Najbolji hack'n'slash

mene samo zanima zasto svi koji kazu da je God Of War 3 najbolji HnS, zasto ne kazu jednostavno da je najbolji ceo serijal? Mislim kec i dvojka su bile sta? pucacine? Izuzevsi predivnu grafiku, God Of war 3 je bleda kopija proslih nastavaka. Kec je po meni jos uvek najbolji.

THERE I’VE SAID IT !! ko se ne slaze :middlefinger: :smiley: :smiley: :smiley:

Upravo igram prvi i drugi deo. Koliko god oni bili spektakularni u svoje vreme, a neki delovi iz god of war 2 kao sto su boss fajtovi ili let na pegazu zaista izgledaju totalno next-gen i mogu da zamislim kako je svima u ono vreme ostala vilica na podu… GoW3 je ceo taj isti dozivljaj podignut na kvadrat. Ne samo grafika, nego i gameplay. Ali meni su svi delovi fakticki bazirani na istoj formuli i ne vidim po cemu bih mogao jedan da izdvojim u odnosu na ostale. Upravo to sto kaze Akiris, mogu da gledam na God of War samo kao na serijal. Cak i PSP naslovi su u dlaku isti, samo sa malo losijom grafikom. Mislim, pojma nemam, sigurno se ne uzivljavam u pricu dovoljno i ne primecujem suptilne razlike. Ja zevam na cut scene ili blenem kroz prozor. Meni je ta prica ono, na istom nivou kao i spanske serije. Sad je kao u Ghost of Sparta otkrio da ima brata, a opet sve na isti fazon, bogovi ga lazu, on jadan naivan a posle popizdi i krece u osvetu. Ali mozda sam bas ja najobjektivniji jer sam “juce” otkrio serijal i sve igram maltene uporedo.

Sto se tice hack and slash price - na gamespotu i god of war i castlevania i ninja gaiden spadaju u fantasy action adventure. Ne da je narocito bitno, ali cisto da naglasim. I GoW zaista ima toliko malo od zagonetki da je to smesno, a po midless koljacini i kolicini brutalnosti mozda cak i prevazilazi Ninja Gaiden (sto je vrlo, vrlo, vrlo tesko). :punch:

Ne mozda nego sigurno, a opno sto prevazilazi i gow po brutalnosti je thril kill na psx a sad ako se neko tog seca ili ako neko od vas klinaca uopste zna koja je to igra skidam mu kapu :slight_smile:

Ja mislim God of War (pogotovo GOW 2 jer sam taj jedino i igrao :D, mada rekao bi da je GOW2 bolji od trojke , pre svega nekako su mi nivoi bolje dizajnirani i lokacije su raznovrsnije, u trojci bar na osnovu onoga sto sam video nekako mi se cini da fali taj osecaj avanture, tj. da se cela radnja odigrava na jednom mestu)

Doduse ima jos dobrih H&S igara poput Castlevania-e,Darksidersa, Ninja Gaiden-a, Bayonete koji mogu da pariraju Gow-u po sistemu borbe, grafici i ostalim tehnikalijama, ali ono sto ni jedan drugi H&S ne moze da mi docara to je ta atmosfera iz grcke mitologije, ti staro-grcki bogovi, mitoloska bica i ostalo kao i ta celokupna atmosfera epske avanture.

Gow I i II su mi najbolje h&s ubedljivo. Gow III ima fantasticnu grafiku i solidan nastavak price, ali mi nije ni prineti prva dva dela.

