Narucivanje preko austrijskog ili nemackog ebay-a!

Da li moze neko da mi naruci ovo (pod uslovom da je sigurno)?

Deluje sigurno, ali ne šalje za srbiju. A i možeš da ideš na engleski eBay, ne moraš na nemački, to ti je za Amazon :slight_smile:

Imaš ove: http://www.ebay.com/itm/Pair-of-Adjustable-Olympic-Gymnastic-Crossfit-Gym-Strength-Training-Rings-PullUp-/291052492749?pt=UK_Strength_Training&hash=item43c41497cd i lik šalje za Srbiju. A razlika je valjda u 100 dinara.

Imam pitanje za kupovinu preko E-bay-a. Kada hocu da kupim nesto sa E-bay-a (imam VISA Internet karticu i devizni racun) kako da znam sta smem da kupim a sta ne ? Kako da znam da li salju za Srbiju ili ne ?

Pise ti za shipment, obicno pise za koje zemlje salju. A uvijek mozes i da kontaktiras prodavaca

Osim toga Visa i druge kartice i ne znače mnogo na Ebayu, većina transakcija ide PayPalom.

Pay Pal, da li je i to kartica? Ja sam uzeo VISA Internet debitnu karticu.

Sta znaci Free Shiping? Da li je to dzabe carina ili nesto drugo ? Nisam nikada kupovao pa me interesuju stvari koje ne znam a nisu mi najjasnije.

Kada pise ovo:
FREE Economy Int’l Shipping

International items may be subject to customs processing and additional charges.

Item location:
Shen Zhen,Guang Dong, China

Da li to znaci da ne placam postarinu ?

Free shipping je besplatna poštarina, carinu i/ili pdv ćeš znati da li plaćaš tek kada ti stigne, mada ne bi trebalo da se carini ništa ispod 50 evra.

E to me interesuje isto, kupijem predmet za 10$ i pise free shipping, da li to znaci da ce mi sve ukupno biti 10$? Ima li neko ko kupuje sa Ebay-a cesto pa da moze da kaze malo opsirnije za ovo sve? Ne bih da kupim nesto za 10$ pa kad mi stigne, ono da bude 100$.

Samo klikni da kupujes, oni ti ispostave racun. Ako pise 10$, to je 10$, vise ne moze biti (ako nema carine). Oni ne naplacuju naknadno, sta god budes kupovao oni ce ti napisati da vidis prije nego sto potvrdis kupovinu

Znaci ako ima carine i to ce biti naznaceno ?

Neće biti naznačeno, da li će biti carine znaćeš kada ti stigne. Cena sa ebay-a je ono što će ti skinuti sa kartice, ne mogu oni da gledaju u budućnost i da znaju da li će da se carini ili ne.

A kako da znam kolika carina moze da bude za 10$, kako ja to da predvidim, postoji li neki cenovnik? Sta ako mi stigne roba a carina velika pa nemam da platim, sta onda ? Treba da narucim i plocu za TV koja kosta 120$, kolika tu moze da bude carina ?

Ako ima carine, to ćeš znati kada ti stigne na adresu. Ne možeš pre. Ako je preko 50 evra vrednost, onda ti se carini, ispod ne bi trebalo. Ako je Free Shipping, onda je besplatna poštarina. Koliko treba da platiš ti piše kada klikneš Buy Now, i ukoliko je Free Shipping, onda je ta cena koja je navedena, ako se naplaćuje poštarina pisaće ti i to koliko iznosi i koliko je sveukupno. A da li se šalje za Srbiju možeš pogledati ispod Buy Now. Evo ti i na slici:


Carina na 10 dolara neće da bude ali će biti pdv 18%. Na 120 dolara će biti carina i mislim da sve ukupno izadje oko 30%. A ako nemaš da platiš to se vraća pošiljaocu.

Znaci na 100$ uvek racunam 130$ i to bi onda bilo to odprilike ? I ja sam cuo da do 50$ ne ide carina i porez. Izvinite sto gnjavim ali moram sve da pitam da bih znao, prvi put kupujem van granica :). Jos jedno pitanje sta ako ja narucim laptop od 200$ a on mi posalje ciglu :), kako da ga jurim da mi vrati pare a salje na primer iz Kine :slight_smile: ?

Iz mog iskustva, a nakupovao sam se svega na Ebayu, do 30e sigurno nema ni carine ni pdva, preko toga zavisi od srece i raspolozenja carinika, mada za neke skupe stvari sigurno ce da te rebnu. Ganjaj free shipping samo, imas filter na lijevoj strani sajta da isfiltriras rezultate kako hoces. I da, treba ti Paypal nalog, pogledaj ovu demonovu sliku, piše koje kartice primaju ali piše processed by Paypal, to otprilike znači Paypal i ništa drugo. Otvori Paypal to ti je pet minuta posla.

Sent from my Nokia 3310 using golub pismonoša.

Kontaktiraš ebay, pošalješ šta ti kažu kao dokaz i vrate ti pare. Ali gledaš ocene, neće neko sa 20 000 pozitivnih da se bruka za 100-200 dolara.
Samo proveri još negde koliko je carina, nisam 100% siguran da je 30.

Hvala vam, momci, sad su mi jasne neke stvari :). Rekao sam davno da je ovaj forum sa najboljim clanovima i ljudima koji su veoma kvalitetni i dobri u dusi pa cu to i da ponovim :slight_smile:

Jos jedno pitanje kada hocu da otvorim nalog na Pay Pal, traze mi broj kreditne kartice, da li smem da upisem ?

A odakle misliš da će ti skinuti pare? Normalno da je bezbedno.

Pa moraš, to je svrha Paypala, kad uvežeš karticu sa Paypal nalogom, svaka dalja transakcija se plaća sa Paypala a broj tvoje kartice se ne pojavljuje nigdje. To je svrha Paypal naloga - sigurnija kupovina.

Sent from my Nokia 3310 using golub pismonoša.