Nintendo Wii U

Mass Effect 3 Wii U has technical issues [Up: As does Ninja Gaiden 3] - NeoGAF

Well, upravo sam odgledao celo predstavljanje i testiranje konzole u trajanju od 7 sati :slight_smile: i ono je bilo eyes opening!

Prvo, svaka igra ima problema sa fps-om, Epic Mickey 2 je UNPLAYABLE, ono 5fps-a kada bacaš boje… damn… NintendoLand neće da se učita, na kraju se stream završio sa Error 1-0001 :smiley: konzola je prsla.

Ako napraviš account ili se loguješ sa svojim accountom, taj account ne možeš NIGDE NIKADA da preneseš, SEM NA NOVU NINTENDO konzolu… Kada kažem novu, mislim na SLEDEĆU NINTENDO KONZOLU, NEXT GEN, a ne npr ako kupiš, ako ti ukradu nintendo, da bi ti prebacili nalog moraš da pošalješ pismo sa pisanim izveštajem iz policije :smiley:

Ovo sve izgleda kao bullshit, ali stvarno je tako… u 90% igara pad nema nikakvu korist, apsolutno nikakvu, nego samo stoji tu za ukras. Batman u gužvi od 4 karaktera na ekranu pada fps, od toliko pričanog detective mode-a, bukvalno je užasno odrađeno, isforsirano do kraja…

Hvala bogu što nisam pre-orderovao…

well, to nikako nisam oekivao da e se toliko katastrofa desiti. sada sam sigurno odustao od svake nintendo kupovine u naredne 3 godine. dok se ne opamete pa unesu neke promene na wiiu

Toliko jaca konzola od X360 a opet toliko slabija gledao sam usporedbu Batmana X360 vs WiiU i vjerovali ili ne obje igre izgledaju gotovo indenticno a o novom CoD-u da ne govorim po meni cak bolje izgleda na boxu nego na nintendu stvarno steta ali ova konzola je ipak bila za nintendove exclusive poput maria,zelde,metroida…Tako da do pojave neke od tih igara jos zapravo neznamo nista.Slazem se da upotreba kontrolera uopce ne treba te samo smara ogromna glupost po meni.ZombiU igra koja je trebala biti nesto veliko je zapravo tek prosjecna fps igra s temetikom zombia stvarno velika steta niti jedan naslov koji bi me privukao da kupim konzolu:(-o

Kao sto rekoh, to nije next-gen konzola pa je ne treba tako ni posmatrati. I ljudi koji posecuju xbr nisu bas ciljna grupa nego oni kojima je jedina konzola bila Wii. Opet su uradili kao prosli put a to je prepakovana aktuelna generacija koja je vec na zalasku, u novo pakovanje sa novim gimmickom, kao sto je bio wiimote, nadajuci se da ce supermario i zelda da izvuku stvar. Sudeci po preorderima vec imaju kriticnu masu.

U odbranu Nintenda valja istaci da su to ipak samo na brzinu odradjeni portovi kako bi bili spremni za izlazak konzole. Moze se ocekivati znatno bolja optimizacija i naravno vrhunske first party igre, bolja iskoriscenos tableta… Cena ce takodje ici dole. Ali hardver je takav kakav je i tu nema vise misterije. Steta za Zombi U, ali ocito su autori samo hteli da profitiraju na racun zombi-manije koja je zahvatila svet.

U svakom slucaju ako ste do sada imali 2-3 konzole, ili ste okoreli Nintendo fan, Wii U nije losa kupovina za 240e. Ali nije dobar izbor kao jedina ili next gen konzola.

Pa nije baš tako, jer ni exkluzive ne rade kako valja. NintendoLand neće da se učita često, a konzola brick-uje sa vremena na vreme, pa mora hard reset, a onda izlaze neke greške.