Pored Gow-ova, odusevljen sam Darksidersima, kao i sa igrom Dante’s inferno u skorije vreme.

zanimljivo kako sam pomenuo zasto niko ne govori o ostalim delovima, odjednom svima GOW3 nije bas nesto :smiley:

Nisam ja nikada ni pricao da je Gow 3 neko ludilo, sem sto je graficki perfektan, nikakvo ludilo nije. Neka moja ocena je 8/10 za III deo, 9.5/10 za prvi i 10/10 za drugi. Odigrao sam ga jednom i moguce da cu ga odigrati ponovo za 2-3 godine, ali stari gowovi su ludilo. Na mene je cak jaci utisak ostavio drugi od prvog dela. Cak sam i prokleti Psp uzeo prosle godine da odigram Chains of Olympus i Killzone Liberation, pa ga prodao po zavrsetku, ali su me sad izlozili opasno sa The ghost of Sparta nastavkom. Moracu da nadjem nekoga da ga rentiram na par dana :emoticon-0100-smile

Da, zaboravih da pomenem i DMC4 koji mi je fantasticna igra ( Prvi deo sam igrao davno, ali ga se ne secam nesto, a treci pre par godina, ali opet se ni njega najbolje ne secam, pa ni ne mogu komentarisati da li je bolji ili losiji od prethodna 3 dela cetvrti deo ), + da ne pominjem uopste soundtrack koji me je odusevio ( We shall never surrender i jos 2-3 obrade te pesme i one ‘‘opere’’ koju peva Kyrie ).

God of War!!!
Nema sta da se razmislja!!!
Mama i tata svim hack’n’slash igricama (ne hronoloski nego po kvalitet)!!!

Posle njega Darksiders!!!

E pa onga ne klasicni hack’n’slash vec rpg hack’n’slash iliti Diablo!!!

(Slucajno sam primetio-Zasto je ova tema u Xbox 360-Video igre i vesti… Mada mislim da sam ja napravio istu gresku sam jednom ili dve teme isto tako, Ovo treba da ide u Video igre i konzole).

A sto se tice Hack’n’Slash zanra…
Pa kako da ne spomenete Legacy of Kain???
Legacy of Kain Blood omen, Legacy of Kain Soul Reaver 1 i 2, i Legacy of Kain Defiance… Pa sve je to Hack’n’Slash u svojim najboljim godinama…
Ali ne, vi samo God of war, Darksiders, Bayonetta pa opet God of war…
Pa deco gde su vam godine???
Pa i Zelda mu dodje nekako Hack’n’Slash sa RPG elementima.
Onda i Lord of the rings (jeste da ih je bilo malo ali…) Skoro svi delovi (Osim battle for middle earth) su Hack’n’slash.
Toliko dobrih i poznatih naslova a vi samo zapeli za tim God of war.
Igra jeste super, ali nakon nekog vremena smori me da gledam golog muskarca kako kida oko 1000 kiklopa i smori me da tapcem jedno ili drugo te isto dugme 1000000 puta nakon sto ubijem 3 ili 4 neprijatelja…
Ali dobro svako ima svoj ukus, neki vole a neki ne vide nista specijalno.
Ja obozavam Halo, dok drugi misle da je smor… Meni to ne smeta.

A u koji znar spadaju igre tipa Dynasty Warriors,Ninety-Nine Nights,Gundam Musou i slicne ?

Pa iz prostog razloga što Legacy Of Kain serijal jednostavno nije H ‘n’ S!
LOK bi pre prošao kao PUZZLE nego kao Hack’n’Slash. Ono malo akcionih scena nisu dovoljne da ga svrstaju u ovaj žanr.

…Pa i god of war ima zagonetke, i Bayonetta, i Devil May Cry i Darksiders i…
Svi oni imaju dosta zagonetka.
LOK ne moze da se svrsta u Puzzle. I ako mislis da LOK nema dovoljno akcije…
Onda nisi igrao LOK Defiance, ili nisi duze vreme igrao. Ja i dosta drugih smo sigurni da to 100% spada u Hack’n’slash.

@Argo Kindu
E to je tesko reci, Dynasty warriors i slicni, su definitivno Hack’n’slash ali oni su nekako stvorili svoj zanr, gde jedna osoba moze da ubije preko hiljadu neprijatelja u veoma kratkom vremenu i da se uopste ne umori…
Ja taj Zanr zovem Dynasty series.

