NeoGAF ugašen nakon novih optužbi da je vlasnik i glavni admin foruma izvršio nekoliko seksualnih napada

Moje “ali” je samo znacilo da postoji i druga strana… Ja nisam vaspitan na nacin da ono sto zelim dobijam silom, pa mi ne tako i neverovatno da ima toliko bolesnih ljudi… Kao sto rekoh, smrtna za svakog muskarca koji zlostavlja dete ili zene, kao i smrtna za zenu koja zlostavlja dete, a i muskarca… Ali i smrtna za sve lazne optuzbe, pa da vidimo ko ce da izmislja optuzbe…
Bila je prica pre nekoliko godina da ce svaki muskarac koji bude optuzen za seksualno zlostavljeno dobiti itekako veliku kaznu… Presmesno!

Otac mi je advokat i bilo je sporova gde je branio “silovatelja” gde se na kraju ispostavilo da covek nije kriv i da su mu pokusali namestiti… I koga sad da krivi? Kome sad da se ebe mater? Coveku ukaljan obraz i ugled… Na kolac bih ja to natako odmah, mamu li im…

Ovakav stav ne znaci da ne bih na kolac natako i onoga za koga bi optuzbe bile dokazane i ispravne… Ma sto bi rekao onaj u filmu Maratonci trce pocasni krug… “Rez po rez, komad po komad… Seko bih ga mesec dana” :relieved:
@pleja me je dobro shvatio.

Na kraju krajeva, ovakve teme nam ne trebaju na forumu… Dobro rece @Exo. Jos cemo se poklati izmedju sebe :joy:

1 Like

Ne dao Bog da smo svi blizu jedni drugima :joy::joy:

1 Like

Ali jahalang sto je krenuo da nam objasnjava padawanov post hahah :joy:

1 Like

U zadnjih par meseci sam svakodnevno na forumu da bih pratio gaming scenu. Nisam zainteresovan za internet rasprave mada mi je ova tema privukla paznju.
@robotnjik
Tvoj stav povodom cenzure na NeoGaf-u je licemeran s obzirom da si osnivac (vlasnik, master chief, kako god) foruma na kome je itekako zastupljeno brisanje postova I banovanje cim neko udje u raspravu sa adminima. To sto je neko admin ne znaci da je u pravu. Pricam uopsteno, nikog ne napadam niti koga branim. Clan sam foruma dugo I bio sam svedok dosta takvih situacija.
Druga stvar zbog cega mislim da si licemeran je tvoj stav o seksualnom nasilju. Smeta ti to sto je neko negde seksualno zlostavljao I uznemiravao neku devojku a nisi nista uradio povodom takvih stvari u svojoj okolini. Ako jesi, ja se izvinjavam za ovaj deo posta medjutim ne bih rekao da je tako. Gde god da zivis, Amerika, Srbija ili Emirati, nije bitno. Seksualno zlostavljanje se desava svuda! Siguran sam da svako zna neku devojku koja je bila u toj situaciji ili je jos uvek samo sto nije svestan toga. Ako ti zaista toliko smeta napravi neku agenciju za pomoc zrtvama seksualnog ili bilo kod nasilja I pomozi ljudima u svojoj okolini koji imaju taj problem. Pomozi kome mozes da pomognes I tek onda ce tvoj stav biti iskren.
Glavni problem seksualnog zlostavljanja je to sto zrtve cute. Strah, sramota ili nesto trece nisu razlozi da se cuti o tome. Time samo pomazu nasilniku da ponovi isto delo. Misljenja sam da bi svaka zrtva bilo kakvog nasilja nasla pomoc ako bi je trazila. Ako ne policija I zvanicne institucije, od vrata do vrata da ide nasao bi se neko ko bi joj pomogao.

1 Like

Ne pamtim kad se to desilo a da nije postojao razlog koji se vuce daleko nazad. Sem onda kad je studiovpc banovao 5 ljudi jer mu se tako prohtelo, pa je na kraju otisao i sam sa foruma.

Opa, imamo ipak nas mali XBR skandal… Znao sam da je nesto mutno! :smiley:

Ne znam kakve su lokalne prilike u Kuvajtu i kako se Robitnjik nosi sa tim buduci da ima provresivno liberalne stavove. Verovatno je malo liberalniji pogotovu prema ne-muslimanima. Ali je cinjenica da se u nekim islamskim zemljama sprovodi organizovano drustveno nasilje nad zenama. Saudijski princ je danas objavio da se okrece umerenom islamizmu (ne znam samo sta cemo sa finansiranjem vehabijskog ekstremizma, water under the bridge). To je prilicno velika stvar, mozda ce im dozvoliti da voze kola. Salu na stranu poznajem nekoliko jako cool i sekularnih muslimana, intelektualaca, zbog cega me tangira antiislamska manija koja je uzela maha u zapadnim zemljama.

