Najbolje alatke za Explainer Video (DIY)

Zanima me koje su najbolje alatke za pravljenje explainer videa? Mnogo je bitno da je alatka optimizovana tako da laik moze da je koristi a ne da moram nekog da unajmim. Sve sto sam do sad nasao je bas amaterski i deluje niskobudzetno. Video bi bio iskoriscen u marketinske svrhe.

Nije mi najjasnije pitanje. Daj neki primer “explainer videa”.

Na primer: Freighty - Explainer Video - YouTube
Ima li alatka gde mogu sam da napravim video slican ovome? Explainer video je za SaaS firmu.
Ja cisto sumnjam da ima, najbolje je platiti nekom profesionalcu da odradi, ali eto cisto da proverim ako neko zna da li postoji slicna alatka.

Pa ne jedan vec cetri programa ti trebaju minimum za ovakav video.

  1. Audio (sound forge, audicity, audition…)
  2. Animacija (nzm cime je ovo radjeno ali bilo koji 2d animation ce zavrsiti posao)
  3. Grafika (photoshop, Corel ili tako nesto)
  4. Montaza (sony vegas, premiere…)
    Deluje jednoatavno ali ima tu posla i posla…ja sam radio nesto ovako za jednog clana ovde neki slican video mogu da nadjem i da ti pokazem ako hoces.
    P.S.mozda sam za tebe uradio taj video ako me secanje dobro sluzi :joy::joy::joy:
2 Likes

Verujem da nema. Sve je to proizvod necijeg truda i talenta, sumnjam da ima na izvolte.
U opisu tog videa pise sta su koristili. 2D animation was all produced using Illustrator and Adobe AfterEffects, with storyboards all drawn by hand. :slightly_smiling_face:

1 Like

Jes vala, za mene si odradio :grin:
Pa to, zanimalo me samo. Hvala vam obojici svakako :joy::pray::pray: