Najlepsa Last Gen igra

Kada malo saberem utiske, bilo je zaista impresivnih late gen naslova. PS3 je imao za nijansu jaci hardver ali je split memory pool ogranicio open world performanse. Konsenzus je da su uglavnom multiplatforme bolje radile na X360, a ekskluzive bolje izgledale na PS3.

Moja lista izgleda ovako:

  1. Beyond Two Souls (PS3)

  1. Uncharted 3 (PS3)

  1. God of War Ascension (PS3)

  1. Halo 4 (X360)

  1. Tomb Raider (X360)

Ako gledamo igre onda Uncharted i Halo, a ako gledamo ono cinematic experience gde imaš malo gameplay-a a više push that to spit on your HDTV onda Beyond jbg :smiley:

Ta scena iz Tomb Raidera je prerenderovana, nije ingame. Sto se ostatka liste tice ,slazem se. Dodao bih jos The Last of Us

i Journey:

Ta scena iz TLoU je sa PS4, ne izgleda TAKO impresivno na PS3… Meni nekako i dalje bolje izgleda Uncharted 3 overall… Možda samo zbog scenery, dunno…

Dok je Journey mala artistic igra sa dobro izbalansiranim osvetljenjem i malim brojem objekta na ekranu ali kvalitetno odrađenih.

@ Wahad Nisi jedini, i meni je Tlou na PS3 nekako meh. Frejmrejt problemi, uglavnom dosadan kolorit i postapokalipticna scenografija. Pocetak je impresivan, kao i pojedini segmenti kao ovaj sa zirafama… ali mislim da je za nijansu ispod ND igara koje je pravio njihov “tim A”.

Journey je definitivno među najboljima, kao i Uncharted 3. Još jedna igra na PS3 koja mi se mnogo sviđa po pitanju izgleda jeste Ni No Kuni.

Na 360… Moram reći da je Halo 4 najboljii, ali je i Anniversary jako dobar. Naročito delovi koji se dešavaju noću.

no love for gears? :slight_smile:


Sem gearsa, ciji je svaki nastavak bio graficki powerhouse za svoje vreme (ma, i za danas!), moj glas ide Naughty Dogu, bez premca. Njihove igre su se po ambicioznosti priblizavale ps4 pre nego sto je postojao ps4.

Ali i Halo 4 je bio prelep, majku mu.

PS aj recite kad vidite ovaj gif kako vas nisu odmah zasvrbeli prsti i javila se zelja da se okrene par mp partija :smiley:

No love for Crysis? cccc

Na konzolama ne.

Pa dobro, pricamo o last gen igrama, ne konzolama. Meni ljudi kad kazu last gen, ne mislim samo na igre za konzole, nego na sve igre koje su izasle u tom rasponu. :slight_smile:

Ne verujem da bi Bogotac Ken dozvolio remasterovanje. Kad nisu System Shock 1 i 2 do sad, nece ni Bioshockove ja mislim. U stvari to je do 2K-a kolko se ja razumem.

Crysis 3 i 2 su vrlo blizu maksimuma koji moze da se izvuce na konzolama. Pogotovu trojka koja izgleda neverovatno. GTA 5 takodje izgleda bolesno s obzirom na limite hardvera. Ali, nekako, ove ekskluzive mi vise odskacu… mozda zato sot nemas sa cime da uporedis :slight_smile:

Bioshock je nesto sto je u vreme izlaska postavljano neke norme i kriterijume za grafiku. Teksture nisu bile problem ali je tak engine sa vodom i kompletnom zamisli grada i ostalog bio fantazija. Igrao sam je na PC a zatim presao kompletnu na PS3, zatim na PC drugi deo i poslednji na xbox 360 svakako fenomenalna igra. Ne znam da li je 2K ikada izbacio remaster-remake, ne pada mi napamet ni jedna igra. Last gen fura remaster trendove sto im se moze obiti o glavu.

Sent from my iPhone 6+ using Tapatalk

Na to sam i mislio, taj art deco stil i generalno atmosfera, meni je bilo prelepo kad je izaslo. Sam pocetak kad dospe na povrsinu vode, mesecina i sve gori oko tebe, i onaj reflection po vodi, ja sam bukvalno zinuo kad sam video. Gejmplej stvarno nije nesto posebno, nisanjenje mi je cak sa misem deluvalo cudno, dal je bio sensitivity il nesto drugo al je bas delovalo cudno.

Zato Bioshock 2, najjaci gejmplej u sve 3 igre. Nema nista lepse nego kad izbusis splicera busilicom hehe, i onaj zvuk :devil

Ja nazalost Bioshock nikad nisam igrao dalje od pola sata od pocetka igre, zato sto sam sisica, pa sam menjao gace kada su oni sliceri poceli da proizvode jezive zvuke. Ali se secam da je grafika tada bila jedan od selling pointova same igre. U Svetu Kompjuteta su rekli da zbog ove igre treba instalirati Windows Vista da bi mogla da se pokrene sa DX 10. :wink:

Priznao si da si sisica, i to je nesto :stuck_out_tongue:

Meni su najljepse last-gen igre ( na konzolama ) Uncharted ( sve jedan je lijep realno ) i TLOU, ono je bio maksimum maksimuma PS3-ojke. Halo 4 nisam igrao, al’ vidim da ga generalno svi hvale.

Halo 4 je mislim izvukao poslednji atom iz 360. Sto rece Milan, u Spartan ops su morali da izbace skinove za oruzja i armore jer jednostavno nije imalo dovoljno memorije. :smiley: Gearsi su isto imali jaw droping momenata, pogotovu u svoje vreme.
Na ps3 Uncharted i Last of us su bili brutalni, God of war tu negde.

Moramo samo da razjasnimo da li pricamo o najlepsoj grafici sveukupno, ili o najlepsoj grafici u vreme kada se igra pojavila. Jer ako pricamo o najlepsoj grafici ukupno, onda ce to biti neke igre iz 2012.-2013. godine i to je to.

Alan Wake za 2010 godinu izgleda odlicno. Citao sam da su mnogi sa foruma krenuli da igraju, zagolicalo i mene i za dva popodneva sam na chapter 6, videcu veceras da zavrsim :slight_smile: .
Mnogo ima spooky atmosferu igra, ne mogu da verujem da se nisam vise iscimao posto se generalno plasim da igram ove igre :smiley: . Ne znam zasto ali me nekako atmosfera podseca pomalo na Shadow of the Damned.



Nije toliko lepa kada se baci SS, ali uvece kada se trci kriy sumu, sa maglom i onim blurom, igra postaje lepa i veoma jeziva.

Meni ostaje nekako krivo sto AW nije ostao ekskluziva… Microsft je propustio toliko prilika da ojaca svoju poziciju… I bio je stvarno prelep kada se pojavio, a jos bio bio impresivniji da nije imao problema sa produkcijom i da je izasao na vreme. Imam ogromna ocekivanja od Quantuma!