I naravno da covek moze da deluje samo i nacelno protiv necega u forumskim diskusijama, to je vrsta aktivizma u domenu gde je coveku komforno da izrazi stavove bez straha od posledica. Nije neophodno svi da otvaramo sigurne kuce da bi ziveli ono sto propovedamo. Bitno je kako se ponasamo prema sopstvenim zenama i onim tudjim.

Ne znam da li pratimo isti forum ali ovde se odluke donose zajednicki i niko nije banovan bez razloga i istorije konfliktnog ponasanja. A Robotnjik je jedan od najprizemnijih i cool ljudi koje imam prilike da poznajem.

2 Likes

@999vlada
Bilo je banovanja itekako, to ne krijem i to najviše za neprimeren rečnik i dupliranje naloga. Brisanje postova za teški off-topic ili totalne besmislice (subjektivna procena šta je besmislica). Za ulazak u raspravu sa adminima smo brisali samo stvari koje su ili bile offtopic te im svakako nije tu mesto ili je korišten rečnik koji ne priliči. Da li je bilo primera da je nešto brisano/menjano samo zato što se adminima ne dopada? Moguće, ja sada iz glave ne mogu da smislim nijedan ali ako imaš primer, slobodno piši ili navedi. Naravno, to što je neko admin ili mod ne znači da je u pravu.

Što se tiče administracije, mi ne kontrolišemo 100% jedni druge i ne čitamo baš svaki post koji je moderiran od strane nekoga. U članove admin tima imam(o) dovoljno poverenja da će doneti pravu odluku a ako ne, onda to raspravimo. Zbog toga niti ja lično stojim kao neki vrhovni komadant ili šta li iza svake odluke nekoga iz administracije niti se neko iz admin tima krije iza mene. Trudimo se da diskutujemo a kada to više nije moguće raditi u okvirima normalnog razgovora, onda se sprovodi ban i uređivanje postova (brisanje ili izmena neprikladnog rečnika).

U vezi druge stvari koju si naveo, prvo pada prozivka a onda navodiš da ne znaš. Hajde da stanemo na tome da se ne poznajemo uopšte i ne znamo jedan o drugome šta radi ili je radio, a tu ulazi i ova tema o seksualnom nasilju i da li sam nešto po tom pitanju preduzimao ili ne. Možda bi pre postavljanja pitanja o tome da li sam JA uradio nešto povodom neke teme koja mene zanima, postaviš pitanje sebi da li si TI uradio nešto povodom problema koji tebe zanima? Nadam se da jesi, ako ne zbog ovoga, onda zbog siromaštva u zemlji, mogućnost invalida da imaju bolje pristupe, za gladne u Africi ili seču amazonskih šuma ili već nečega što smatraš da je problem. Moguće je da ti ništa nigde na ovom svetu ne smeta pa ne moraš nikakve agencije za te teme da otvaraš i baviš se time.

Slažem se za problem, za ovaj deo oko straha i sramote ne bih se složio, jer kada čitamo ispovesti, ovo je najčešće što žrtve navode kao razlog za ćutnju.

@999vlada moracu i ja da ti skrenem paznju @robotnjik je nemoguce prizemna, normalna i suvise pravedna osoba, na ovo ciljam jer branci ljude koji su sa osnovim i istorijom ponasanja banovani on ih je branio, dosta pusta smirivao situaciju i davao prilike da se clanovi vrate i ponovo pokazu.
Svi imamo trenutke kada nam dodje zuta minuta zbog necega u zivotu pa onda najlakse na forumu da to nezadovoljstvo iskazemo jer hej nema straha da nas neko lupi po glavo taj je negde tamo, problem udaljenog konflikta pa neki to iskoriscavaju za ne suzdrzavanje-kontrolu…

Auu, ala sam propustio.
Uvek sam se cudio zenama kako se svadjaju i prepucavaju i u stanju su da budu u “svadji” godinama.
To internet i forum rade od muskaraca.
Kada musko ima sta da kaze samo kaze sta ima. Ako se nekome ne svidja moze i da padne neka pegla po potrebi. Ali se sve zavrsava jako brzo i razumno. Bez preterane “analize” problema koji je nastao izmedju dve, tri, cetiri zaracene strane.
Treba uzivo reci ljudima sve sto se ima, kratko i jasno a garantujem da ne bi bilo tu problema i nesuglasica duze od 5min.
Ovako gledam i citam prepucavanje odraslih magaraca koje mi izgleda kao prepucavanje napaljenih tinejdzerki ciji je selfi lepsi!
Ma idi bre… dobicu livpro…

