Oculus Rift kickstarter -- biste im dali pare?

Zaista izgleda neverovatno. Pitam se da li ce ovo zaziveti kao vazan dodatak za igre?

EA exploring making Battlefield 4 and Dragon Age 3 engine Frostbite 2 work with Oculus Rift • News • PC • Eurogamer.net

Bump - krenuli su da se isporucuju devkitovi. :slight_smile:

So I’ve only played around with the Tuscany demo, but here are some quick impressions.

Overall, it’s very impressive. Perhaps the best thing about it is that it just works. The whole thing sort of short-circuits your brain so you don’t really notice the technology. The pixels are definitely visible, but after a couple of minutes I didn’t really notice them, but I could understand if others find it more of a problem. The first time I turned around in the chair was kind of a “wow” moment. For me, the fidelity in the head tracking and the FOV were both really impressive. I can’t wait to try it out with other stuff.

Besides the pixels, I would say the one real downside is that there’s a definite disconnect between looking around in the goggles and looking with the controller. You have to get used to when you just want to move your head to look versus when you want to use the controller. It’s probably something that will get more natural as I use it more, but it’s definitely weird, largely because the rest of it feels so convincing.

The Oculus Rift and Razer Hydra Are a Winning Combo

If you intend to develop for the Rift and haven’t jumped on the Razer Hydra bandwagon yet, I highly advise that you do so (don’t miss their current sale).

Interacting with the Tuscany demo using the Razer Hydra was not only natural — it was fun! Reaching out and touching objects with your own virtual hands is miles more immersive than using a keyboard and mouse. You can do things with the Rift and the Hydra that you simply can’t do with a monitor and traditional input.

The moment that really sold me was when I tossed a basketball up into the air above my head (see 3:35 in the video). I threw it in a way that the trajectory of the ball would have it landing somewhere slightly behind me. My natural reaction was to look at the ball as it was coming down, lean back, and grab it — and that’s exactly what I did. I didn’t have to think to myself, ‘how do I need to move the controls in order to do what I want to do,’ I simply followed the ball as it flew through the air, reached up behind me, and plucked it out of the air.

I was blown away the moment I caught the ball and realized what had just happened. The immersion that comes from the Rift and the Hydra is extremely impressive and vividly promising. The barriers that separate humans and computers are falling away before our very eyes.

GDC 2013 Oculus Rift Tuscany Razer Hydra Demo Hands-on - YouTube

ermahgerrrd!!

First person avanture bi s ovim mogle da dozive renesansu.

Nije mi jasno na koji se nacin upravlja igrom,pogotovo ako neko koristi tastaturu :hihi

Za kretanje, pucanje i ostale radnje, mozes da koristis bilo koji PC kompatibilan dzojped, ukljucujuci i Xbox 360 dzojped, ali mnogo bolje resenje je Razer Hidra, motion kontroler namenjen PC igracima, koji kod nas moze da se nadje u maloprodaji za 50-60e.

Kamera se kontrolise pokretima glave, cemu sluzi akcelerator ugradjen u kacigu.

Pretpostavljam da ce tastatura teoretski biti podrzana ali to nije bas najudobnije resenje posto ne vidis gde su tastari.

tek sto su krenuli da isporucuju Rift, ljudi vec rade fascinantne stvari:

Jedna odlicna vjest

Karmak je kralj, bio i ostao.

Inace bas sam se pitao sto nije ni pomenuo Rift tokom svog govora na ovogodisnjem quakeconu. Pomislio sam da mu je mozda splasnulo odusevljenje kad se suocio sa problemima virtuelne realnosti, a onda stize ova vest! Drago mi je i da ostaje deo id-a, ipak bi bilo tuzno da ih napusti.

Oculus Rift mora da zazivi!

Ipak… mora se priznati da su ili naisli na neke dealbraking probleme u proizvodnji o kojima cute, ili im je marketing jednostavno nepostojeci pa nista vec mesecima nismo procitali o njihovom gizmu. Za nesto sto bi trebalo da promeni nas dozivljaj igara a mozda i stvarnosti u korenu to je malo… zabrinjavajuce. Karmak, koji po obicaju drzi 8-satne monologe nije izdvojio ni minut da prozbori ponesto o svom revolucionarnom cedu… dios mio, a ja sam vec planirao da nataknem to cudo do kraja godine i pozdravim se sa spoljasnjim svetom.

Meni deluje kao da im dobro ide. Napravili su HD prototip i predstavili ga na e3, svi sajtovi su o tome nesto napisali. To je to do daljnjeg, verovatno rade punom parom da od hd prototipa naprave consumer uredjaj - smanje jos latenciju i dodaju positional tracking, a ne samo rotaciju. Zato verovatno i ne cujes puno od gaming sajtova, jer nemaju o cemu da pisu. Svi su se vec odusevili jednom, nemaju cime novim.

Treba im neka igra ili makar demo da nas sve oduva. To ce valjda doci vremenom, ipak se trenutna ponuda svodi na eksperimente pojedinaca. Znamo da se Valve interesuje. Znamo da je Epic ugradio podrsku u svoj novi engine. Nije to lose. Sto se tice citanja o Riftu, ponavljam da Ben Kuchera na Penny Arcadeovom Reportu konstantno pise o svojim iskustvima, posto je kupio dev kit.

tl;dr verzija - keep the faith!

Optimizam je neverovatna vrlina, a vi je imate za izvoz. Zabrinjavajuce je to sto cute i zaista malo govore, kao i nama dragi MS kada je cutao, pa sta smo dobili…

Hm i jedno i drugo ima mi podjednako smisla. Za sada I want to believe… :slight_smile:

Sent from my GT-I9300 using Tapatalk 4

Ne cute oni koliko se nama cini - ja recimo i dalje redovno dvaput mesecno dobijam status update od njih. Obicno to ne bude nista epohalno, al’ eto recimo juce im se Karmak pridruzio! Nije on mutav,pa ne bi to valjda uradio da tone brod…

Sem toga, oni pristutvuju svakom vecem gejmerskom sajmu. Na e3 su pokupili razne nagrade, prica se da je uvek bio veliki red ljudi koji su hteli da probaju rift. Sem retkih izuzetaka (tebe gledam, jeff green), svacija reakcija je obicno ‘vau’. A kao jos jedan znak zdravlja, u skoro svakom updateu pominju da zaposljavaju jos ljudi, pitaju ako je neko zainteresovan nek’ zove. Otvaraju uskoro novi prostor u Dalasu, gde ce Karmak i biti.

Jos je sve rizicno, ne kazem da nije. Pionirski dani, svaki pocetak je tezak. Ali deluje mi da zasad rade sve kako treba.

Chuchnjevi. Shalu na stranu, zasad se hydra razer definitivno pokazao kao najbolji kontroler za Rift.

https://youtu.be/iSoj9EU7pWs

Izracunali su da kosta 199$ da se napravi Oculus Rift, ceo paket. :rage:

1 Like

Koliko je onda realno PSVR?

Ne znam koliko je realno, ali ja ga uzimam za 15e i paket zvaki!

100 dolara :slight_smile:

A jeste videli da je englezima Vive solidno poskupeo zbog brexita? Tuga…

1 Like