Osnovne informacije o PS3

Zdravo. Novi sam član ovog foruma i vlasnik PS 3 slim verzije model 20XXA sa 120 GB hard diska. Na njemu je trenutno OFW 4.76 Koliko sam mogao shvatiti od proslog vlasnika, PS nije nikada radio na CFW.
Provjerio sam model i vidio sam da ovaj model može da se downgraduje na fw 3.55 koji onda dopušta ubacivanje CFW.
Da li je ovo metod koji je potreban da se uradi (dowgrade konzole) prije samog instaliranja CFW ako sam dobro shvatio iz ovih tutorijala.
Ako moze odgovor da li je ovo otprilike to za pocetak. Ne bih da se upustam u jailbrejkovanje konzole dok dobro ne ispitam.
Hvala unaprijed na smijernicama.

Imas celokupno uputstvo. I to nije jailbake, nego ubacivanje piratskih igara da rade.
Jailbrake ti je softversko/hardversko hackovanje konzole koje je otkljucuje 100 posto.

Dok ovde dobijas samo piratizovanje igara.

Još kad bi mogao da me uputis na pravo upustvo šta treba da uradim da bi mogao igrati piratske igre valjalo bi. Novi sam u ovome pa mi je tesko pohvatati šta trebam prvo uraditi. Imam navedeni ps sa OFW 4.76.
Pozdrav

Ako ti nije jasno ovo ovde sazvakano na forumu onda bolje batali…

Downgrade mora da se radi hardverskim alatom, to može da ti uradi @M007P, dok sama instalacija cfw-a nakon downgrade nije teška

MikiMan tezak si pravo. Pitao sam za osnovne informacije i mogao si napisati u jednoj rečenici.

Hvala Dexter. Toga sam se i bojao. Znaci prvo osobi koja se razumije u lemilicu. Poslije je swa to bi mogao upratiti.
Hvala na informaciji.

Dodje neko registruje se i hoce odmah pomoc.
Search dugme druze, imas sve informacije.
Dobices odgovor, ispamovao si temu i neces se vise nikada pojaviti.
Ne budi bezobrazan, i temu si otvorio na losem mestu.

Kada se registrujes procitas pravila prvo o postovanju. I tu bi onda nasao temu u kojoj imas
sve.
Tako da si TI lenj i bezobrazan, jer se na svake 2 nedelje pojavi tako neko.

Nisam ja lijen i nisam bezobrazan. Možda sam napisao na pogresno mjesto pa se ovim putem izvinjavam moderatorima. Tebe ne bih karakterisao jer te ne znam ali na prvi utisak mi se nimalo ne svidjas jer na prvu si mi napisao da sam neuk i da nisam citao. Ja koliko vidim bilo je pitanja šta je OFW a šta CFW pa su ljudi objasnili mada je to očito za nekoga ko procita. Upustva su nagimilana i nisu baš citljiva za osobe koji prvi put pokusavaju nešto da pohvataju.

Ma vazi.
Procitaj na OVOM forumu uputstva kao sto sam ti rekao. I ako ti je i dalje nejasno batali, ili daj nekom da ti to uradi za kes. To sam rekao.

Citaj lepo, i ne pravi se pametan mnogo oko hakovanja i da si procitao sve, jer da jesi ne bi molio ovde za pomoc.

Dobro došao erma. Najbolje da se javiš @M007P ili da sačekaš da ti se on ili neko drugi ovdje javi, pomoći će ti. Ako već nisi vičan sa ovim najbolje da ne radiš ništa sam, bar dok ne budeš siguran da razumiješ tutorijal i da možeš da ga odradiš. Pozdrav!

Šta da ti kazem. Najbolje ništa. Vrijedjas a tako se ne postupa sa novim clanovima. Nisi ni ti znao u jednom periodu ništa o ovome. Sad bi me mogao banovati pošto mi govoris i da pametujem. Nigdje veze.

Hvala son of a gun. To sam i mislio. Negdje sam morao započeti. I ja sam clan odredjenih foruma ali druge tematike. Sat tv mi je hobi i tu je sw podrska a nema hw prepravljanja. Tu baš nisam vican. U svakom slucaju pitat ću što me bude interesovalo.

Ja sto me zanima prvo sam prostudiram i to jako dugo. Danas ljudi hoce posle 2 sata odmah odgovor , ako ne mogu sami.
I opet se ti becis. Zamisli situaciju udjes licno na novo mesto, ne raspitas se o pravilima, i kada ti neko kaze ne moze to tako ti krenes pa ti si bezobrazan ovo ono.
Ili iskuliraj, ili pali.

Rekoh da te neću više komentarisati i evo neću. :smiley:

@MikiMan ne znam što si uzjahao na čovjeka. Ako hoćeš pomozi, ako nećeš i to je tvoje pravo, ali nema potrebe ovako da napadaš čovjeka. Mislim da nema potrebe da se piše na ovoj twmi, u ovom tonu pogotovu.

2 Likes

Son of a gun to mu i ja govorim svo vrijeme a on me nazva i pajserom i dummiyem i čime sve još ne.

1 Like

Dobro nam došao @erma. Nadam se da ćeš iskulirati ovaj nezreo i besmislen napad od strane nekih članova.

5 Likes