1 Like

@Akiris
Ja sam upotrebio “mada” I “medjutim” a ti “sem”. Sve ima isto znacenje kao I ali. :slight_smile:

@robotnjik
Kriterijum za brisanje postova je problem jer se svodi na slobodnu procenu administratora. Psovanje, vredjanje na rasnoj ili nacionalnoj osnovi, pretnje, govor mrznje uopsteno je razlog za brisanje postova. Kad neko predje granicu kulturnog I ljubaznog, nije. Jednom kad nekome obrises post koji je glupost stice utisak da nema pravo slobode govora I onda ce jos vise da se raspravlja. Ljudi imaju razlicite karaktere pa neko to raspravi normalnim razgovorom a neko predje na uvrede.

U pravu si, nisam trebao da krenem sa prozivkom ako ne znam. 99% ljudi lazno moralise kako oseca patnju celog sveta samo zato sto je to kul. Pretpostavio sam da si I ti jedan od njih. ALI ako nisi nista uradio povodom sekualnog nasilja u svojoj okolini I ti spadas u tu grupu. Ti znas da li jesi ili ne, meni ne treba odgovor na to pitanje. Mene to ne zanima.
Silovanja u Americi, gladni u Africi, seca amazonskih suma me ne zanima jer ne mogu nista da uradim povodom toga. Mozda sam bezosecajan I bezobrazan zbog toga ali sam iskren. Ne pretvaram se da mi je stalo. Kada teroristi ubiju 100 ljudi u bombaskom napadu u Londonu ceo svet im salje svoje saucesce. A bombas samoubica koji je ubio 100 ljudi, nevinih ljudi, u Avganistanu dobije clanak na desetoj strani novina koji niko I ne procita. Pre par meseci sam pravio sa kolegama humanitarnu akciju u kojoj bi svako ko pomogne odredjenom udruzenju za zastitu zivotinja dobio besplatno fotografisanje kucnog ljubimca. Stranica na fejsu je imala preko 20000 lajkova. Dvoje kolega I ja smo bili u panici sta da radimo ako dodje mnogo ljudi. Doslo je 5-6 ljudi. Mi smo cekali 3-4 sata u parku za svaki slucaj ako neko kasni. 5-6 ljudi ukupno. Ovo sam naveo kao jedan od razloga zasto imam takav stav prema ljudima koji na internetu komentarisu o moralu. Zbog toga sam pretpostavio da si I ti takav. Ja se zaista izvinjavam ako nisi. Ti to najbolje znas.
Silovanja u americi me ne zanimaju ALI da mi dodje drugarica sa tim problemom svakako da bih joj pomogao. ALI isto tako mi ne pada na pamet da sam trazim devojke koje su imale takva iskustva. Da bih nekome pomogao mora da mi trazi pomoc. Ako neko ne zeli sam da pomogne sebi ja se gurati necu. Mozda sam bezobrazan. Mozda sam bezosecajan, ALI sam iskren.

@svi ostali
Da, na osnovu robotnjikovih postova koje sam procitao I sam sam zakljucio da je kulturan, obrazovan I inteligentan covek. Nicim nisam ni komentarisao to. To I dalje mislim. Da ne mislim tako ne bih ni ulazio u ovu raspravu. Sa budalama I ne pocinjem raspravu. Prica o moralu mi smeta I to sam komentarisao.

2 Likes

Uf odakle poceti… Prica o moralu je obavezna, jer moralisanjem pa makar i laznim pripoveda se sta bi i kako trebalo da se uradi. A taj ko to pripoveda kakav je covek to ide njemu na obraz. Da se vise siri moral i teorija sta je ispravno a sta je lose ljudi bi imali vecu svest prema drustvu u kom zivi i samim tim veca je sansa da ce sutra neko da uradi nesto pa cak i da napravi nesto za drustvo. Npr. Stolar Mile koji je poceo da pravi stolice za bebe pa sad prosirio na pomaganje svima i svakom. Njegovim delom bice inspirisan jos neko i tako dalje. Neke ljude treba inspirisati drugima.

Na zalost kod nas je moral ubijen sa Kraljevinom i stvaranjem SFRJ.
U toj obecanoj zemlji SFRJ krenulo je unistavanje Srbije,njene kulture,istorije i morala.
To je bio temelje ovog danas bolesnog drustva u kom je bitno koga znas a ne sta znas. Skim si dobar a ne koliko si ti dobar kao covek.
U svakom slucajo nece skoditi da se prica o moralu pa da ova nasa Srbija malo progleda pa mozda i shvate da Starletine sise u 14:00 na Tv i nisu prikladan sadrzaj.