Kao što su rekli na ostalim forumima, to što je trenutna generacija je možda plus za developere jer će developing cost biti isti kao sada, dok će za next gen, kako su rekli, biti makar duplo skuplji. Što će odmah izbaciti iz trke par developera (THQ koji se raspada npr)

Ne postoji odbrana za Nintendo, jer nisu ni trebali tako da rade, sve third party igre, pa i neke first party imaju opasne probleme, imali su vremena do izlaska, prezentovali su igre na E3-u, jednostavno lenjost. Mislim jednocifren broj fps-ova u EM2 je stvarno sramota. Za sada ni jedna igra nije vrhunska, kažu da je najbolja igra za WiiU - Wii Sports :slight_smile: jer je upscaled na 1080p.

Inače, update, RAM je sporiji za 43% jer ima bandwidth od samo 12gb/s, što je 10gb sporije od x360 i 13-5 gb sporije od PS3 rama.

@Werta
Konzola NIKADA nije bila niti će biti niti jeste jača od PS3 i X360, sporiji ram, primetno gori procesor, samo grafička koja je za nijansu bolja, jednostavno ne može da izvuče nedostatke rama i procesora.

Moram da napomenem da konzola od 8gb ima raspoloživa samo 3gb :slight_smile: jer 5gb ide na OS

RAM jeste sporili ali ima manju latenciju i ima ga 4x vise. Nije sve u memorijskom protoku. Za 240e, skuplje je da se proizvede. Jedino ako proizvode u Japanu umesto u Kini… samo taj tablet kosta nekih 100 dolara.

Takodje, nije bitno koliko ima raspolozivo zbog jeftinih eksternih hard diskova. Tvdim da za 240e nije losa kupovina, iako je losija od PS3 500GB bundle-a svakako, ili JTAG xboxa.

Pravi potez Nintenda bio bi da su stavili jaci hardver i da multiplatforme cepa u Full HD, 60 fps, kao na PC hardveru srednje klase.

Treba videti na sta ce da lice online servisi. Live i PSN su razvijeni, dobro uhodani sistemi.

Izračunaj sve lepo pa ćeš videti da je ram u radu jako jako sporiji i nepristupačniji nego onaj na x360 i ps3. Džabe da i nema latenciju, da je sve lighting speed kada je protok duplo manji. Ima duplo više rama (1gb je za OS), ali džabe kada ne može da ga utilitizuje kako valja.

Loading times i tako to su jako jako dugi i frustrirajući, a ne postoji opcija za install, tako da im ne treba veći HDD, jedino za Digital Downloads ali na Nintendo Shopu nema ni jedna “velika” third party igra.

Pa Full HD 60fps-a neće ići ni na X720/PS4, barem ne sa prelepim igrama, vidi Crysis 2, da li bilo koja konfiguracija (iliti kakva) može da ga pokrene u 1080/60, pa onda vidi konfiguraciju (koja treba da bude) sledećih konzola, pa ćeš skontati da je to skoro pa nemoguće. Hadrware od 500€ nikakako ne može da potera ono šta tera PC od 1000+ €.

Online servis im baguje, loše realizovan i sve ostalo… Već sada se naziru mnogo nacrtanih “pimpeka” na Miiverse-u, jer naravno, vidi se drawing većine korisnika sa vremena na vreme. Nintendo nikada nije bio dobar u online izvedbi, pa sama činjenica da si na Wii-u sve vreme mogao online da igraš piratizovane igre i da oni nisu imali način da to spreče mnogo govori o tome.

EDIT: PC hadrver srednje klase ne može poterati ništa na High+, sve na med da, ali tada ne izgleda spektakularno i tu x360 i ps3 igre možda i bolje izgledaju.

Quote ortaka sa drugog foruma:

Ispravka za Wii U brzinu ram-a. Anandtech je pronsasao da cetiri 512MB DDR3-800 [double channel, znaci 1600mhz max, ali chipovi su klokovani manje] chipa koja su povezana sa CPU-om koriste 16-bitnu magistralu. Po njihovim racunanjima maksimalni bandwith je 12.8GB/s, ili preko 40% manje od ps3/x360. Istu brzinu memorije imaju Nexus 10, Ipad 3 i Ipad 4. Naravno, niko od njih nema eDRAM.

Jel misliš da ovi tableti imaju bržu memoriju od X360/PS3 :)?

