Narucivanje Xbox one

Zdravo nameravam da narucim Xbox one iz Amerike posto je ovde mnogo skupo.
Koliko je dolara carina i da li cu imati nekih problema s onim region lock glupostima posto narucujem sa kodom za sunset overdrive i acc je registrovan na UK?

Odmah da ti kazem:Iz Amerike nije preporucljivo narucivati konzolu koju mislis igrati u europi.Zasto?Zato jer su drukciji power konktori i moraju se nabavljati ili neki adapteri ili kupovati nove uticnice(EU) tj. kablovi.Za Region Lock nisam siguran,ali mislim da ga on nema,posto ga nema niti ps4 tako da si po tom pitanju siguran.
Sto se tice nabavke,ja mislim kako i ovdje u EU mozes nabaviti konzolu s prihvatljivom cijenom,a neces se toliko zahebavati s cekanjem isporuke,carinama,adapterima…I jos jedan razlog zbog kojeg ne bih uzeo konzolu iz amerike je put,em sto ces dugo cekati,em sto ce konzola da ti se “tandrlja” po carinama i razonraznim postama.Kazem ti pogledaj ovdje i siguran sam da ces naci povoljno

Nakon svog cimanja ti izađe na isto, iskreno. Poštarina, carina i nabavka adaptera, sve ti to izađe na isto kao da kupiš od nekog ovde. Takođe, možda ti neće raditi kod na UK profilu, ako je kod iz US. A konzola nema Region Lock.

KAko mislis skupo, gledao si cene u prodavnicama?

Prvo sto se ne isplati je napajanje, pa onda carina koje mozda bude ako ti neko donese, zatim kada sve svedes dodjes na isto ne vredi cimanja, vec ps4 moze da bude povoljnije jer on ima univerzalno napajanje a za blueray ne znam da li ima region lock a pretpostavljam da nesto ima. Cena konzola u americi je bez PDV tako da dodajte i to pa preracunavajte.

Jel mogu ovde negde u EU da nadjem povoljno kao u US?

Naravno:

Jer sve ostalo, ako ovako narucis preko neta, ima da te oderu za carinu…

ako znas gde da uzmes u USA i kako moze da te izadje jeftino ,i to bas bas jeftino ali buduci da treba dosta cimanja pa najbolje uzmi odavde sa foruma i neces imati nikakvih problema :slight_smile:

Ok, da ne bi proveli dane u ovoj temi, ajde ti reci: Gde si našao? Za koliko? Ako je neki sajt, ajde ga linkuj. Pa da uporedimo cene, možda i ninja dobije ideju da odatle nabavi, ako je toliko povoljnije…

Nasao sam u Microsoft Store.
http://www.microsoftstore.com/store/msusa/en_US/pdp/Xbox-One/productID.304306700

Prvo, ms store ne dostavlja u zemlje koje ne podržava, a normalno, mi nismo na spisku podržanih. Tako da ti ta ideja otpada.

Moze neko da ti tamo kupi i posalje ili donese, ali ce te odrati na carini… A onda ces imati konzolu za koju neces moci da kupis igre u evropi. I koja ce na kraju da te izadje skoro isto kao i da si je kupio u evropi…

Samo u slucaju da imas nekog da ti direktno doveze to ovama, ovo bi se isplatilo, cak bi te i dzabe doslo sto se kaze. Sve ostalo dodje te na isto ko i ovdje.

Ne, konzola je Region Free, kao i PS3 i PS4. Ali da, na carini će mu nabiti od 10 do 20% valjda. Da li bi se na to dodao i pdv? Negde piše da se dodaje, a negde ne. Ako bi ti dodali 20%, to bi bilo još 80$… Pa bi ti ušteda u odnosu na shop bila bednih 30 evra, a ako ti tamo neko kupi, pa, pošalje, onda nećeš imati ni tu uštedu, i još ćeš se načekati, umesto da dobiješ sutradan… Nije ti to tolika ušteda kada staviš na papir troškove.

To za carinu su gluposti i lično sam se uverio u to,a posebno što mi ćale vrši prevoz putnika na relaciji Svajcarska-Srbija (i obrnuto) tako da se prevozi sve i svašta u full pakovanju ne otvoreno i to prolazi bez problema.

a i kad bi ti slao neko tvoj od preko lagano ti pošalje bez kutije u nekom rancu ili torbi pa nema šta da ti carine…

Sent from my HTC One_M8 using Tapatalk

Jedno je kada ides busom ili kolima pa te carinici ne proveravaju, mada je jedan nas ovde clan uhvacen tako i jedva je se provukao da ne zaglavi kod sudije za preksaje, sto zna da bude ekstremno skupo… A sasvim druga stvar za one koji dodju avionom :smiley: A sto se tice slanja posiljki, vise i to tesko prolazi…

Zar konzola u US nisu NTSC?

Nemaš toga više. Konzole su Region Free, možeš konzolu da kupiš u americi, povežeš u evropi, a igraš igre iz japana. Jedino bi ti trebao adapter za struju. A ako misliš za tv standard, zbog koga postoji ta razlika, ni to više ne utiče, jer televizori više nemaju te probleme.