Napravite jeftin Xbox 360 Wireless Receiver za PC

Potrebno vam je sledeće:

  1. Xbox 360 RF board (može sa RROD-ovanog)

  2. USB kabl (skinite sa neispravnog miša ili tastature npr.)

  3. 5V dioda

  4. lemilica

  5. driveri za Windows (posle instalacije driver-a, u --Program files\Microsoft 360 controller-- zamenite file Xusb21.inf sa ovim izmenjenim file-om (na kraju thread-a), to vam ujedno i putanja za instalaciju driver-a)

  6. 15 min. slobodnog vremena

Prvo, sync-ujte gamepad sa RF board-om na Xbox-u, jer na PC-u nećete moći, jedino ako imate Play&Charge kit!

Drugo, pripremite (odsecite) USB kabl


Treće, zalemite žice na RF board po sledećoj jednostavnoj šemi (boje na slici odgovaraju boji žica, dioda ide na crvenu žicu-crna linija na diodi je okrenuta prema RF board-u)


Četvrto, prikačite “novi” receiver na PC i instalirajte driver-e.

Evo kako izgleda moj receiver, nije šampion lepote, ali radi savršeno!


Odradio sve po uputstvu. Veza se nekako uspostavi, al ne uspeva da se održi više od par minuta… U čemu bi mogao da bude problem?
Priložen fajl nije moguće instalirati…

meni se to isto desavalo , nakon sto sam zamenio diodu prodradilo je…

Da li treba da bude to obicna dioda , led dioda ? Da li moze neko da mi kaze posto se ne razumem u to ? :slight_smile: Kao i gde ima da se kupi?

Unapred zahalan

Obicna dioda, ne LED dioda.

Sent from my iPhone using Tapatalk

Pozdrav,zelim ovo da napravim,samo me zanima posto pise da treba da se sync-uje dzojstik na xbox-u,da li se sync moze odraditi na rrod xbox-u?

Ja ovo zelim napraviti vec jaaako jako dugo medjutim nemam rezervnu RF plocu i nemam je od koga nabaviti. :frowning:

pa kupi neki rrod xbox :slight_smile:

To mi dodje skupo, ja bih radije kupio samu RF plocu, ali sumnjam da se to moze nabaviti.

i niko da mi odgovori :((((

moze naravno , samo sync-ujes pre nego sto izbaci rrod. znaci prvo pritisnes sync na joy-u , upalis boxa i odma’ sync na konzoli i sinhronizuje se bez problema… ja cak i ne koristim ceo box , nego imam samo plocu neku bez gpu i cpu , samo za sync sluzi…

Kani se pravljenja ako ne znas. Naruci ga s ebay ili Limunda, sigurno negdje ima za 15-20€. Tako sam ja svoj uzeo…

Sent From: “Neitherworld, Peaceful Pines”

hvala,probacu pa javljam sta sam uradio,pozdrav :slight_smile:

Pa izgleda da ne moze da se sync-uje na rrod-ovanom,imam 2 rrod xbox-a i jedan cim upalim on pokaze 3 lampice tako da nema vremena za sync,a drugi kliknem sync na dzojstiku,upalim ga,stisnem sync na njemu i trepere 4 zelene i to je to,ne pokaze ono kao da je dzojstik prvi ili drugi ;/

Ali kad stisnem home kucicu na dzojstiku upali se xbox i trepere 4 lampice na dzojstiku,jel to znaci da je sync-ovan s obzirom da se ukljucuje kad pritisnem na dzojstiku ili ?

Jel ti vidis da se RF ploca skine zalemi USB kabal i usteka na PC na PC ga prepozna, ne kapiram zasto pokusavas na XBOX-u ?
Sta pokusavas ? :slight_smile:

prethodno mora gamepad da bude syncovan sa plocom dok je na xbox-u, kasnije PC je prepozna ali nemas SYNC dugme onda

ali ako se konzola pali na gamepad kada ga pritisnes onda je syncovano, tako da nastavi dalje sa radom, rasturaj i lemi i teraj dalje

hvala studiovpc :slight_smile: M007P citaj uputstvo :DDDD

uvek ima druga opcija samo mi nije jasno zasto niko nije napravio prekidac za sync… hehe :slight_smile:
TO SYNC THE CONTROLLER YO WILL NEED A PLAY AND CHARGE KIT

Dopuna to na SLIM board ima zato ja pomesao :slight_smile:

pa naravno da ima druga, ali sta ako nemas P&C kit kako onda, zapravo njemu samo treba da on bocne na USb to i driver posle sam dodeli frekvenciju gamepada ploci i problem resen, ali bez toga morace ovako

radi savrseno samo ne treba da se updejtuje ovaj Xusb21.inf,instaliraju se oni xbox 360 acessories drajveri i to je to,kad se zameni ovaj fajl onda nece da instalira drajvere