Vidis, nije tako bilo nekada, ali i meni sve izgleda da ce next xbox i ps kada se pojave biti nesto kao malo jaci pc. Uz to, igranje na PC-ju je mnogo jeftinije (Steam popusti i ne moras da cekas godinu-dve na pirateriju).

Obrni-okreni, sve se svodi na first party IP-jeve.

Kad smo vec kod loadovanja, znas koliko traje na mom 240gb SSD-u? :slight_smile: A jos nisam iskoristio ni pun potencijal nego SATA 2…

Znam :slight_smile: imam SSD u laptopu, ali ne pričamo o loading time-u na PC-u sa SSD-om i procom sa 4 jezgra nego o konzolama koje su trenutno aktivne :). Iako bude malo jači PC, to neće terati sve igre u 1080p, neće imati tu snagu, igre će biti MNOGO lepše ali ne u full hd rezoluciji, svako će osakatiti rezoluciju da bi napravio the most beautiful game, vidite forza horizon i halo 4, šta fali igrama iako su u 720p? AA tu rešava probleme okrzlina.

Sve na stranu, uvek ima neki šmek u igranju na konzoli, iako imam PC koji je kao tvoj već godinu dana, slabo ga koristim za igranje… Igrao sam CS:GO malo, malo FIFA, i tako to, ostalo preferiram na x360 dok pričam sa ostalima.

Pa, AA manje vise, ali fali, veruj mi, to se tek vidi kad direktno uporedis, npr Dark Souls je drasticno mutniji nego na PC-ju (o performansama da ne pricam, 60fps zakucano dok se gusi na konzoli).

Ima tu jos jedna stvar, 3D igranje. Ocekujem 3D igre u full HD, makar 30fps, u suprotnom, nema smisla izbacivati nesto slabije u 2013/14. sa nadom da ce trajati makar do 2020. U 2020 ocekujem da kolonizujemo Mars, a ne full HD. :smiley:

A mozda dobijemo i nesto kao Occulus. To bi bilo mega cool.

edit:

EDIT: PC hadrver srednje klase ne može poterati ništa na High+, sve na med da, ali tada ne izgleda spektakularno i tu x360 i ps3 igre možda i bolje izgledaju.

Gresis. Moja 6870, 8GB i X4 danas spadaju u srednju klasu (i7, SLI azdaje i 16gb kao high end), a sve igram na high, full hd naravno, i klizi. Ne racunam opcije koje sluze samo da prodaju graficke od 400 a realno ne sluze nicemu kao supersampling koji samo cini da staticne slike izgledaju lepse… Ali i to je cesto ukljuceno.

Jedine 2 igre za sada koje su malo zahtevnije su Crysis 2 i Witcher 2 (sve ostalo 60+ fps max max). Pa i to super radi na high, ali naravno neki ultra-entuzijasticni setinzi sluze za benchmarke i da prodaju SLI karte i sisteme sa vodenim hladjenjem i sta sve ne.

Nema šanse 3D full HD, mnogo je bre zahtevno :frowning: think about it, to ni PC sada ne može da pokrene…

Da, ali pricamo o hardveru koji izlazi tek za godinu dana, najranije, a treba da bude i dalje svez i aktuelan 2020, kao sto je xbox jos uvek a izasao je 2005. Think about that… :slight_smile:

Xbox360 je prestao da bude svež i aktuelan pre jedno 3-5 godine, možda i više, kada su svi uzimali quadove i ostale za****ncije, kada su igre na PC-u počele da izgledaju bolje itd itd…

Živi bili pa videli, to što ti pričaš, za to treba 2 High End PC-a, + 2020 fullhd neka igra? Nemoguće, takva konfiguracija sada ne postoji :), niti će postojati do 2015+ a da bude priuštiva za većinu građana. 3D je renderovanje 2 slike, što znači 2160p u 120fps-a je ono šta ti tražiš (laički govoreći). To je, nerealno.

