Na kojoj rezoluciji igrate?

Do pre pet dana nisam ni znao da moza da se menja rezolucija, tj. nisam ni razmishljao o tome od Live-a. :slight_smile:
Sada igram na 1080p i nevidim neku “veliku” promenu sem mislim da me vishe ochi bole na 1080p, a i na 480p mi je bilo sve ok.
Pitao bih: 1.Na kojoj rezoluciji igrate? (ili se to podrazumeva da kad ste uzeli box svi na 1080p/720p :D)
2.Koje su prednosti vishih rezolucija i koje su mane(ako ih ima)?
3.I shto se tiche frekvencije na koliko hz igrate?

Na frekvenciji 60,neke igre ne rade na 50…

Najbolje je 1080p. To je rezolucija od 1,920x1080 pixela i ima ocigledno najvise pixela od svih. Uglavnom igre se ne prave da traze najvecu rezoluciju tako da je poprilicno isto i na 720 i 1080 mada ima neke razlike.

Mana nema osim sto je malo cudno kad prvi pur igras. Slika je puno ostrija.

50 hz i uopste hertzi su refreash rate slike na tv-u. U nekimk igrama koje traze vise hertza ili uopste nece raditi ili ce ponekad lagovati. Sto vise to bolje. Na monitoru kuci mi je 80 a na tv-u samo 60 za sad. Poceli su da prave tv-e od 120 tako da :eek: :slight_smile:

Na LCD (22" 1680 x 1050) monitoru igram pri rezoluciji od 1280 x 720 jer tada nema crnih linija gore i dole na ekranu!

Mislim da je najbolje je da stavis rezoluciju za koju je tvoj TV/Monitor deklarisan. U mom slucaju, to je 720p.

Uzgred, ne znam postoji li uopste prava 1080p igra za x360 (niti na PS3, jedina za koju znam je Wipeout HD, a i oni pomalo varaju). Ako i tvrde da podrzavaju tu opciju, obicno bude upscaler u pitanju. (disclaimer - ovo prepricavam sta sam citao, ne tvrdim da poznajem materiju, mozda u necemu gresim…)

Ima par igara koje se renderuju u 1080 (naravno, trenutno ne mogu da se setim ni jedne)

btw, ja igram u 1080p kao i svaki ponosni vlasnik full HD tv-a :smiley:
mada verujem da ne bih primetio razliku u odnosu na 720p na 37"

Mislim da neki tennis ide u 1080p, da li Top Spin ili Virtua Tennis

Virtua Tennis ako se ne varam, i XBLA igra za koju kazu da je prelepa u 1080p: Geometry Wars 2.

Ja nisam siguran,ali mislim da ne postoji nijedna igra za full hd(odn 1080p),vec su sve pravljene za 720p…Mogucnost biranja rezolucije od 1080p jeste uradjena zbog velikih TV-ova i ona se odnosi na sam meni(dashboard)…

Nije, postoje 2 igre na live-u i jos neke bas igre mada me nesto ne znaimaju posto je to premali broj. Definitivno bi trebali da pocnu da prave igre za 1080 jer izgleda dosta bolje nego na 720. Mislim da ovak novi Trials HD podrzava ako sam dobro procitao negde.

Slazem se…2 nije neki broj…
Dobije se dosta na kvalitetu s povecanjem rezolucije, ne kostaju full hdtv-ovi toliko za dzabe…
Secam se da kad sam uzeo ovaj monitor sto sad imam, kada sam presao sa 12801024 na 16801050, tolika mi je bila razlika da sam se jeedva navikao, a sad kad vidim kockasti monitor (4:3) dodje mi nekako cudno…navika…

Uh jeste. Ja se sav izvrnem kad vidim kockasti monitor. Jako je cudno kad se naviknes na wide :cool:

Postoje i od 600 Hz televizori, i prodaju se kod nas. I takodje su dobro reklamirani. Odgledao sam 2 snimka. Prvi snimak prikazuju razliku izmedju 100 Hz i 600 Hz. Fudbaler radi makazice, ili fudbaler izbija loptu van svog kaznenog, jbt kolika je tu razlika…
A drugi klip je neki teniski mec, kako lopta ne ostavlja tragove za sobom :smiley:

Daj neke linkove, nesto…
To sto kazes da lopta ostavlja tragove, ne bi trebalo da se primecuje na ovim malo boljim tv-ovima, ma koliko refresh rate bio slab, iz jednog razloga:ti(bolji tv-ovi) imaju jedan fazon da izmedju 2 frame-a slike rade blagi prelaz te se ovakve stvari(kao sto je duh lopte itd) ne primecuju…understand?

Obe reklame sam video u radnji na tim televizorima, pre 2meseca odprilike. Radnja se nalazi u Blokovima blizu Immo Centra.

Razumem. :slight_smile:

1080p games

UEFA Champions League 2006-2007
Wolf of the Battlefield Commando 3
Feeding Frenzy 2
Portal
Boogie Bunnies
Street Home Court
Virtual Tennis 3

lista do novembra 2008. možda ima još nešto za dodati.

Odavde jedino sta valja igrati jeste Feeding Frenzy 2:D:D:D
Salim se, ali nema neka bas vrh igra da kazes…Ima portal,VT i tu i tamo NBA S HC…:):stuck_out_tongue:

Na monitoru igram 1280x1024, a na TV-u 1080p.

Pa,zar ti nije bolje da prikacis na TV?
Mnogo je veca rezolucija…;):slight_smile:

1080p ce zaista zaziveti tek na sledecoj generaciji konzola, sto je sasvim ok. 600Hz subfield plazme su marketinski odgovor na 120Hz LCD-ove. Ali to ne cini bolju sliku u pokretu, sve se svodi na staru dobru pricu… Ako zelite TV za igranje ili filmove, zna se - najbolja plazma koju mozete da kupite za budzet.