupam resident 4, ulogujes se na nalog, tamo je igra, stavis da se skida, vratis se na tvoj nalog lupam Dacha i ugras sa dacha naloga. Guest mozes igrati samo sa naloga “resident 4”. Basically ako nisi trophy/achievement whore, guest ti radi posao. Ako skupljas, to automatski znaci da hoces achievemnte na tvom nalogu, onda uzimas nosioca. I jos nesto, ako uzmes nosioca onda je korektno da na taj nalog samo udjes da stavis da se skida igra. Jer kad se ti ulogujes na nalog, automatski izbacujes guesta, jer ne mogu dve osobe biti logovane na jedan nalog u isto vreme

3 Likes

Ja sam razumeo da su ovo ps5 igre. Shodno tome Padawane, daj tog nosioca RE4. Lako cemo se dogovoriti oko placanja.

1 Like

Pogledaj naziv teme :joy:

1 Like

Malo je drugačije na xboxu naspram PS-a.
Nosioc je slično, postavi se kao home konzola i ne dira se više taj nalog.
Gost kad se ubaci, može se igrati sa svog naloga, samo da bi pristupio igri moraš biti ulogovan sa gostom.
Nosioc i gost mogu biti bez problema na dve konzole ulogovani u isto vreme.
Dva gosta ne.

6 Likes

Mislim da je koncept pogresno podesen, bar iz moje perspektive.

Ono sto bi trebali da uradimo je kupovina vremenskih slotova, po podjeli nosioc i guest.

Npr tri covjeka uzimaju nosioca, igraju sukcesivno
1400 din igra prvi
1200 din igra drugi
1000 din igra treci

Guest ista podjela, samo za nize iznose.

Za igru imas sedam dana da predjes ako je igra od 10 sati, ili se moze dogovarati interno.
Ovako se u kolo moze nas deset dogovoriti i uzimati nove igre koje kruze medju nama, posebno ako izadju tri dobre igre u mjesec dana.

3 Likes

U mom slucaju 10 dana za igru od 7 sati :joy:

1 Like

Hvala na sugestiji, razmisljao sam o time-sharingu, iznajmljivanju. Problem su aktivacije nosioca na Xboxu, ispucacemo brzo na ovaj nacin slotove, pogotovu ako forsiramo prelazenje. I to forsiranje je recept za komplikaciju, drugi ceka prvog, treci drugog, pa ovaj nema vremena sada, pa obrnu redosled, prekomplikovano je to za organizaciju, nosilac i guest mogu da sub-sharuju ako neko zeli da granulira trosak. Naprosto je nemoguce ishendlovati na vecem obimu grupa, zamisli samo 10 grupa za neku popularnu igru i svi po 6 usera gde se strogo vodi racuna o redosledu, a neke igre traju i 100h. Ako nastane problem ja moram posredovati u resavanju i onda radis nekakav ludilo support za 5e-10e koje uzmes po grupi. Ovo tvoje srecno kolo iz gifa bi izgledalo tako sto bi neko pijan izvadio pistolj i krenuo da preti cigi sa trombonom ni krivom ni duznom (pogadjas ko bi to bio u ovoj prici). :man_shrugging:

Sustinski je vazno da ljudi shvate da inicijalne cene nisu toliko bitan momenat, za razliku od kupovine na nalogu, ti sve ovo znas na Playstationu tako da je vise za druge objasnjenje. Ne kupuje se dakle igra za neki fiksni iznos vec imas neograniceno vreme za prelazanje a nakon toga je prodajes za nizi iznos proporcionalan ponudi i potraznji u momentu prodaje sto je opet u korelaciji sa proteklim vremenom od kupovine. Mozes da je predjes za nedelju dana i prodas za isti iznos. U tom scenariju neces imati ni tih 1400 din troska vec verovatno 200 rsd. Nastane mali gap, nema novih share-ova, ako je dobro ocenjena igra svi je zele. Ako je igras 6 meseci ili godinu dana prodaces je za upola, ili 1/3 inicijalnog troska. Ali nikada se ne “zarobljava” novac na nalogu. Tako da je taj iznos za guesta ili nosioca relativan. Moze da bude nosilac i 10k ako ga prodas posle nekome za 9500, potrosio si samo 500 din, likvidan community koji obrce naloge je garancija vrednosti a svi nalozi se obrnu 10x najmanje.

Ubio sam se juce da testiram razne paswordless opcije sa Microsoft authenticatorom i slicno, koji moze interesantno da hendluje neogranicen broj privatnih naloga na jednom uredjaju, samo da me korporativni MDM nesto ne zezne. Stvar mora ipak da se gura izvan ovog foruma koji je nezainteresovan sto mi je bas izazov u startu, pogresna ciljna grupa, na PS-u mi se javilo 100 clanova u roku od sat vremena nakon sto sam postavio oglas, otimai su se za naloge maltene ali tu je vec bio sharing community uspostavljen jos iz ere PS3 i Magic Master koji je jedini dilovao, gde sam ja uleteo sa nizom cenom, a ovde moras da ubedjujes ljude da je dobro igrati sve day 1 naslove za neke smesne pare.

@djomla43 skapirao sam za Guesta, izuzetno je interesantno sto moze igrati sa svog naloga, za razliku od Playstationa - onda verovatno neki inicijalni 50-50 split ima vise smisla, pogotovu ako nosiocu pada vrednost posle jer se smanjuje broj switcheva za home xbox, Guesta ces lakse da prodas.

@Dacha Sve si pogresno razumeo :slight_smile: Podaci nakon uplate na racun, sharing je za Xbox. Na Playstationu je ceo share 9000 dinara za RE preko Razmene, ali ces nosioca za PS5 prodati kasnije lakse iako je 1000 din skuplji od moje ponude. Ti bese imas series S, pa ti se onda ipak vise isplati PS5…

1 Like

Pffff, laganih metar dana za igru od 10ak sati :sweat_smile:

1 Like