Novi Dashboard (Metro style) je dostupan za download - tema za utiske

Evo jutros sam upalio konzolu i dobio obaveštenje o updateu. Prihavatio sam i posle par automatskih restarta, novi dash je na mom TVu. Osim novog rasporeda i grupisanja stvari, najveća novina je Bing pretraga sadržaja i što je jako zanimljivo - radi! I dalje je moja najveća primedba što su Games udaljili od startne pozicije i dali primat Social aspektu. Preglednost Metro interfejsa se oduvek dopadala i sa te strane je sve ok. Poradili su i na jednostavnosti prelgeda pojedinih strana (Friends, Download). Uglavnom, zadovoljan sa ovim dashom a vreme će pokazati dodatne +/- faktore. Kako se vama čini?

Je li ima jos nesto dobro, mislim kao, neke nove opcije, i tako to?
Da li moram imati placen live da bih mogao da surfam po bing-u?

Skinuo mi se pre pola sata update i na brzinu sam pogledao novitete (kojih i nema nešto specijalno). U početku mi je bio Metro interfejs poprilično nepregledan, ali sam se nekako snašao. Izgleda mi da će treba da ga doteraju malo.

Primetio sam da su stavili My Activity koji mi se čini da je poprilično netačan i mislim da je bilo bolje da su stavili koliko smo u određenoj igri proveli sati, Btw, youtube će se pojaviti tek ove zime. :/]

Ja sam isto na novom dashu, utisak je pozitivan nije na odmet uvoditi novine.
Lose mi je sto se ne mogu tako lako privici na redizajn i sve je cudno, ja ocekivao i youtube da se pojavi a ono njega jos uvek nema.

Da da, generalno, dobra je ideja iza svega ovoga, ali se mora poraditi na dodatnoj funkcionalnosti jer su sada neke stvari previše “zakopane” i nije baš najjasnije zbog čega je neko smislio da se tako “lakše koristi”.

Ne znam, jos sam skeptican, ali kapiram da kada udje pod kozu ne bi se ni lud vratio na stari fazon…Iz nekog razloga mi se nisu updateovali G! :(?

Drndam ovaj dash već skoro mesec dana, ali zbog nemogućnosti pisanja zbog TOU za preview program, idemo sada redom sa primedbama:
Broj MS poena je iz nekog razloga sakriven, ne može više da se vidi kada odeš na svoj profil na dashu, mada ovo i nije neka primedba, nekoga može iritirati.
Sledeće, auto-sign-in nekad radi nekad ne, iz kog razloga ne znam, ali je rečeno da će to da se popravi.
Youtube iako je trebao da dođe sa updateom čekaćemo kraj decembra, kao i za tonu dodatnih aplikacija.
Dailymotion je pušten, i iako treba da bude za sve Xbox Live regije, trenutno je dostupan samo u US, pa ako neko ima US account može da skine dailymotion i normalno da ga pušta na main accountu koje god da je regije.
Cloud nisam probao pošto nemam Gold.
Ubacili su i neki LoveFilm, pa kapiram da je za gledanje online filmove, ali pošto zahteva pretplatu i Gold, takođe ga nisam probao.
Sam dash je mnogo brži i bez nekog velikog laga kao prethodni, što je fantastično.

I da, ako neki misle da je Bing search kao browser prevarili ste se, search prikazuje samo ono što se nalazi na Live-u.

Novi Dashboard je odlican samo kao sto kaze nikola i meni se nesvidja sto je broj MS poena skriven.
Naravno i glasovne komande su tu koje jos nisam provalio dali idu preko kineckta ili preko slusalica :smiley:

preko Kinect-a. kojeg ja nemam. tako da nemam nista od toga :smiley: ali sam dizajn dashboarda mi je super, brzo i lako se prelazi sa jednog na drugi screen, ljepse mi sad izgleda i dio gdje se nalaze demo igre i ostalo, jos samo cekam youtube da vidim kako ce to da fercera.
mislim da ce se lako naviknuti na ovaj novi dizajn i totalno zaboraviti na stari…

Malo sam ga probao juce, svidja mi se. Opsteuzevsi deluje preglednije, brze i lakse za snalazenje. Nisam bas odusevljen forsiranjem multimedije, to su sve stvari koje uglavnom odgovaraju amerikancima. Ali da zivim u americi verovatno bih bio srecan. Tacno se vidi da MS gura ideju xboxa kao entertainment centra u kuci, ovaj update ga takvim i cini. Deluje mi da igre vise nisu prioritet, nego samo jedna od pregrst jednako bitnih kategorija koje xbox nudi. Sto je ok, jedino je steta sto nama ovde to skoro nista ne znaci.

Probao sam da skinem i xbox app za ipad, ali avaj, nije dostupan na hrvatskom app storeu…

citam da su pustili nove app ukljucujuci i youtube, je li ko probao? :slight_smile: ja sinoc nisam nista primjetio mada nisam ni obracao paznju nesto posebno