3 Likes

A meni pomalo smeta da neko napada coveka koji je izgradio i 10 godina odrzava ovaj community, bez ikakvog osnova, pretpostavljajuci svasta. Kako god bilo, javno izazavanje stavova dosta govori o coveku i vazno je siriti glas razuma. Inace ce sve da nas proguta bezumlje koje je uvek glasnije i privlaci vise paznje od tihog ljubaznog coveka koji pokusava da ispravi ono malo krivih drina koje su u domenu njegovih mogucnosti, pa makar to bilo samo i suprotstavljanje zaostalim i ekstremnim stavovima na forumu.

Svi mi ponekad imamo sitne gestove humanosti i ljubaznosti. Ajde sada ja da pricam o tome koliko sam nahranio pasa i macaka, ostavio para prosjacima, ne ocekujuci nikakvu nagradu i raj vec da im malo ublazim pakao u kome se svi zajedno nalazimo.

Takodje sam radio itekako stvari na koje nisam ponosan. Ali to nije nista u odnosu na stvari koje sam video, sadiste koji istinski uzivaju u tome da drugim ljudima nanose patnju. Neke od tih stvari si vidjao samo u filmovima. Vec samo to da ne cinis zlo je dovoljno ponekad. Previse je onih koji zele druge ljude da seckaju na komade i raznesu, a takvi mogu i cesto uspevaju vrlo visoko da se uspnu na drustvenoj ili kriminalnoj lestvici vodjeni cisto sadistickim porivima. Svaki covek je mesavina losih izbora i neprijatnih kompromisa, potrebe da se iskupi i nezadrzivih poriva kada ne moze da savlada bes. Ali cak i u najmracnijim ljudskm dusama vidjao sam iskru dobrote i svetlosti, potajnu zelju da budu nesto vise od monstruma.

1 Like

Okkk, i posto smo se svi tako lp ispricali, istresl itd…
Da li se sada svi opet volimo? :wink:
Sve ok?

@999vlada
Super je to što ste ti i tvoj drugar napravili humanitarnu akciju. Drago mi je kad vidim da mladi ljudi imaju ideje i volje da sprovedu stvari koje će drugima pmoći na neki način. Svaka čast. Nadam se da će te nastaviti tako i da će broj ljudi koji dolaze vremenom povećavati.

U vezi ovoga da li sam ili nisam učestvovao u akcijama u vezi sa seksualnim uznemiravanjem, ili da li sam na neki način doprineo ili ne, ovde o tome neću pisati. Sa druge strane, zašto bi tako nešto bilo kvalifikacija da o ovoj temi pričam? Mislim da dok se vodi normalna i arugmentovana rasprava, sve strane su podjednako “ok” da budu deo iste rasprave.

Ja sam odrastao u SFRJ i tada smo imali samo dva ili tri TV kanala. Međutim na tim kanalima je sve vrvelo od obrazovnog i kulturnog programa za decu svih uzrasta, skoro svako selo je imalo Dom kulture u kojima su radili bioskopi i povremeno igrale dečije predstave, čak smo i mi u školi imali dramsku sekciju i sa predstavama išli na opštinska i okružna takmičenja i susrete. Toliko o ubijenoj kulturi i moralu u SFRJ a o obrazovanju da i ne pričam.

@marko_gts :heart:

1 Like

Pojavio se i novi forum koji čine bivši članovi i moderatori sa NeoGAF sajta koji imaju ideju da nastave sa svim onim što je GAF činilo posebnim mestom. U pitanju je Resetera, gejming forum. Interesantno da vidimo kako će se ovo u budućnosti razvijati.

1 Like

Ide u favourites, makar mi firma ne blokira sadržaj kao za Gaf (ne znam na koju je foru XBR forum izbegao websense gaming filter).

1 Like

Treba da bude makar 50% gaming sadržaja, kod nas ne dobacuje do 10%. :stuck_out_tongue:

9 Likes

Pa ne baš. Govor mržnje, vređanje na rasnoj ili nacionalnoj osnovi etc. znači da je već otišlo nešto dođavola i brisanje postova nije dovoljno. Postovi i teme takođe moraju da se brišu kao preemptive, nekad je lakše saseći odmah nego čekati da eksplodira. Nije sve tako crno i belo, ali sam takođe siguran da niko od moderatora ne briše postove samo zato što mu se ne sviđaju, nego da postoji valjani razlog za to.

Svakako čudna tema da neko načne kada nema uvide u logove i razloge za brisanje.

Jel ti i ostale domaće gaming sajtove/foruma ne blokira ili samo nas?

Ne blokira ni Bench, Emugalaxy… Ali Blokira npr neke strane kao što je Gaf ili EA FIFA oficijalni forum. Takodje blokira main page foruma i shop.