Ostecenje/zamena ekrana na iPhone 6

Pre par meseci sam dobio polovan iPhone 6 sa vec menjanim displejom/ekranom (nisam siguran), uglavnom izgledao je kao nov i stvarno nije bilo nikakvih ostecenja. Medjutim, pre par dana na odmoru su mi se, samo tek tako preko noci (jer sam ga tu noc koristio i bio je bez problema, dok je ujutru bio potpuno drugi telefon), pojavile vertikalne i horizontalne linije na ekranu otprilike kao kad se slomi ekran, ali bez i jedne tackice ostecenja. Nemam pojma sta je to uzrokovalo, ali to nije uopste uticalo na koriscenje, jer je touch radio besprekorno, sve do danas. Odjednom je poceo da ulazi sam u aplikacije, ne odgovara vise na dodir i mislim da je totalno unisten sad.

E tu se postavljaju dva pitanja:

  1. Gde, koliko i kako da zamenim ekran, posto predpostavljam da menjanje samo displeja ne bi uopste/puno pomoglo? Koliko to kosta, gde je najbolje to uraditi i koliko vremena uzima?
  2. Koliko bih mogao da prodam telefon u ovom stanju? Znam da iPhonu ne pada cena dugo vremena, ali ovo je vec ostecen telefon, pa bi me zanimalo za koliko bi mogao da ode ovakav jer znam da nikad, iako se zamena odradi kvalitetno, to nece biti kao nov telefon? Moguce da sam totalno omasio, ali je li 250-300 eura realno? Zamena takodje dolazi u obzir pored prodaje. Kratkotrajno iskustvo sa Appleom posle dugo godina Androida i nije bas bilo prijatno.

Hvala unaprijed.

Odakle si?
125 euro. cena sa zamenom kompletnog ekrana.
BG

Sjenica, na zalost. Da li zadrzati telefon nakon popravke ili ga prodati pa uzeti (uz dodatak ili kao zamenu) Nexus 6/Z3 ili mozda cak S6/G4?

Ja bih zadrzao. Kada zamenis ekran ne vidim ni jedan razlog za prodaju.

Malo off topic, ali ajde da ispricam jednu anegdotu… Ja kod drugara u servisu i dolazi jedan covek sa iphone 6, kaze ima problem, menjao je displej, i kada nosi naocare za sunce, ekran kao da je ugasen… Skine naocare i sve lepo radi… Mi se onako gledamo i posmehujemo, reko koji k… Kad on nama, ajde proverite… I stvarno ****te stavis naocare za sunce i ne vidis nista… Kao da je ugasen ekran… Nismo mogli da verujemo :smiley:

On se iscimao covek prvi put, neko ga zove vadi iz dzepa, kaze ugasen ekran i nikako ne moze da ga ukljuci kada je skinuo naocare to je bio sok :smiley:

Elem, pa ako nadjes kvalitetan ekran, koji je veran originalu, sto ga ne bi zadrzao… Ne vidim sto bi bio problem, osim ovoga sto sam ja sada napricao, ali to je retkost, stvarno…

linije se desavaju kada ispadne konektor za ekran a pobrljvi kada isto se to desi konektoru touch-a, posto znam da ne vracaju srafove u servisu jer im je mrsko i skoro se svi razlikuju to moze biti problem. Neka neko iskusan otvori iskljuci i vrati konektore pa vidi da li se izgubilo moze od udarca da ispadnu, blagog.

Update: Zamenio sam ekran, covek je sve korektno odradio, 120 eura je bila cena, savrseno je uklopljen i nema ni jednu tackicu, a ni fleku, sad samo ostaje da se nadam da se nece u medjuvremenu opet pokvariti ni od kuda. Hvala na savetima.

Da li neko zna dobar servis koji vrsi reparaciju ili zamenu displeja u Beogradu? :slight_smile: