Od sredine januara pojednostavljeno mjenjanje regiona na XBL

Neowin je dosao do informacije da MS razvija novi alat za lakse mjenjanje regiona na XBL, sa kojim cemo moci da mjenjamo region sa samo par klikova, te nece biti dugog cekanja kao do sada.
Prema informacijama, alat je trenutno u fazi testiranja i za sada se dobro pokazao. Ovim nacinom moci cemo da promjenimo region jednom svaka tri mjeseca, a vas gamertag, MS poeni, uplaceni Gold, te ach poeni se prenose.
Za sada se ne zna koji se tacno sadrzaj nece moci prenijeti, ali je potvrdjeno da IPTV servisi i Xbox Music subscriptions nece moci da se prenose.

Evo i par screenshot-ova:

Originalni tekst:

Confirmed: Microsoft is testing streamlined region porting for Xbox Live

Još samo Srbiju da ubace na listu :smiley:

Krenulo je ovo, i ajd da bacim pogled koje su sve zemlje podržane, kad ono:

Pokušao sam da prebacim stari account da vidim da se nisu nešto zeznuli. I uspeo sam, nije fake !

Ne bih vam preporučio da prebacujete account na Srbiju zato što dosta toga nije dostupno kod nas, ali očigledno su krenuli nešto da rade :smiley:

Jos ne naravno ali dobro je sto su izbacili ako nista onda iz principa. Ako ne budu neke restrikcije/region problemi onda naravno znamo sta da radimo!

Slazem se sa ovim. Super je sto su bar nesto krenuli. Ajde probaj da upises svoju adresu i sve regularno pa vidi da li ce prihvatiti.

ovo je lepo za oci ali kada prebacis na srbiju i kada vidis sta sve nema onda places.

Tek kad Live… i ako bude ikad optimizovan za SRB, smatracu da imamo full podrsku. Sve dotle, ovo je work i progress ali u svakom slucaju je lepo da vidimo da bar nesto rade.

Ako se prebacim za srbiju, ocu moci da koristim ms poene kupljene ovde u shopu ( uk poene )

Rekao sam da se ne prebacuješ na Srbiju, zato što je velika verovatnoća da nećeš moći da kupiš to što hoćeš.
E sad, te restrikcije… To nije više do Microsofta, sada sve “gaming sile” koje su vlasnici contenta na xbox live-u (tipa Activision, EA, pa čak i sitne ribe koje su pravile neke arcade igre) moraju da daju zeleno svetlo da se to distribuira u ostale zemlje. Ovo je sve što je Microsoft mogao da uradi, ostalo je na game developerima i izdavačima.

Imam SRB u imenu na lajvu, za sada dosta, kada se sve sredi precicu, za sada ne

Aj da uradim bump ove teme, verujem da i ostale interesuje. Da li je neko proveravao ovo u zadnje vreme? Jel jos uvek pise “Xbox live is not supported on consoles in your region”?

Piše, još uvek ne prebacuj na Srbiju :slight_smile:

Послато са LT30p користећи Тапаталк 4

Ja sam se z… i nema mi pomoći sledeća 3 meseca… pu!:headbang:

Ne radi Live, jedino može da se uplati i igra online sa gold nalogom, ali ne mogu sa se skidaju svi ovi besplatni naslovi (niti ništa drugo), koje daju besplatno gold korisnicima…

Moze se online? Pa nisam znao, ja mislio da se ne moze bas nista.

Moglo jos odavno :smiley: Ne mozes da skidas region lockovan sadrzaj, a da uveliko igras mp - to svakako moze.

Ups, ja mislio da se uopste ne moze. :stuck_out_tongue: Nista taman da maznem 48h golda dok jos imam ovu konzolu i da se prebacim na srbiju :smiley:

Prijateljski savet, ne stavljaj Srbiju :smiley: Više ti je stvari lockovano nego ako bi stavio UK ili neku drugu zemlju.

Ovo sa mjenjanjem regije je katastrofalno napravljeno,meni se regija nakon prebacivanja accounta sa GFWL na XBL promjenila na Indiju i preko kompa sam (na savjet nikole) isao promjenit,i pazite ovo-trazilo me verifikaciju preko sms-a od mobitela a posto sam izgubio taj broj morao sam ga promjenit i sada pise da moram cekat do 30.10(mjesec dana) kako bi izmjene bile moguce???

To znaci da ja nemrem doc do postavki za mjenjanje regije mjesec dana zbog promjene broja mobitela,dok recimo drugi account koji glasi na aktualni broj mobitela mogu mjenjat…
ima tko rijesenje,jer se moze iskljucit ta verifikacija preko mobitela?

Može da se isključi, čačkaj podešavanja malo, ne znam napamet da ti kažem.

imas ispod valjda opciju da verifikujes preko maila