Open tray problem

Uzeo sam maxell dvd + r dl , htio sam uzeti verbatim , ali nije bilo nigdje , narezao sam Sniper Elite 2 preko ImgBurna , sve zavrsilo , ubacim ga u xbox , i pise reading nekih 5 sec , i onda samo pise open tray , dal je do cda , il je do igre , ili ja nisam fino narezao! Jeli neko imao isti problem , pozz

Verovatno je do diska, ako nije do toga, onda je do lasera. Ako se pojavljuje samo na toj igri, onda nije dobro narezana.

Druze, Maxellovi diskovi se ne rezu dobro ni na Maxellovim rezacima. U vreme kad sam kao ti rezao dual layer diskove za 360-icu, uzeo sam eksterni rezac iz razloga sto mi je onaj interni na laptopu rezao svaki 5. disk kako valja. Uzeo sam jednom prilikom (neznajuci kakvi su) ceo paket Maxellovih dual layer diskova, od 20 iz pakovanja, 10 sam bacio, ovo ostalo je zavrsilo sa narezanim operativnim sistemima i to sve na jednom layeru. :slight_smile:

Ovo uopste nije tacno. Narezao sam 200+ maxell diskova za xbox 360, i xgd2 i xgd3 i svi odlicno rade, instaliraju i trenutno posto vise nemam LT konzolu sa svih ripujem bez ikakvih problema. Jednostavno, na jeftinijim diskovima je bitna brzina. Za maxelle specificno XGD2 se reze na 8x, a za XGD3 se premodifikuje brzina rezanja i rezu se na 2.4x. A kao dokaz za ovo imam 200+ narezanih diskova starih 2+ godine koji funkcionisu perfektno. I dalje ne razumem pljuvacinu po ovoj marki diskova kad se samo treba malo procitati po netu da bi se skontalo kako sta reze. Linkovao bi ti i podesavanja za ABGX i IMGBurn ali ne znam da li smem linkovati tutorijale sa drugih sajtova.

Inace ne koristim eksterni rezac nego IHAS 124.

Znacin rezac pise i po cipeli :slight_smile: hehe
Dobar je kada je maxell pisao tako u overburn-u, ja prvi put cujem za tako dobar procenat.

Sent from my Sensation XL using Tapatalk

Trebalo mi sto godina da dobijem tako dobar procenat, neko kratko vreme je bilo trial and error dok nisam skontao to za brzine, od tada, ni jedan disk nije propao. :slight_smile:

Meni se isto desava Open tray ono sto sam uspeo da skontam je kada mi se to desi ugasim konzolu sa dvd-om u njoj i posle par sekundi je upalim i onda igra radi. To i se desava na igrama koje sam ja narezao a recimo na jednoj koju sam kupio narezanu ne ona radi normalno. Radio sve po tutorialu za narezivanje igara ali mi se to desava. Da li neko zna kako da resim taj problem, citao po netu kazu da je do lasera na konzoli?