E sad se setih jos necega.
Kazete Castlevania nije Hack’n’slash… Pa sto bre?
Dobro oni sidescrollers nisu.
Ali Lament of innocence, Curse of darkness i Lords of shadows, sigurno spadaju u Hack’n’slash.
Da necete mozda da mi kazete da nije Hack’n’slash zato sto likovi koriste biceve umesto maciva ili tako nekih oruzija (u Curse of darkness koristite maceve :D).
Pa to je onda smesno, Hack’n’slash nije ubijanje neprijatelja sa MACEM jako brzo i ici iz nivoa u nivu (jeste to deo Hack’n’slasha ali i vise od toga).

Bayonetu nisam celu odigrao, pa ne mogu da govorim o kompleksnosti zagonetki iste, ali Gow je bas cist h&s, zagonetke maltene ni ne postoje, ili su jako, jako jednostavne. Mene u gowu odusevljava prica koja je odlicna, ceo zaplet i rasplet, a sto se tice zagonetki, po meni su ‘najteze’ od pomenutih igara bile u Darksidersima.

Verovatno je jos jedan razlog sto volim gow-ove i to sto volim antiku, mitologiju i ostala mitska bica, pa je meni odlican h & s i Rise of Argonauts, iako je igra prosla relativno nezapazena, meni je jako dobra.

Sto se tice LoCa, sve sam ih skoro odigrao otkako je poceo serijal ( volim taj serijal, odlicne su u kompletu ) i ni po meni igra nije klasicni h&s, iako je kvalifikovan kao i gow i vecina ostalih h & s u Action adventure.

Ajde sad jedan poll da se napravi sta spada u h’n’s a posle jedan da se vidi koja je najbolja igra iz zanra :D:D:D:D:D
edit:salio sam se,da ne bude posle visak thread-ova :slight_smile:

Verovatno je jos jedan razlog sto volim gow-ove i to sto volim antiku, mitologiju i ostala mitska bica

Vidis mene zbog toga malo i nervira jer uzima mitske motive i pravi od toga spansku seriju. Kratos samo razvaljuje sta stigne i to zato sto IMA NOCNE MORE. Znaci nije problem sto je badass, to moze da ispadne i jako kul, ali Kratos se ponasa kao obican siledzija i manijak. To je ipak bila religija jedne velicanstvene civilizacije a u igri su od toga napravili sprdnju. Zamisli ti si recimo hriscanin i sad igras sa kratosom koji ubija Arhandjele i zadnji bos je Isus Hrist koji te gadja munjama i ne znam sta, a kad njega ubijes onda kazes “Boze, ti si sledeci!” Lepo je sto je smesten u taj mitski svet, ali moglo je i bez tih gluposti. Ima sasvim dovoljno opasnih mitskih stvorenja i zanimljivih prica a da ne ispadne tako smesno i klinacki i vise u duhu pravih mitova i epova.

Ima smisla to sto kazes, stavise to sve stoji, ali ja ne razmisljam na taj nacin :slight_smile:

U igrama, kao i u filmovima koje gledam, ne trazim preterano smisao ( ovo se kosi sa ovim, ili se ono kosi sa onim ), jer je ceo zivot dovoljno ozbiljan, pun pravila, sto pisanih, sto nepisanih, a igre i filmovi ( ne sve i svi, ali vecina ) su susta suprotnost svemu tome i to je bas razlog sto ih i volim. Celu antiku i mitologiju poznajem odlicno, prvo iz razloga sto je volim, a drugo sto sam je i morao znati hteo ili ne hteo, jer sam pravnik, pa sam detaljno sve to morao da znam ( famozno Rimsko pravo koje je celo protkano i koje u samom osnovu ima dosta preuzetih elemenata grcke kulture, pa i ceo politeizam kojem su maltene samo promenjena imena i neki mitovi ), ali nisam ovu igru posmatrao na taj nacin.