Nokia Lumia 630

Da li ima neko ovaj telefon i kakva su iskustva ? :smiley: Menjam paket u telenoru i mogu da uzmem neki telefon za dinar…ovaj mi zapao za oko :smiley: Do sada sam imao samo android telefone…nadam se da cu se brzo navici ?

Ja sam ga bukvalno pre dva dana uzeo, I za sada nemam nista negativno. Mnogi kazu nema puno aplikacija ali ja sam nasao sve sto mi treba. Jedan minus je kamera jer nema blic a I slike nisu nesto ekstra. Sto se meni-ja tice nema laga, sve je smooth. Ovo je treci dan da imam telefon, a punio sam ga tri puta uz intezivno koriscenje. Do sada sam samo android koristio i ovo mi se mnogo vise svidja i lako sam se navikao. Uopste nije skup a sasvim dobar telefon, ne znam sta jos da ti kazem pitaj ako imas nesto.

Navikne se covek za sat vremena, ne lansiraju se rakete na Mesec preko njega. Najbolje ti je da pogledas video reviewe na youtubu i odlucis sam. Tako bar ja radim kad kupujem nov telefon. Trenutno imam Lumiu i ovo mi je druga po redu (imao sam slucajni izlet izmedju na Xperiu :ne: ). Na stranu fluidnost u radu, mene je privukao Windowsov minimalizam u dizajnu, jer ne volim sarenilo ikonice i budzenja nekih tema i ostalog. Stilski je lepo upakovan, live plocice sa flat dizajnom, proslo me je vreme kad sam jurio da bude sto nacickanije. Ide to z’godinama valjda… :slight_smile:

ovo ti je super stranica pogledaj ju
http://www.smartphonehrvatska.com/category/recenzije-mobitela/

Inace ta nokia ti je super barem meni

Da i ja isto pogledao malo na YouTube-u I svideo mi se fon. Meni se to sa plocicama (tiles) mnogo svidja :smiley:
Edit:btw ja sve ovo pisem sa fona…

Kasnije u videu ti pise quad-core da je procesor oni su se zeznuli u clanku

Kod Win phonea ti je sasvim dovoljan i dual core, ja sam igrao neke zahtevnije 3D igre bez lagovanja, a dva jezgra imam. Sve najpotrebnije aplikacije su ti besplatne, eventualno se Pro nadogradnje placaju. Cortana ti radi ako ti je region telefona setovan na United States, drugacije ne. :slight_smile:

Jel se moze menjati taj region u telefonu ? Kako to ide ? MORAM DA PRICAM SA CORTANOM :smiley:

Moze i pri setovanju telefona i u toku koriscenja, samo sto je nakon setovanja potreban restart telefona (obican, ne factory reset settings). Cortana je s*anje, jer se oslanja na Bing, a Bing i sam znas koliko je “dobar”. I pored regionalnog podesavanja i pracenja lokacije, vezan je za US search i tesko da ce Cortana da ti bude interesantna duze od pola sata. :slight_smile:

Samo stavis region na USA ili Canadu I to je to za Cortanu. Sto se rezolucije tice nije uopste toliko primetno. Jedino sto mi malo smeta je sto kad menjas prozore (windows) sve je mutno na sec.

Shubi-doo tek sada vidim post sto je Cortana tako losa meni je skroz ok :blush:?

Verovatno ce mi sa Coratnom biti isto kao i sa Kinectom…kad sam ga dobio 2 dana je bilo VAUUU pa glasom palim igre itd :smiley: Tako cu i ovde…alarm cu naviti 3 puta preko kortane…cetvrti put ce me mrzeti…

Zato sto je prvenstveno namenjena trzistu US i celokupna baza pojmova pretrage je vezana za njih. Ne kazem da je losa, ali ovde u Srbiji je skoro pa nepotrebna. Ne mogu ja ovde, u Kragujevcu, da kazem “Show me directions to nearest Burger King.”, “Make an appointment and buy tickets for…” bla bla bla… Kapiras sta hocu da kazem. :wink: Voice recognition je ODLICAN, tu nijednom nije omanula, sto sam imao slucaj sa Google Now. Za tako navijanje alarma, shuffleovanje pesama ok, za prikazivanje direkcija, pretrage neke i ostalo… Tu mislim da je za nijansu bolja Siri. :slight_smile:

Jos jedno pitanje, da li telefon dolazi sa Windows 8 pa moram da ga upgrade na 8.1 ili cu odmah dobiti win 8.1 ?

ODMAH Ti je Win 8.1

Zavisi koliko je stajao u kutiji moguce da bude win m 8 vecinom azuriraju pa dobijes 8.1.

Meni je trazio neki system update

To je neki minorni update, jer svi Lumia telefoni serije x30 (630, 930 itd) dolaze sa preinstaliranim WP 8.1 Cyan. :wink:

Prijatelj mi rece danas da ispod moji poruka na facebook pise da je poslato iz Ujvidek sto je novi sad na madarskom,da li moze ovo da se promeni i da pise kako treba :smiley:

Udji u podesavanja i u sekciji language/region promeni na srpski (ili koji ti vec odgovara) i to bi trebalo biti to. Trazice ti restart telefona, prihvati ga. Ako ostane i dalje po starom, ocigledno je do nekog podesavanja tvog FB naloga. :slight_smile: