Need for Speed Unbound 2.12.22

Obzirom da je EA igra, hoce ali verovatno kroz godinu dana.

Voleo bi da se provozam,nekad davno sam igrao Drift City imao je slicne efekte pa malo da me podseti detinjstva :sweat_smile:

Trebalo bi da ima par sati free po izlasku ako se dobro sećam, tako je bilo sa prethodnim igrama ko god ima ea access ili game pass.

10sati trial imaju sve EA igre

1 Like
1 Like

Baš ću da skinem pa javljam utiske.

4 Likes

Igrao sam dobrih dva sata i iznenadjen sam da budem iskren. Igra lepo izgleda, voice acting ne para usi kao u prethodnih par delova, upravljanje je skroz kul, glatko, i ako se vozi lagano moze se reci da auto ide kao u forzi horizon, a kada se ubrza u zavisnosti od podeavanja onda je druga prica. Criterion je odradio dobar posao za sada koliko sam video. Grad deluje dosta zivlje nego ranije i trke se odvijaju danju i nocu ali funkcionise tako sto danju se odrade trke i skuplja se heat level ako dodje do jurnjave sa murijom i onda kada se vratite u garazu, sledeci izlazak napolje je noc. I nema opcije da se bira kao sto je Heat imao, nego tako dani u nedelji odmicu. Kada se zavrsi sve sto se ima nocu, nazad u garazu i heat level se resetuje i sve sto ste skupili ostaje vase. Ako neko biva uhvacen, verovatno gubi sve kao sto je bilo i u Heat-u.
Murija je malo agresivnija nocu pretpostavljam, jos sam na pocetku pa je sve to lagano za sada. Prva tri automobila koja se biraju su Dodge Charger, stari Lambo Countach i Nissan Silvia. Dvoumio sam se izmedju sva tri da budem iskren ali na kraju je charger preovladao.
Prica za sada je ta da ste vi i jos jedna prijateljica iz sirotista, radite u garazi kod jednog lika koji vam je takodje kao prijatelj i u slobodno vreme ste neispavane noci provodili sklapajuci jedan od tri ponudjena automobila (u zavisnosti koji ste odabrali) i vreme provodili gledajuci sa strane samo druge kako se trkaju dok vi jos uvek niste imali taj luksuz da sklepate auto da bi ste ucestvovali uopste.
Jos jednom, voice acting iznenadjujuce dobar i prirodan, ne deluje preterano skriptovano i nema debilnih izraza koje niko ziv ne koristi.

Modifikacija automobila top kao i uvek, zvuk motora i backfire auspuha odlicni i meem za usi. Sklepao mog chargera na brzinu i sad sam zaljubljen u njega kako izgleda.
Modifikacija avatara takodje kul, taj fazon za koji su se odlucili je skroz fino legao i daje malo zivot igri.
Efekti mi takodje ne smetaju, doprinose gameplay-u ali suptilno, ne smetaju mi u trci i ne odvace mi paznju preterano.
Fino su uboli tu underground scenu i te skupove gearheads-a i ljubitelja automobila.
Soundtrack mi je meh, nije bas po mom ukusu ali naspram katastrofe od Heat-a i ovo je plus.
Ovaj deo nfs-a mogu najblize da uporedim sa igrom Midnight Club sto je pozitivno. Evo par screenshotova suvog gameplay-a (nema cut scena za sada) i par linkova kako sam peglao Chargera u trkama i kroz grad danju i nocu.

Edit: Evo klipova, moram jedan po jedan:

12 Likes

Jel može da se igra ovo već? Sa GPU ili EA?

1 Like

Možeš uz GPU da odigraš 10h Trial u sklopu EA Play-a.

Sinoć se sit izigrao i da dodam da mi se sve više sviđa igra, do te mere da planiram da je kupim. :sweat_smile: Codemasters i Criterion su napokon ošamarili ovaj serijal nazad u dobrom pravcu. Naravno Underground i Most Wanted su to što jesu, ali ovde se vidi da su dosta pozajmljivali dobre stvari iz Undergrounda, čak ima i delova grada koji su isti kao u Underground 1. :heart_eyes:
Update za gameplay za koji nisam bio svestan odmah, panduri su itekako zeznuti već na heat level 3 i to usred dana. Nema veće agresije noću nego peglaju i danju i noću :joy: Plus što sam imao fabrički mitsubishi i jedini upgrade je nitro pa se jedva iščupah od njih ali bilo je itekako gusto. Nabio heat lvl 3 usred dana i kad je došla noć, vrvi grad od pandura koji motre na mene tako da sam uspeo samo dve trke da odvozim i da bežim nazad u garažu.
Druga stvar, tokom celog dana (dakle i dan i noć) imate svega 4 puta samo retry opciju za trke ili neke sitne misije gde se radi dostava određenog automobila. Nakon toga se trkate i kladite sa drugim vozačima i bukvalno šta vam Bog da u zavisnosti od vašeg znanja u vožnji jer nema restart-a. Ako ste peti - peti ste i kraj sa tom trkom, tako da ko bude igrao pamet u glavu kako i šta će da restartuje jer još jednom da napomenem da to važi i za noć dok iznova ne svane. Što mi je skroz zanimljivo, samo što ja nisam znao pa ispucao sve u prve dve trke i posle prc. :joy:
Treća stvar, grafika na trenutke izgleda bolesno dobro i realistično kao u ovom klipu što ću da postavim gde se samo kratko vozikam po gradu. Da ne znam bolje, pomislio bih na prvu da je to neki gta mod. Iskreno, uživam u igri trenutno iako sam upao sa bukvalno nula očekivanja i spreman na razočarenje.

Evo par klipova od po minut, nisu dugački obećavam :joy:

Još se navikavam na ovaj auto :sweat_smile::joy:

I ko je igrao Underground 1,mislim da se definitivno seća ove ulice. Tu je i onaj most za preskakanje, samo što je spušten u prvom krugu trke. :slight_smile:

Toliko od mene :smile:

5 Likes
2 Likes

Ova igra nema pravo ovako dobro da izgleda. :grin:


8 Likes

Moram priznati da me je nakon ovih vaših utisaka,
nakon dužeg vremena poprilično zainteresovala NFS igra, pogotovo što mi je raspoloženje za Callisto Protocol potpuno splasnulo…

1 Like

Na PC-u.

1 Like

I ti si uzeo Mitsubishi Eclipse :smile: Kažem ja da igra na trenutke izgleda bolesno, mogu da zamislim tek na pc-u kakva je.