Multiman - temperatura konzole?

e ali svaki ps3 ima krive heatsinkove nije samo ovaj na slikama, pa nisam do sada video nijedan da valja… Xbox Slim takodje ima kriv sam hladnjak, kod nekih je onaj bakar u sredini uvucen unutra vise umesto da je poravnjan sa celom bazom, ajde da strci to je ok, taman je to to, ali evo skoro sam video uvucen, zahteva vise paste odmah…

da ove konzole imaju bolje resen mehanizam haldnjaka i BACKPLATE-ova (koje i nemaju blago receno, tj ovo na ps3 je dosta bolje nego X clamp) ne bi dolazilo ni do pucanja kugli ni do pregrevanja, ali nazalost nemaju to je sto je…

Corone xbox 360 imaju bakar uvucen i zbog toga je temparatura na njima veca, trinity imaju bolju obradu barem im je bakar kako treba ima bise za bolje hladjenje. Nije na svima ja sam na slimovima ps3 video i one sa savrsenim naleganjem i rasporedjivanjem paste, naravno nije ih bilo puno ali nagledao sam se ps 3 slimova potpisujem ovo sto pisem.

Za greške kriviti Tapatalk 2

Kod xboxa bi bilo mnogo bolje da su smislili neko drugo resenje umesto xclamp-a, bogme sam se pomucio dok sam ih vratio nazad posle menjanja paste na staroj konzoli. Mada to mi je bilo prvi put da sam ih i skidao pa mozda zato. Ali od tad je konzola bogme dosta bolje radila.

EDIT: Ipak me secanje ne sluzi, vise sam se pomucio sa skidanjem istih,

Skidaju se lako samo trebas da imas nacin ja sam napravio fazon i skidaju se opusteno, prvi put je sve tesko.

Za greške kriviti Tapatalk 2

Ne znam za vas, meni x-clampovi delovali strasniji nego sto zapravo jesu :slight_smile: Sa srafcigerom poluga sa suprotne strane i eto bez ostecenja nezno skinuta oba za minut.

Tako je i meni sve islo, i na jednoj sam zaglavio na jednom cosku, koliko god da potegnem nista, pa sam na kraju poskidao sve ostale coskove a ovaj samo izvukao. :slight_smile:

dovoljno je 2 coske da se skinu resto izlazi samo :slight_smile:

Nemam pojma, ja sam to sve na sitno radio i polako da ne zeznem nesto, ipak je bilo prvi put. :slight_smile:

e u 17h pocinje ispit a ti se zezaj na forum samo :stuck_out_tongue:

ja ti pravim pitanja a ti vidi kako ces hehehehhe

Evo novih informacija za temparature:

CECHL04 temparature u meni i multiman, control fan… CPU:72C RSX 55C stavljenja arctic MX-4 pasta radi preko 1h:30min

kako rsx 55? mnogo odstupaju CPU i RSX, da nije 65?

El to debela sa 80 GB? Poslednja serija?

Alcatel OT995 ICS - Android - za greske krivite: TapaTalk2

moze da bude i 80 i 120 i 160 sve zavisi ima ih sa svim hardovima u toj seriji, ali jedna od poslednjih serija phat-a

Da lepo si video RSX 55C ali CPU 72 u meni ima veliku TEMP dva puta skidao i namestao pastu sa CPU, gledam po internetu kod vecine ljudi CPU ima vecu na PHAT samo. Na RSX je pasta legla savrseno ali na CPU nesto nije uredu mislim da je ona ispod IHS otisla. Kao vecina PHATova pali fan sada znam i zasto… posle 15min igranja posle one radne temp, GPU je ima 76 a RSX nesto malo vise 60 igrao sam malo LAST OF US, mislim da je dovoljno zahtevna igra :slight_smile:

CECHL04- 80GB PHAT

moze biti da je ona od ispod otisla cim pravi toliku razliku jer bas je velika ajde razumeo bih od 5-8 stepeni razlike izmedju njih ali ovako je MNOGOOOO… i paljenje kulera na brze je uvek do paste ispod, a to znas i sam kako je lepo za skidanje heehe

Skinucu ga jos jednom i videti sta se desava mozda fali paste- ne verujem. Rekao bih da je mozda i normalno koliko gledam po netu svi imaju vece CPU temparature a sa payloadom je fan malo bicniji ali leden na kraju sam probao da vidim sta se desava, za 10sek na max oljusti temparaturu na mizarno malu, sad znam zasto @breb ne brine za konzolu :slight_smile: fan max i kidaj.

Za greške kriviti Tapatalk 2

i cepovi u usi… right…

Ako pogledaš onu tabelu na prethodnoj strani:

CECHL04 80 GB 72ºC 60ºC 78ºC (GT5) 68ºC (GT5)

CECHK01 80 GB 79ºC 67ºC 75ºC (black ops) 66ºC (black ops)

K L M P Q su pravljene krajem 2008, i izgleda da im temperature idu tako.

Imao sam prilike dve da probam ovih dana, L, isto, ebote, 72-74 u IDLE , malo preko posle igre, a GPU oko 60.

Modovane, pa sa Fan Controelrom za nijansu bučnije, ali drže na stabilnih 66-67 …

A modovane skoro, pasta sigurno zamenjena, možda ne baš ova “naša” o kojoj pričamo, ali je sigurno sveža, i iz servisa.

Pa sad … recimo da je to i normalno za te serije…

moje neko mišljenje.

To ja sve vreme pričam neke starije serije je moguće stabilno hladiti samo pojačanom konstantnom brzinom kulera 60 % staviš i nema da brineš može da igraš 24 sata ma i duže dok ne padneš ko sveća pre će rikne igrač nego Sony.

to smo vec diplomirali da mora tako sa brzim ventilatorom, ali mora bato i pasta uz to da se ne bi cuo kao fen za kosu sam od sebe

jbg to je sve zbog litografije u kojoj je radjen sam cip i koliko W on trosi i oslobadja, ne moze se protiv toga nikako…