Samo apdejt.

kada je izašao x360, bio je jedno 2x jači od najjače konzole, više je bio, kako da kažem, kompatibilniji sa igrama nego PC nego što je bio jači od njega. Tada je gurao 720p, rezolucjiu koja je manja od nativne rezolucije 90% monitora back then (1280x1024). Box koji će sada izaći će biti slabiji od Mid-High end konfiguracije, ali ponovo mnogo puta jači od x360 (4 jezgra, 4gb rama, možda 8, grafička u rangu mid range kartica), pa po svemu tome razmilsi da li će to moći da tera nešto u 3D 1080/60

Iskreno, nadam se da grešim, evo pričam sa ortakom o tome koji mnogo bolje poznaje materiju.

Procitao sam do onog “opet ubiti nitendo”. Aj pogledaj prodaju konzola pa se javi. I pogledaj sta prica prvi covek nitenda i koliko mu puca ***** za grafiku. :slight_smile: I da, ovo ne govorim kao fanboy, vec ti kazem da potkrepis cinjenicama pre nego sto govoris nesto a neko drugi procita.

Edit: Sto se sledece generacije xbox/ps tice, ja se nadam da ce biti jace od high end pc-ja, ili bar biti u toj visini, kao sto je bio xbox kad je izasao. Plus je kroz upoznavanje sa konzolom jos bolje radio, i ostavio mesta za napredak. Ukoliko sledeci xbox bude samo 6 puta jaci kako kazu, ja, a ni i ko drugi, ne mogu reci sta ce biti sa konzolama. Slazem se da ce biti jeftinije i sve to, ali trenutna generacija nije bila bas jeftina kad je izasla, nadam se da nece ni sledeca, i da ono sto pricaju o njima nije tacno ili ce poboljsati. Kazu da je pc grafika 24 puta jaca nego na konzoli. Nisu rekli za hardver i jacinu, vec grafiku, a poredili su kako radi na gtx680. Ne mogu trenutno naci link da podrzim ali potrazite. Tako da ako xbox izadje za godinu dana, a nvidia i ati ce izbaciti vesti do marta 2013 o maxwell cipovima i sledecoj generaciji kartica, pretpostavljam da ce oni to izbaciti slicno kada izlaze i konzole radi konkurentnih cena trenutnih i tih grafickih kartica.
Ali ja sumnjam da ce Sony i Microsoft lako da gube bitku, smislice oni nesto, ali ona fora “igram na konzoli jer se igre prave po konzolama” nece paliti na pocetku sledece generacije to mi verujte, to je sad zato sto je pri kraju, i jeste tacno.

Slazem se za prodaju konzola da je nintendo bio prodavniji od ostalih, ali takodje je prodao drasticno manje igara po konzoli u odnosu na MS i Sony. Da negovorimo o tome koliko je igara izaslo za wii u zadnjih 1-2 godine, i koliko je od tih igra koje su izasle bilo kvalitetan ili dobilo ocenu u bilo kom casopisu preko 8. Ovo sam imao u vidu kada sam napisao da je xbox 360 i PS4 ubio Wii. Jednostavno grafika ma koliko nije prioritet za nintendo, je upravo imala utica u ovome.

Nisam u mogucnosti da posaljem link, ali cu se potrudti da isti postavim koliko veceras ili sutra sa statistikom prodaje igara.
Da budem u potpunosti pokrepljen cinenicama :slight_smile:

Jok, pogrešno, nintendo šije i sa igrama.
Game Database, Best Selling Video Games, Game Sales, Million Sellers, Top Selling - VGChartz
Ovde se lepo vidi dominacija Wii-ja i nintendo igara uopšte.

Kazem ti druze, ne znam gde si to procitao ali sve to sto si rekao je netacno. Po meni jeste tako, normalno da wii ne bih kupio kao primarnu konzolu, ali ja nisam ovih nekoliko biliona ljudi koji seta svetom i kupuje, tako da ti ja samo pricam cinjenice.
Jedino gde su xbox360 i ps3 ubili nitendo je grafika, al to svi vec znaju, zar ne?

To sto kazes je tacno ali do neke 2009-te posle toga wii je bio opsta katastrofa po svemu u poredjenju sa ps3/x360.