Nema slike sa HDMI

Od jutros mi se desio slijedeći problem:
Konzola je spojena sa HDMI kablom na FullHD TV i do jutros je sve super radilo. Prije 2 dana mi se desilo da se konzola nije htjela upaliti, tj. nije htjela prikazati sliku na ekranu. Nešto sam čačkao oko kablova i sve je proradilo - tada. Jutros crn ekran i ništa - mijenjao sam HDMI kabl ali ništa. Na kraju sam uključio stari kabl sa tri činča (crveni, žuti i bijeli) i gle čuda sve radi. Dobri ljudi šta da se radi i šta bi moglo biti, jer je sa ovim kablom puno gora slika na ovom TVu??? Kao i uvijek unaprijed hvala forumašima na brzim i preciznim odgovorima!!!

pogledaj da li je HDMI kabal lepo legao, nekada se desi da ne nalegnu svi pinovi kako treba i dolazi do prekida

nisi rekao jel to RGH konzola ili ne?

jel prikazuje LOGO kad ukljucis konzolu na HDMI ili samo crn ekran od samog pocetka?

Probao sam sa 2 HDMI kabla, konzola nije RGH nego obična. Kad spojim na HDMI ne da nema slike nego neće konzola i kontrolor da se povežu (wireles kontrolor). Znači sa HDMI kablom (kojeg sam mrdao, isključivao pa uključivao, mijenjao kabl) kozola kad se upali neće da prebaci TV na HDMI kanal, na konzoli neće da se upali lijevi gornji dio polukruga koji signalizira spojen kontrolor, znači samo gori onaj ON/OFF znak i ništa više (DVD pogon radi jer se u njemu nalazi igra).
Može li se na konzoli (u nekom servisu) promijeniti HDMI konektor ili je to nemoguće - slika sa starim kablom je dobro lošije kvalitete (kao da je zamućena).
Još jednom 5+ na brzini odgovora skidam kapu…

hmmm pa pazi promena samog konektora nista nece da resi, sem ako nije on zeznut nesto ajd ako mozes slikaj direkt sam konektor za hdmi na samoj konzoli pa da vidimo, jer ne zavisi on samo od konektora, ima i cip koji regulise sliku, a on zna da strada takodje, nije iskljuceno… jel ti to phat ili slim?

Pa za početak ću ga probati malo očistiti štapićem za uho da vidim da nije uprljan s vremenom - konzola je debela bijela.

moze biti i do prasine, ocisti lepo, alkohol i stapic… pogledaj da nesto niej upalo, ja sam imao slucaj da sam coveku nasao u konektoru parce metala, pukao pin na samom kablu i ostao unutra, cim sam ga pincetom izvadio sve radilo normalno

Mislim da je crkao HDMI izlaz, desava se na jasper revizijama da crkne HDMI, prebaci na komponentni HD i imaces HD sliku.

Proveri pa javi ali koliko sam video u praksi na XBOX to je.

Hvala puno pokušat ću sve opcije… Da li postoji mogućnost promjene čipa ako je isti stradao? Još jednom ne znam kako da se zahvalim!!!

postoji ali nema ko da kvalitetno to odradi, jeftinija solucija ti je da kupis HD kabal i da cepas komponentni izlaz kao sto ti Mirko rece… ista stvar po prikazu slike

ima ali cena nov chip plus menjanje da kazem 50evra(mozda i vise zavisi ko radi) i kabal od 10-15evra nema svrhe raditi zamenu, prosto ako preko komponente radi full HD slika ne mora da se ide preko HDMI kabla :wink:

Uhh… Pa vise se isplati da se menja konzola nego cip :smiley:

Pa realno da, ako napravis dobru kalkulaciju uvek

za pravopisne greške kriviti Tapatalk 2

Posto(onaj sajt hardwer nece da mi otvori ima kao gresku)ovde se spominje HDMI,ja sam mislio da vas pitam kakve su mi sanse da zamenim hdmi u xboxu posto mi se slomila ona plocica sto ide po sredini ulaza,jel postoji sansa da se to zameni pretpostavljam da mora sve unutra da se promeni a ne samo unaj ulaz vidljiv oku,znaci ako me niste razumeli slomila se plocica po sredini hdmi ulaza na xboxu,molim vas mi pomognite gde moug da kupim i da je zamenim nekako,pozdrav i hvala

Mora ceo konektor sa ploce da se menja jer je iz jednog dela. bolje uzmi komponentni kabal.

znam al komponentni je ocajan ne vidim nijedno slovo,a gde bih mogao to da nabavim i jel mogu tebi posto si moderator ili nekom drugom od vas da posaljem da mi namestite to

kako ocajan? ne komponenti onaj na scart nego HD Component kabal ima 6-7 konektora na njemu, isto daje HD sliku kao i HDMI kabal

ovakav kabal

tj ovakva, ista stvar samo drugi proizvodjac

ja imam nesto xbox 360 COMPOSITE AV Cable sto ima 3 ova činča crveni zuti beli ovako izgleda http://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/2/2c/Xbox-360-composite-cables.jpg ,jel to nije isto kao ovo moje?i reci mi jel bas ista slika kao hdmi ili je ipak malo bolja ili losija?inace mnogo ti hvala samo da to nije ovo sto ja imam,pozdrav i jos jednom hvala

Slika na tom sto ima 6 konektora je bukvalno ista kao i na hdmi ja barem nisam uocio neku razliku mozda je i ima ali je jako mala.Na tom sa tri konektora je slika ocajna kada se prikljuci na HD televizor

nije taj sto ti imas to je obican komponentni kabal, jedan video i 2x audio. A kod HD Component kabla imas 4x video i 2x audio, tako da vidi sam posle sta je i kako je hehehe, slika istao kao na HDMI razlike nema

a jel se kod ovogkomonentnog ubacuju svih 6-7 činčeva?