Nov procesor, matična i RAM - potreban savet

U pitanju je Sapphire Ati HD4850 1GB.

To ti je stara grafika iz vise klase i prilicno trosi. Tako da taj 4850 vuce struje skoro kao i 6950. A nije ni priblizno brza. Mislim da ce s sa nekim firmiranim od 600w da budes miran. Evo ti neka tabela za tu graficku:

Power Consumption : ATI Radeon HD 4770: 40nm Goes Mainstream

Za razliku od te graficke pogkedaj kako se drze nove graficke sto se tice potrosnje struje:

http://www.tomshardware.co.uk/radeon-hd-6870-radeon-hd-6850-barts,review-32028-22.html

ja sam imao gigabyte 4850 na napajanju od 620W cooler master, bio sam miran.

Posteno receno, savetovao bih ti da uznes prodas ovu konfu sada i onda kupis kompletno novu na prolece, sto se tice same konfiguracije, ja sam uzeo AMD Phenom X4 955T koji mi se cini najboljim zbog ratioa snaga/novac/performansa, kao i 2x 5850 sapphire koje su odlicna.
Napajanje ispod 500W Chieftecovo nemoj ni da gledas.

Veruj mi, nista nema lose kod premade kompova koje kupis u radnji, neces se pokajati.
Ako nemas nikakve planove za tvoj trenutni (tada vec stari, jelte) PC, najtoplije ti preporucujem da ga uvalis u malim oglasima i na limundu, jer ja sam za moju krntiju od 3.2GHZ SC Pentium Celeron D, 2.5GB DDR2 RAM (ne pitaj), i nekim napajanjem koje sam zamenio zajedno sa 9600 ATI radeon grafu (nije HD, nego ona od pre 7 godina) uvalio za 150e.

e ljudi da vas pitam nesto,jel zna neko kakav je ovaj procesor za ove novije igre: Intel Core 2 Quad Q6600 2.4GHz 8MB 1066
znam da je stariji al ja imam onaj ocajan pentium dual core E6600 a ovaj je quad sto i nije tako lose
uzeo bih ga polovnog jer sam naisao na dobru cenu…
i jos nesto,imam maticnu 775 socket tako da moram da uzimam nesto sto moze na to,jer nisam pri parama i za novu maticnu

Stariji je, ali dobro tera igre. U kombinaciji sa njim su DDR3 8GB (ne znam koja brzina) i Ati HD4850 1GB, tera sve normalno optimizovane igre na 1080p, eventualno ako mora da se iskljuci AA i Shadows.

pa ja trenutno imam RAM 8GB DDR3
a graficka mi je GTX260 i iskreno sluzi me odlicno vec 2 godine,svakako mi nije bitno sve na max da igram…
nego hteo sam da pitam nesto oko maticne posto se ne razumem bas
da li jos nesto bitno moram da gledam da se podudara ili je samo bitan socket na maticnoj
ovo je procesor za LGA775 socket,taj ima moja maticna,da li treba jos nesto da se podudara ili je to to ?
da ne uzmem a ono ne moze na moju maticnu
tacan model maticne je: GIGABYTE G41MT-S2

Gledaš socket i FSB, tvoja ploča podržava 1333/1066/800 MHz FSB a Q6600 je 1066 tako da nema problema.

procesor je potpuno ispravan,15 dana garancije,znaci da uzimam bez brige ?

Ako jedino njega možeš priuštiti, uzmi, neće te za te pare sigurno razočarati. Pre njega sam imao Single Core, Dual Core (DC serija, nije C2D), i mogu reći da mi on najduže traje. Ne kvari se, dobre performanse ima i dobar je za overclocking.

pa tako nekako,istrosio sam se zadnjih mesec dana na sve i svasta tako da stvarno nemam za nesto skuplje,ne igram ja toliko jake igre na pc posto je xbox main,al ipak dual core je vec zaostao dosta,a i cuo sam da se ne kvari i da traje dugo

Od kada sam ga kupio nisam imao uopšte probleme sa njim. Ali nikakve. Moja preporuka.

evo ljudi ko da sam znao,novi problem :headbang:,kada sam stavio novi procesor kompjuter nece da se upali,tj dodje do onog dela gde ide windows logo i tu se ugasi potpuno,nekad krene da se pali i istog trenutka se ugasi…da li moze biti problem sto nisam naneo termalnu pastu ? ili nesto drugo ? kada stavim moj stari procesor radi normalno…ali na njemu ima paste

Postavi BIOS na factory defaults, meni je to pravilo problem.

Sent from my Xperia T using Tapatalk 4 Beta

kako to da uradim ? probao sam da flashujem bios na najnoviju verziju i nije pomoglo…
jedno 7-8 puta sam ga vec raspkalao-sklapao tako da dajte mi neku ideju jos samo jednom cu ga rasklopiti nemam vise zelju da se nerviram…

Obavezno termalnu pastu novu! Skini ostatke stare i nanesi novu ili još bolje stavi novi kuler koji na sebi već ima termalnu pastu. Posle odi u BIOS i proveri da li ti nisu ostala podešavanja od starog procesora, najverovatnije je to problem.

hmm,trebace mi samo malo uputstvo po koracima kako to da uradim,kada se pali idem na delete da udjem u bios,e sad sta dalje ?

Ljudi pomagajte fan speed 4300rpm bilo na 1200,imam osecaj da se eksplodirati,sta da uradim,sacu ugasiti comp pa se vracam uskoro da ga odmorim malo,sto mi bruji
temp. procesora 96 stepeni jbt

evo uspeo sam nekako da ga stabilizujem sada se ne cuje,mada HW monitor mi pokazuje da je temp. procesora izmedju 59-63 a nekad naraste do 68 sto je previse ja msm,box cooler koji imam je najbolji koji ima za njega sad nzm sta bi mogao uraditi da ga oladim na bar 50 stepeni da stoji ?

Kupis ovaj kuler kosta 1000 dinara i za te pare ne postoji bolje a veruj mi da je odlican za zamenu box kulera
CPU Hladnjak LGA775/1150/AM3+/FM1/FM2 Spire Kepler SP985S1-V2, 92mm Fan (95Wtdp) - WinWin
Naravno ako ti je budzet veci i mozes jos para da izdvojis idealan bi bio hyper 212 evo