OnePlus One

https://youtu.be/KP-5OlHINg0




Specs:

SoC: Qualcomm Snapdragon 801 processor with 2.5GHz Quad-core, Adreno 330 GPU
RAM: 3GB LP-DDR3
Storage: 16/64GB
Screen: 5.5-inch JDI (IPS LCD) 1080p resolution with Gorilla Glass 3
Camera: 13MP Sony Exmor sensor (f/2.0, flash, and 4K video), front-facing 5MP
Battery: 3100mAh (non-removable)
Weight: 162g
Size: 152.9 x 75.9 x 8.9 mm
Sound: Bottom-mounted stereo speakers
Wireless: Dual-band Wi-Fi (2.4G/5G) 802.11 b/g/n/ac, Bluetooth 4.1, NFC, GPS/GLONASS
Mobile connectivity: GSM 850, 900, 1800, 1900MHz – WCDMA bands: 1/2/4/5/8 – LTE bands: 1/3/4/7/17/38/40


Cena:

Launch Regions:
Austria, Belgium, Canada, Denmark, Finland, France, Germany, Hong Kong, Italy, Netherlands, Portugal, Spain, Sweden, Taiwan, UK and the USA

Linkovi:
http://www.gsmarena.com/oneplus_one_…-news-8349.php
http://www.androidpolice.com/2014/04...vable-battery/
http://www.tomshardware.com/news/one...mod,26610.html

Hands-On:






Ovo na prvi pogled izgleda super.

Ja bih ga prvo opipao, ali mislim da bi mi ovo mogao biti sledeći telefon.

Baš me zanima koliko će koštati kod naših divnih operatera ili kod lokalnih derikoža, @ninja reaguj!

Sent from my Nexus 5 using Tapatalk

Cyanogen radi rom po defaultu dakle, sto znaci pregrst zezancija out of the box ili ti ne treba custom rom za ovo heheheh

Pa ne bih ni ja bez pipanja uzimao :smiley: Sala na stranu, to bih kupio ako pupu ne daj boze ne bih imao mogucnosti za nabavku iphone-a.
Ali posto uporedo uvek nosim dva telefona ovaj bi mi lepo legao kao drugi da zameni moj umorni HTC :smiley:
E mali off ako se niko ne ljuti ali mene opasno svrbi vest o lansiranju Amazonovog telefona. Njih smatram za veoma ozbiljnu, promisljenu i dugorocnu kompaniju. A oni su najavili svoj telefon.

Ovo ne da je dobro nego je AJ ZDRAO dobro :smiley:
Specifikacije ubijaju, ROM lagan, ne zahtjevan a dosta RAMa ima sam telefon…bogami robote mislim da ovo što si rekao sledeći tvoj telefon se možda i na mene odnosi :smiley:

Hahahah joooj kakav “zlotvorski” smijeh čim vidiš neki custom i editable ROM hahahahah

Super mi je što je theme minimal i flat, bez nekih bespotrebnih budžotina. Meni samo treba brz i light operativni sistem, za sve ostalo su aplikacije tu.

pa to sto ti hoces mozes imati sa bilo kojim Android uredjajem, ali bilo kojim :slight_smile:

Mislim da je izrada korektna i na nivou srazmerna ceni. Oppo je kineska kompanija koja se probija i moze se reci da eto lepe spravice po dobroj ceni.

Sent from best phone eveR

Cyanogen sada radi ono sto radi MIUI, tj XIAOMI

na ciji post se ovo odnosi? :slight_smile:

generalno

e pa ako cemo generalno onda MUJI I XJUI :slight_smile: User interfaces su bili samo za Kineska trzista i njihove telefone , Cyanogen je je tu duze i zastupljen za sva trzistra i za sve moguce uredjaje i dobar je - najbolji. o custom rom nemoj te vise molim vas necu ni jailbreak na iPhone da radim zbog vas :smiley:

Cena ko Nexus a bolji od istog, ovaj od 64GB se meni svidja ima mnogo mesta, ne verujem da moze da izgleda nesto losije od samsung galaxy s5 :slight_smile:

na neki nacin svaki proizvodjac zapravo ima “custom” rom prilagodjen njihovom vidjenju UI-a, tako da nismo mi krivi sto je to prednost androida da moze da se namesti po svacijem ukusu i zelji

edit:

ova STUDIO ikonica desno na telefonu, direktno salje mail meni :stuck_out_tongue: tako da ko sta ima da pita za Custom Rom odmah ima dugme :stuck_out_tongue:

Ne razumem se u androide, al’ ovo deluje ko ozbiljan telefon - otkud to da mu je cena tako niska? Jel ima neka zackoljica?

Svi pricamo teoriski vezano za ovaj telefon. Mene najvise zanima kakav je u praksi. Realno ima viska snage al kako je to sve optimizovano, jest 801 SoC al da nije kakav defektni jer on sam imam paprenu cijenu, tel. mozete naruciti za sad samo uz invite, JDI displey (kakav je uopste) iako je JDI nastao spajanje sony, toshiba, hitachi i jos jedne firme… Sve u svemu jako puno informacija od krajnjih korisnika tek treba da se pojavi. Cijena je vise nego povoljna. Ako sve bude u najboljem redu ovo je stvarno flagship killer

Sent from my Nexus 4 using Tapatalk 2

TO da nas deru znali smo odavno :slight_smile:

64gb model je pokidao, za 350$.

Tok dranja:

Dere proizvodjac
Dere maloprodaja
Dere preprodavac
Dere provajder mobilnih usluga, mislim da oni deru najvise od svih, u ostalom moze tu da se ubode fina cena uredjaja u slucaju da je paket primeren, tj onome ko stvarno koristi dosta puno sve to, uredjaj dodje dzabe posteno, ali ako se kod njih kupuje u slobodnoj prodaji cena je x3

Ovi ciljaju na kvantitet prodaje trenutno, mala marza zarade pa koliko se proda, samo da ne bude posle e jbg support nema, nema servis nema nista, pitanje je kako ce se to posle pokazati u praksi…