Nexus 7 Tab

Upravo sve to što si rekao…

Premalo prostora, aspect ratio nezgodan za 16:9, izgled kao telefon, veličina kao malo veći telefon.

po meni bi bilo bolje sacekati samsung note 2 i uyeti neki all in one nego vuci gorteskno veliki telefon i mali tabletic.

Izgleda stize i verzija od 10 inca.

Pa bolje je, ali e Note 2 koštati 2,5x skuplje od ovog

@Wahad : hvala, ipravio sam cijenu. Tegra 3 najslabija ti je vise nego dovoljna za jedan ovakav tablet, android OS i ono sta bih vec radio na njemu. Tu je i “5” jezgro koje sluzi a obavljanje nekih sitnih aplikacija i surfanje npr. dok se ostali pale po potrebi i na taj nacin se produzuje radni vjek baterije. Tegra 3 kakva god za bude ne moze da ne valja za te pare! Ko zeli masineriju u ruci neka uzme iPad 3 ali ce ga i debelo platiti u odnosu na ovaj.

@M007P : nece imati kao sto ga ni iPad nema. 8GB, realno, i jest malo ali za nekog normalnog korisnika koji ce s njim ici SAMO i ISKLJUCIVO samo na FB i to ce mu biti previse! I sami znate kakvh ima likova i kakav je FB kao pojava kod nas

@padawan : ne bih se slozio s tobom da je 7’ malo. Kad uporedis ga s 10’ iPad-om naravno da izgleda malo - isto ko kad bi ja stavio 4S pored mog Nexus-a. Uopste je poznata pojava da se ljudi lakse navikavaju na vece telefone nego na manje. Ni ja ne bih uzeo od 7 ako vec imam mogucnost da uzmem od 10’ ali bih uzeo od 7 novog nego polovnog iPad2 od 10 - mislim da ces me razlujeti u poredjenju novog s polovnim. Nekad mi je iPhone bio velik a sad mi je jako mali a o tome kako je iPhone pogodio dimenzije govori cinjenica da ce iPhone 5 povecati ne znam ni sam koliko jer je Sevo umro pa sad mogu radi kako oce a on nije davao povecanje dimenzija tvrdeci da je to to

Ja ovdje govorim o komadu hardware-a koji je impresivnih specifikacija za tako malo para! A ne sta je iPad, iOS, Android i Nexus. Ko zeli brzo i mocno auto kupice ferarija i zaduziti i unuce s njim (ako nije neki tajkun naravno) a ko zeli normalno auto kupice nesta za drasticno manju cifru a i jedan i drugi ce obavljati istu funkciju - prevoz od tacke A do tacke B

Ovu informaciju sam okoacio na forum da bih pomogao nasim clanovima koji nisu dubokog dzepa, a zeljeli bi sebi da prijuste neki tablet, prilikom izbora! Ko ima kesa odavno j kupio iPad 2 ili iPad 3 a oni koji nemaju gledaju i zeljno iscekuju ovakve novosti pa da mogu skupljati pare i kupiti sebi tako nesta

Cijena je $199 i $249 AKO kupujete od Google-a. Nas narod ima tendencije da odere tako da na nekim mjestima MOZDA i mozete ocekivati tako nebulozne cifre kao sto su 300e ali zato imate nekoga u inostranstvu pa preko njega nabavite - parola snadji se

@nemesis onda se definitivno moram sloziti sa @padawan ne vredi.

Primaju se rezervacije u PC Practic-u; cena - 27.990 dinara
Tablet ASUS Nexus 7 1B024A specifikacija i najbolja cena - Prodaja racunara, Laptop cene, Racunari cene, Beograd, Novi Sad, Srbija

Ja sam rezervisao jedan :wink:

Ne znam, 7" mi je premalo za jedan tablet.

12.09.2012

Bio sam pre neki dan u Telenoru, imaju nekoliko 7" tabova. Do sada sam samo iz review-a raznih kreirao svoje misljenje o velicini, a sada sam i definitivno ubedjen…kupovina 7" tablet je cisto bacanje para, nista vise. 7" je jednostavno malo za tablet. Izgleda kao malo veci telefon, nema apsolutno nikakvu funkciju. Surfovanje netom je funkcionalno koliko i na nekom telefonu, znaci samo za nuzdu. Bas sam ceckao jedan dosta i ne mogu da skapiram cemu bi mi posluzio i da ga dzabe dobijem. po meni nista bez 10".

Upravo vidim da su u Gigatronu u ponudi izbacili Nexus 7, cena mu je 28k, za model 16gb, sto i nije tako lose.
Jel zna neko kako se krecu cene u inostranstvu?

Uglavnom su oko 250e. U US su najjeftiniji kontam, cena je oko 250$.

@Vid ne postavljaj novu temu pošto o Nexus-u već postoji. Sad sam merge-ovao ali da znaš za sledeći put :slight_smile:

Au, ja sam zaboravio da je bila tema za ovo. :slight_smile: Hvala. :slight_smile: