Nakon nekih 1 ipo sat moj xbox se puno greje a TV Gasi


evo


et

Pretrazivao sam opcije po tv i nigde nema to za stednju, vreme paljenja i gasenja tva je ugaseno…

Evo malo hteo da se odmorim od foruma odem na IPTV , sto je HDMI 1 , i opet se ugaasi tv, znaci u tv je problem.

Imas isto i u konzole timere :wink: usisaj malo konzolu mislim prasinu iz nje :slight_smile: hehe

Sent from my Sensation XL using Tapatalk

Zna li neko kako da resim problem??

Da je problem do konzole ne bi mi se gasio tv kad gledam discovery bez upaljrnog xboxa…

Pa za TV ne znamo kako da ti pomognemo, servis ako je u garanciji ili da probas sa drugim HDMI kablom, struja kabal za TV…, mozda sam da nadjes sta kako gde ne vidimo.

Sent from my Sensation XL using Tapatalk

Moj xbox i open iptv prikaceni su na hdmi ,iptv hdmi 1 , xbox hdmi 2.ja u tv imam 2 ulaza za hdmi.gasi se i na iptv i na xbox znaci gasi se na hdmi 1 i hdmi 2

Usisaj prasinu iz svega zivog, operi bre malo pored konzole i tv-a, prasincina viri na sve strane, vidi se da ti je xbox unutra napunjen prasinom

Au bre, obavezno i pod hitno obrisi taj Xbox krpom a zatim dobro usisaj otvore. Mada mislim da bi ti najbolje resenje bilo da otvoris Xbox i da polako usisas prasinu. Sto se tvog problema tice, ukoliko ti je Eco mod iskljucen, proveri u opcijama da ti TV nije podesen da se gasi posle nekog odredjenog vremena, moguce je da postoji i zasebna opcija za to.

Ma na tvu je sve ugaseno za to bas sam proveravo i opet se gasi…

Ma kakvi to trebas detaljno ocistiti i to malo cesce moras raditi pogotovo jer su mu ventilatori otvoreni prema gore,ali mislim da cak nije problem niti u tome vec samom tv-u,jer kazes da se gasi i iptv i konzola tj tv bez obzira sto radi i sto gledas.Dali si radio factory reset tv-a

Radio sam vracanje na fabricka podesavanja ako to mislis

Ne kontas,konzola je upaljena a tv se gasi

Svacam ja to,ali ne rado ovo kazem ali sve mi upucuje na to da ces morati mjenjati tv bice da je on odradio svoje

Kupljen je 2011 a garancija istekla pre 2 meseca…

Vreme ti je ili za servisiranje tv-a ili za kupovinu novog.Iskreno. :frowning:
Ima obicaj po nekada da “zeza” tako hdmi, i da bude ekran bez tona i slike,ali tako cesto i u tvom slucaju da se gasi tv-e…pogotovo i kada gledas “obicnu” televiziju…Bice da je do tv-a.
Nemoj da te mrzi,pozovi nekog servisera on ce ti najbolje reci u cemu je problem.A i svi se slazemo da je ipak do lcd-a. :wink:
Gde bas sad kad je istekla garancija…