OnLive Servis

Servis za cloud igranje, OnLive, poceo je ispunjavati obecanje da ce se ove godine iz Amerike prosiriti i u Evropu. Naime, OnLive se pokrece u Britaniji 22. septembra, a do kraja godine bi trebao stici i u ostale evropske zemlje.

OnLive je servis koji igre cuva na svojim serverima – igrac im pristupa preko Interneta i odmah igra, bez potrebe za njihovim downloadom i instaliranjem. Nije potrebno trositi novac na nadogradnju hardverskih komponenti racunara, jer su za renderisanje grafike zaduzeni OnLiveovi sistemi.

Zamislite da mozete hardverski zahtjevne igre, poput Just Causea 2 ili Crysisa na visokim detaljima igrati sa zastarjelim hardverom? Uprkos tome sto zvuci malo vjerovatno, stvar funkcionise, problemi sa lagom se ispravljaju, a servis postaje sve popularniji. Jedini uslov za sve to je relativno brza Internet veza preko koje ce se signal moci dovoljno brzo prebacivati.

Sto se tice cijena, OnLive uz kupovinu nekog naslova po punoj cijeni dopusta trodnevno i petodnevno iznajmljivanje mnogih igara za nekih pet do sedam dolara, sto je cesto dovoljno za zavrsavanje avantura ili singleplayera u pojedinim pucacinama. Pored toga, tu je i opcija placanja mjesecne pretplate od deset dolara, pri cemu na raspolaganju imate mogucnost neogranicenog igranja 70% igara koje se nalaze na OnLiveu.

Buduci da je OnLive preko posebnog uredjaja moguće spojiti direktno s TV-om i tako se igrati bez racunara, servis ima ozbiljan potencijal da pregazi trenutno aktuelne konzole (ako razmisljamo dugorocno)

Demonstraciju sistema:

https://youtu.be/i529HQ9HM7Q

Sta VI mislite o ovome? Vase vidjenje, komentare kao i stavove slobodno napisite da aktiviramo malo forum u ovo vrijeme godisnjih odmora i vrucina :wink:

Realno, ovo je buducnost video igara kao i svega ostalo, ali nazalost malo dalja buducnost. Ljudi u bogatijim drzavama jos uvek nemaju mogucnost da igraju sve igre “kako treba”, jer jos uvek dosta ljudi nema toliku brzinu interneta. Moj proracun je da ce ta tehnoliga da bude u punom sjaju za desetak godina, i nju ce koristi sledeca generacija konzola ( ne xbox 720, nego ona sledeca, mozda 1080? :stuck_out_tongue: ), ali da mi u Srbiji tu tehnologiju jos dugo necemo videti, jer ovde retko ko ima mogucnosti za tako nesto. :confused:

Sve u svemu, mora neko ovo da osmisli “pre vremena”, tako da ima vremena da jos napreduje ovo i nadamo se da ce u buducnosti sve biti tako (ali to ce biti lose za nas pirate koliko ja vidim). :slight_smile:

Evo sta se sve dobije u tom paketu i kako izgleda ta “konzola”:

Kako do sad nisam cuo za ovo! :eek: :eek: Definitivno buducnost iranja, ali tamo nedje na zapadu. S obzirom da ce za ovo trebadi vraski dobar internet, kod nas ni za deceniju. Pitam se samo kako ce se velike kompanije kao sto su microsoft i proizvodjaci ardwarea za PC izboriti s ovim, jer ako se buducnost iracko svijeta bude svela na ovo - dovidjenja Sony, Nvidia i ostali.

@Nemesis
Nemesise druze cova buraz, ima li iko u BL da flasuje xbox ili cu morati da a nosim u NS. :smiley:

Takvu vrstu kupovanja igara ce sigurno u buducnosti uvesti sve konzole,tako da ce s time najverovatnije maknuti pirateriju.

Slazem se. Ali, sta ce ostati od konzola ako ovo cudo zavlada. Ko bi davao pare na konzole kada se moze preplati na OnLive i proci za manje novca. Ostaje da se vidi, daleko je ovo jos uvijek.

pre jedno dve godine se govorkalo da ce mozda naslednik xbox 360 biti u punoj digitalnoj formi. ali verujem da ce odstupiti od tog koncepta. zato sto verovali ili ne, u cak15 drzava u USA ljudi jos nemaju kvalitetan interneta nekoliko drzava od tih 15 je jos na dial-up konekciji. a pricamo o americi, dalje govoriti o brzom internetu je suvisno…

Koliko sam razumeo ,za pc ne treba ova sprava?

Diskutabilno je govoriti da li ce se DVD-ovi, Blu-Rey i drugi diskovi zanemariti u Gamer-skoj industriji i uvesti se ovako nesta. Zamislite koliki je to udar za firme kao sto su Verbatim, TDK i dr. kojima je osnovni vid poslovanja BAS pravljenje ovih medija. Digitalni oblik JEST jednostavniji i u neku ruku bolji ali opet jako diskutabilno je govoriti o gasenju CD-ova i kompletnoj digitalizaciji. Ovo je zaseban servis. Vjerujem da ce se iz njega roditi jos jako mnogo drugih u Cloud sistemima koji ce imati svoju implementaciju na konzole ALI isto tako ne vjerujem da ce konzole odustajati od svoje izvorne ideje kao i od nasina poslovanja. Svi koji kazu da se bore protiv piraterije - LAZU! Profit je profit a takve transnacionalne firme kao sto su Sony, Apple, MS (e ovi pogotovo) zanima samo jedno - NETO profit. Bilo kako bilo ovo je pocetak nesta zanimljivog, korisnog i “finog” za nas. Ko zna sta buducnost donosi :smiley:

Registrovao sam se i igrao malo traile,sa mojim sbb netom super sljaka,nije bas kao kad se igra kompu,ali metro meni nikad ne bi radio

Registrovao se i ja, probao malo Fear i Batman-a i sasvim lepo radi. Zanimljiva stvarcica.