Novi Mass Effect će raditi na Frostbite 2 engine-u

[SIZE=6]Mass Effect i Frostbite engine… WINNING[/SIZE]

Nova Mass Effect igra je vec u ranim fazama pravljenja i to od strane Bioware-ovog tima iz Montreala. Studijski direktor Bioware Montreala, Yanick, je imao ovo za reći:

_“Ovo je cilj kome težimo već godinama, i svaki član našeg tima je ponosan što ima čast da preuzme odgovornost za sledeću igru u serijalu. Nema mnogo toga što mogu reći o igri trenutno, osim toga da će igra raditi sa Frostbite tehnologijom kao svojom osnovom, a imaće i mnoge sisteme koji su slični onima koje ćete videti i u Dragon Age 3, na kojima je naš tim proveo puno vremena praveći”.

“Još jedna od stvari koje mogu reći je da, pošto je trilogija završena, i pošto će sledeća igra biti na potpuno novom engine-u, ujedno ćemo ispobavati mnoga različita područja što se tiče priče i gameplay-a. Još uvek možete očekivati da budu stvari po kojima je ovaj serijal i poznat, kao što su različite vanzemaljske rase, ogromna galaksija za istraživanje, a naravno i bogata, kinematička priča”.

“Radujemo se da vam pružimo još informacija o novoj Mass Effect igri, ali bojim da će proći poprilično vremena dok nas ne budete čuli nešto novo od nas. Znamo da imate visoka očekivanja i želimo da budemo sigurni da ono što vam budemo pokazali, ta očekivanja i ispuni”.

“Hvala vam za vaše interesovanje i strast”.
_
Ako neko želi, ceo članak može pročitati ovde, tu on priča malo o svom životu, studiju, Mass Effect serijalu itd.

cek,cek,cek … zar nije prica gotova ???

Pa pise u tekstu da je gotova,nece vise biti nista o Shepardu ali takav univerzum su napravili da mogu jos 10 delova da naprave o svemu i svacemu.

Ma samo napred, ali ima vremena do ovoga, punih godinu i po dana.

Ne svidja mi se sto su uzeli FrostByte 2.Mnogo je ubagovan engine i u FPS, a ne znam kako ce se tek onda pokazati u TPS.

Ubagovan? Kako to?

U odnosu na predhodnu verziju tj. verziju koja je pokretala Bad Company (v 1.5) dvojka je propast.
Evo nekih razloga:

Za dvojku moras da imas zverinu od racunara da bi je igra kako valja tj. kako je predvidjeno dok za 1.5 to nije bio slucaj.

Zatim sami svetlosni efekti (sunca, baterijske lampe, silna presijavnja) mi se u opste ne svidjaju.Samo zadaju glavobolju.Mnogo puta sam zbog toga poginuo.

Onda tu su problemi sa AI koji je glup ko … Desavalo mi se i BF3 i MoHW da me ubiju kroz betonski zid nozem:punch:

Ovo jeste vezano za narodnu verziju igre na PC a to su silni crash-evi ali sam citao da i originali imaju problema.

E sad verovatno cete vi reci ali to je MP igra i ja se slazem jeste ali mi se ne svidja MP ni u BF3 ni u MoH.

Moje misljenje sto se tice FPS-a IW engine aka CoD MW 1, 2 i 3 su ne prevazidjeni.

Znaci za FPS IW engine, za TPS Unreal 3, a za open world Rage aka GTA, Dunia aka Far Cry 2 i Anvil aka Assassins Creed.

Ček da te demantujem :slight_smile: moram polako…

Ne moraš, igrao sam na laptopu koji je star 2 god na med high celu alfu, neoptimizovanu, i onda posle na release date-u, možeš da mi vidiš stats na PC-u šta sam pravio sa takvom konfom :slight_smile:

To je lično subjektivno mišljenje, meni su efekti do jaja

U svakoj igri imaš to, ali apsolutno u svakoj, AI je nazadovao od HL2 i FC1 igre… Ne znam da li si igrao Crysis 2, ili Syndicate ili Doom III BFG ili bilo koju novu pucačinu

Jbg ko neće da plati neka ne klati :smiley:

To je ponovo subjektivno, mislim da si ti jedan od retkih kome se ne sviđa, MP u BF3 je savršen, na PC-u, a i na xboxu je odličan.

IW engine? Misliš Quake 3 engine :D? To je najgori engine koji je mogao da se komercijalizuje… Unreal 3 engine ima jedno milion boljki, ne znam kako to ne vidiš, od streaming textura do propadanja u istih do plastičnog izgleda i sve ostalog… Mislim užas, UE3 je najrasprostranjeniji ali i najbagoviti engine IKADA! To je provereno, možeš pogledati svuda po netu o tome :).

GTA engine je užasan bio od početka, postao je dobar tek sa RDR a to je, par godina peglanja i poliranja, bio je u najvećem raspadu u istoriji engine.-a.

A anvil engine boluje od detalja, lod-a, view distance i ostalih stvari, kao engine iz 2000 je… Na žalost :(. Najbolji engine za open world igre je Avalanche Engine 2.0

Sve što pišem vezano za ovo nije bazirano skroz na mom mišljenju nego na mišljenju gaming kritičara, journalist-a, analyst-a i ostalih ljudi u gaming industriji, čije emisije gledam, članke čitam, itd itd :slight_smile:

Mozda je kod mene druga stvar, a to je da mi sama SP komponenta i u BF3 i MoHW nije odgovara pa sam to preneo na sam Engine.Mada opet tu je The Run koji se nije bas najbolje poneo.

Kad sam rekao IW aka Quake engine mislio sam na gameplay ne na graficku komponentu.CoD je palstican pa plastican.

E da zaboravio sam na Avalanche u Just Cause 2 se odlicno pokazao i da ipak je to pravi open world engine ali fizika automobila mu nije jaca stana.

UE3 jeste plastican ali nekako kao da je pravljan za TPS.A Anvil koliko sam ja video boluje od draw distance barem moje misljenje i to ova nova verzija 2.0 iz AC3.

Taman da dodam ovaj Glacier 2 iz hitmena prema dosada vidjenim stvarima ok je za TPS.

A za FPS sam zaboravio Cry Engine 2.Deluje mi mnogo bolje od Frosta 2 mozda je i to problem sto ga ne volim.

P.S. Zaboravio si da napises sta mislis od Dunia Engine-u.

Gadno žutilo :smiley: to mislim :slight_smile: tako je napravljen da može da renderuje samo jednu boju, ok izgleda ali to je to, ima par lepih rešenja

Inače za avalanche 2, lako se može implementirati bolji fizički engine ali oni su jednostavno terali na max arcade :slight_smile: