Neuspesan pokusaj ubacivanja custom room-a. Telefon nece da se upali

Ljudi napravio sam s****e…
Poceo sam da menjam android na alcatel ot 990 svima poznat…
I kada sam pokrenuo instalaciju sa kompa za novi android sve je uspelo bar tako je pisalo, ali nece da se upali niti bilo sta cak ga ni windows ne cita…
Pratio sam korake 100% ALI NZM STA JE…
Ako moze pomoc da ga ozivim o5…:(-o
Stavljao sam 2.3.4 gingerbean…
Inace stock je 2.2…
Krene da se pali, pojavi se android i nista se vise ne desava, samo sijaju tri dugmeta…

Ne znam kako je za alkatel ,ali znam da se mnogima to desavalo,npr meni za samsung kad se to desilo flashovao (instalirao) sam ponovo oficijalni rom pa posle ponovio custom rom i radio,nema sta da brines samo sacekaj da ti neko lepo objasni kako se radi,nisi nista pokvario.

Jesi li stavio i custom recovery? Ako da, bootuj telefon u recocery (na sljamsungu je to kombinacija volume+ home i power dugme odjednom). I tamo imaš 3 wipe-a da odradiš: wipe factory reset,wipe cache I u advanced wipe dalvik cache. Ako ti je pak stock recovery znaj da wipe factory može da ti obriše sve sa telefona ukoliko nisi bekapovo.

Sent from my GT-I9305 using Tapatalk

Stavio sam recovery clockwork i recovery manager na memorisku i update.zip naravno…
Nista vise i krenuo instalaciju androida…
ali nece sa kombinacijama da udje u nista samo zavibrira i pise android i to je to…
pokusavao sam 100 puta…

Neće ni ovako?

Pokusavao sam nece… Po javi se android ali nece da udje u taj mod…

Ne znam kako si to uspeo stvarno. Na 50 telefona ako nisam probao šta god da bude problem sa romom uvek može u recovery da uđe. Aj šibni link po kom si radio root da pogledam

Nije root vec menjanje androida…

Stao na koraku 10…

Znači ti si prvo downgradeovao na froyo 2.2 sa rootom i onda iz cwm instalirao ovaj gingebread 2.3 (update.img)?
Čudno mi iskreno da se nigde u koracima ne radi nijedan wipe - kod samsunga npr posle instalacije roma sa drugom verzijom ukoliko ne odradis wipe telefon kad se pali ostane u tkzv. bootloopu tj. isto ko kod tebe što se vrti android logo beskonačno ovamo bude samsung logo.
Ne znam stvarno, meni je ponestalo ideja. Čekamo nekog pametnijeg :smiley:

Pa instalirao taj 2.2 i kad sam ga raskacio da upalim nece da radi uopste a na kompu pise sve ok uradjeno…

Probaj da li mozes da vratis originalni rom, tako sto ces skinuti flashtool program za pc i naci firmware za taj telefon i pokusati da ga tako ubacis u svoj telefon.
Ja sam tako nekoliko puta popravio svoju xperiu.