Nintendo Switch

U Peruu jeftinije jesti kokain nego kupiti Portal za switch

1 Like

Uh bas se neckam da kupim Pikmin 4. Nema ga ni na jednom sale-u, sto nisam ni ocekivao jer je igra iz jula ove godine. Demo me je oduvao. Najjeftinije sto sam uspeo da nadjem na KP je 50€.

Jel može neko da mi kaže svoje iskustvo sa switcho-om, planiram da kupim. Zbog posla i puta ne stizem da se igram u kućnim uslovima, pa reko ajde da kupim nintendo switch… Jos pre godinu ipo sam prvi put razmislio da ga kupim medjutim ogromne cene igara su me zaprepastile. Kakvo je sad stanje, ima li neka “caka” sto se kaze, gde vi nabavljate igre, da li se isplati uzeti čipovanu? Sta da očekujem od same konzole kad je tek kupim, da li ima nekih fantomskih troškova? Od grafike ne zelim da očekujem ništa s obzirom na to da je remote play uredjaj, grafika mi i nije bitna, bitno mi da sve radi lepo i bez lagga.

Ako imaš novca, definitivno se isplati uzeti hakovanu konzolu. Cjene ekskluziva su sumanute i na sekundarnom tržištu razlika između nove i polovne igre je 10e.

E sad, ako pričamo o samoj konzoli, prvu seriju je moguće softverski softmodovati da pušta pirate, ali objektivno, to je i najlošija konzola (baterija, ekran).

V2 Switch konzola se ne može softmodovati, kao ni OLED konzola. Imaju bolju bateriju, te OLED ima i daleko kvalitetniji ekran, ali je moguće samo hardversko čipovanje.

Summa summarum, moja preporuka ti je da uzmeš čipovanu prvu verziju i igraš koliko ti je volja, samo dokupi neku micro sd karticu 256/512GB.

Od fantomskih troškova ne pada mi ništa na pamet, jedino nemoj da uzimaš klot konzolu bez originalnog dock-a i chargera, pošto su oni skuplji ako se uzimaju odvojeno.
Od standardnih hardverskih problema najčešći je stick drift na joyconima, ali ovo se može lagano zamjeniti sa nekim OEM analozima.

Hvala na odgovoru, tražiću onda po kp, pa ako nadjem dobru ponudu za neku cipovanu, uzeću je…

Računaj da se bliži Nova godina i da će ekipa na KP da fino nazida cene.

Moze da se proda igra po slicnoj ceni koliko je kupis, bar je meni tako bilo u 5-6 slucajeva.
A bude cesto popusta na Nintendo eshopu. To je ako uzimas legalnu konzolu.

1 Like

Nemoj da te sputavaju cene igara jer bukvalno ne postoji platforma na kojoj ces kupljenu igru mocu da igras godinama, a da izgubis tipa 10 eura prilikom prodaje, plus ne znam da li ces moci online sa hakovanom. Jedino je problem ako si kolekcionar, to onda ima da te kosta. Oled obavezno ako ces preferirati igranje na putu.

1 Like



1 Like

Premalo, nisam ovo ocekivao :slight_smile:
Mada to je skoro 1h svaki dan switcha. Ima logike

2 Likes

1 Like

:face_with_open_eyes_and_hand_over_mouth:
Vidi se tačno kada mi je ćera izgubila volju za Switch. :smile: Sinoć smo igrali Kirby Star Allies ponovo.


3 Likes

Od kad je s mora dosla ni da takne :smiley:

1 Like

Da li je neko pravio nalog za switch na argentini? Vidim da su dosta povoljnije igre, ali ne znam da li prolazi kartica?

Kartica ne prolazi cak ni za Meksiko vec samo Paypal. Mislim da sam probao Argentinu prvo i da nije moglo, ali ne mogu da garantujem. Mislim da cak nisu sve igre dostupne na svakom storu.
Norveska uz Meksiko ima najbolje cene, i moze da se seta iz jednog regiona u drugi, uz restart konzole. Ako gresim, neka me neko ispravi slobodno.

1 Like

Juce sam gledao Super Mario Bros film (ima na SkyShowtime) i sad mi se igra Super Mario iako to nikad nisam ocekivao :smile:

Sasvim je okej za pogledati, provukli su nekoliko igara i fransiza kroz film, plus naravno star power voice acting.

1 Like
1 Like