Nintendo Wii - pokretanje igara

Danas sam pazario Nintendo Wii. Zanimljiva spravica al sad nastaje problem :slight_smile:

Prije sam prebacivao igre za druga na flash i sve super radilo al sad nesta nece i ne znam sta je. Elem, evo sta radim :

  1. Skinuo igru (super mario nesta)
  2. Palim WBFS Manager 3.0, formatiram USB, idem na LOAD, ubacim igru na desnu stranu pa idem Add to Device
  3. Prebacilo igru na USB, Vidim je al samo 0.35GB - jel to OK??
  4. Ustekam USB u Wii, palim Wii i idem na ona USBLoader (ne znam koji je)
  5. Pokaze mi igru, idem na Play (cuje se muzika i Superrr Karaaannnn :D) al onda belaj SAMO CRNA SLIKA

Nemojte me napadati, imam konzolu pola sata. Lik je danas kopcao svoj externi HDD i pokretao igre dakle do mene je. Gdje gresim?

Instaliraj cios-e koji ti nedostaju imaš program za homebrew chanell

Sent from my GT-B5330 using Tapatalk

a? Gdje, sta i kako? Buraz jos se ucim s onim hepekom da saltam po meniu :slight_smile:

ako ti izbacuje odredjeni error…potrazi na netu na osnovu tog errora koji ti cios nedostaje…joj davno sam oko toga cackao…mislim da se ciosi instaliraju preko homebrew cannela…pa u wad menager…i tu nadjes cios koji ti nedostaje…a mozda cak trebas samo namestiti usb loader…sa kojim ciosom da ucitava…de mi reci koji tacno mario igras?

Ufff sad je vala i kasno al moracu ovo izganjati - ne da mi spavati. Elem, mario galaxy sam skinuo i nece. Nema nikakav error vec samo crn ekran. Od tog lika externi radi perfektno pa sad kontam da nije do toga majku mu.

E sad, volio bih jako odraditi update usbloader-a i taj cios al izgleda jako zakukuljeno s obzirom da se cacakam prvi put oko toga, nisam upoznat s scenom i sve TUT-ovi kad imate stock wii pa lagano a ja vec sve to imam samo ocu da uradim update

Sent from my Nexus 4 using Tapatalk 2

Ni nemoj spavat’ dok ne skontas sta i kako! :smiley: Tako sam se ja zadao da otkljucam fabricki Wii, i polako, svu noc dok nisam to odradio da valja… Nazalost, ne sjecam se koje bi moglo biti rjesenje tvog problema… Samo polako :slight_smile:

Sent From: “Neitherworld, Peaceful Pines”

Imas silne gluposti pa ono Pal, Ntsc pa jos neke drangulije ja sam popizdeo, pa onda imas neke patcheve za neke igre pa onda FIX pa Loadere mene je glava zabolela :slight_smile:

Sent from my iPhone using Tapatalk

Full hacking guide for 4.2 system menus!!!
Možda još nekom zatreba

Probaj i ovo Issue 683 - usbloader-gui - Blank Screen on Super Mario Galaxy - USB Loader GX: GUI for Waninkoko´s USB Loader (based on libwiigui) - Google Project Hosting

Jbg kad nisam pratio pa sad ne znam sta me snaslo. Znam samo da je :
Wii system 4.1E
Homebrow 1.0.8 IOS58 v24.31
Da li je to dobro? Ja ne znam :frowning:

Sent from my Nexus 4 using Tapatalk 2

Star ti je ios nadji cios loader i pomoću njega instaliraj mislim da je 249 ili tako nešto najveći uglavnom i trebalo i raditi

Sent from my GT-B5330 using Tapatalk