Multiman - temperatura konzole?

Nekažem ja da pasta netreba ,samo kažem da zamena paste neće rešiti problem ,PS3 phat će sporije da dostigne kritičnih 83 stepena ali opet će ih dostići onda kreće ono bučno uključivanje kulera.
PS3 phat je takav greje se pa se greje zato je po meni bolje staviti kulere na 60 % i može da se igra i 24 sata neprekidno bez ikakve opasnosti zamena paste samo može još da poboljša situvaciju i onda bi tek bilo full.

pa ja nesto ne bih rekao da je tako… opet gresis opet ne shvatas nista

dakle zamenom paste obaras od 6-10 stepena temeprature BEZ DA DIRAS KULERE jel kapiras sad?

evo jovanov jasper issao je na 75 za GPU cini mi se sada ne prelazi 66 ili 68 ne secam se nista kulere da ne dira…

moj slim xbox isao na 77 stock kuler speed sada je na 69 sa istim podesavanjima, kad dignem kulere ne prelazi 65.2 u full LOADU-u posle 6 sati igranja GTA 5, i to sta dignem na 55% da se i ne cuju

Problem je @breb sto to sto ti pricas je uzorak sa jedne konzole, na kojoj konkretno ne treba zamjena paste. I ti sad mislis da je svaka konzola takva, i da to uopste ni na cemu ne treba da se radi. Ako dodje nekad vrijeme da se zamjeni pasta na tvojoj konzoli, vidices kakvu i koliku razliku ona pravi

Rez. posle jedno 5-6 sati GTA V
CPU: 79 RSX 75 :coffee:

@iKaran

Treba i kod njega ako nije zamenjena nikad, zapravo to treba da se BEZ OBZIRA na sve menja na cca 2 i po godine… ali on to kompenzira BUKOM :slight_smile: bojle nek se cuje ali da se hladi… a temperature ce biti iste kao kada se zameni pasta + konzola bude tisa tada…

@Bro

svakako treba da se zameni predostroznosti radi

e ovako deco, nisam mogao da izdrzim da ne zamenim pastu kod mene ponovo na SLIM-u, CECH2004A model, zapravo sta sam uradio zamenio sam stock pastu jos odavno stvarno bolje naravno to stoji…

Stavio sam prvo Noctua NTH-1, sve super ali znam da nisam lepo naneo nego sam je gomilao na heatspreader, moja greska, posle toga sam malo gledao neke tutorijale i ono sta Arctic preporucuje kako da se stavlja pasta na PS3, apsolutno nema poente razmazivati pastu po celom cipu jer nema poentu u hladjenju, oni kazu da je najbolje staviti malo vise od zrna pirinca na SREDINI heatspreader-a i na CELL i na RSX (jer je cip u sredini i samo tu je bitno da se to pre prenese temperatura na hladnjak dalje) s tim sto rsx po coskama ima i memorijske cipove i tu je dovoljno samo malo staviti kao tackice 4 po tim coskama a sredini normalno ovo zrno…

Stavim ja Arctic MX-4 lepo, nema naleganja kulera pa da se skida posle da se vidi da li je naleglo, jer onda se vraca vazduh u pastu i to ne drzi dobro, dakle samo nalegnem lepo sve nazad znam da je razmazano kako treba samo po sebi jer kuler kako nalegne on lepo rasporedi pastu gde treba, vratim clampove sastavim sve upalim multiman i gledam temperature koje su sada ovakve

IDLE
CPU 58 RSX 58-60 zavisi kako kada varira, kuler na brzini 2 upali cujem kako pomera na drugu, pola sata testa to je to maximalno dodje RSX do 61 ali se ubrzo vrati na 60 i tako varira 59-60 dakle u IDLE da zakljucimo CPU 58 RSX 61 ovo su najvece temperature

krenem da igram igru pola sata kuler se popne na trecu brzinu i tu stoji zakucan jer ima LOAD na cpu i na gpu, sto je i normalno i fan radi svoju funkciju, konzola naravno i dalje je tiha ne cuje se sa 3 metra i zvukom iz igre na neki optimum ni glasno ni tiho, taman da se cuje, odigram pola sata, izadjem u multiman

CPU 59 RSX 59

heheheheeh ja u cudu :slight_smile: dakle pasta radi svoje, a pre toga kada izadjem iz igre bilo je uvek CPU 66 RSX 69-73 zavisi kako kada, u sustini sve je ok do 80 stepeni da dogura ali nikako da drzi na tu temp stalno, koliko sam ja stigao da primetim 73 mi je bio maximum, na nekoj konzoli sam video 75 slim je bio isto… ali nikad preko toga i dakle kuleri su na nivou, odnos buka-hladnjenje je extra

najgore je sto SLIM xbox drzi konzolu na 79 NON STOP, zato na RGH ja to menjam i stavljam ramp na 67 negde na 65 zavisi od konzole, i onda kuler sam pali kada mu je potrebno i odrzava konzolu na 65-67 a pritom buke i dalje nema, cuje se kao i PS3 SLIM onda ali bar znam da se ne greje, cuje se kao da je kuler manuelno na 53% ne na 55%…

tako da eto sta radi pasta, ona je ta koja u LOAD-u brze odvlaci temperature sa cipova, nije lose da pogledate ovaj klip koji pokazuje kako pasta naleze na CPU (opet ponavljam ne treba da nalegne na CEO CIP vec samo po sredini jer tu je jezgro tu je najveca temperaturu i odatle se odvlaci dalje na kuler)

a i jedan koji pravi komparaciju izmedju sve tri iteracije PS3 konzola, buka u idle, load i posle par sati igranja

evo posle tri sata na cech g04 phatu na kom je uradjen reballing

CPU 75, RSX 73

pa da jer ti je zamenjena pasta posle reballing-a :smiley:

za G04 s obzirom u kojoj litografiji je izradjen (velicini cipa) extra temperature :slight_smile: ali extra :slight_smile:

a kad igram raymana po 3-4 sata, ko da nije ni upaljena :smiley:

pa kad je zamenjena pasta kako treba, onda i konzola radi normalno i pali kuler samo po potrebi, kada pasta nije dobra ona pali kuler mnogo jace, vrlo prosto :slight_smile:

nova konzola PS3 slim koju sam imao sa fabrickom pastom je imala 63-67 u meniju, u igrama je isla 78C ako se dobro secam i to u GOW, naravno najzahtevnija igra.

E sada @studiovpc da li si heatsinkove obradjivao na glass varijantu jer si dobio temparu koje su ekstra dobre ?? pretopstavljam da si radio nesto znajuci tebe ? :slight_smile:

@Akiris ti imas dobre temparature, po netu sam citao da neki PHAT imaju u 78C.

PS3 ima specificnu pastu koja je kao pesak ali kada se zagreje ona omeksa i postane kao i sve druge cak i dosta tecna, to je ekstra sto ne moras da pazis kako je nanosis samo stavis visak izadje sa strane. Bitno sto sam primetio na mnogo slimova sam video da je fabricka izasla oko IHS( integrated heat spreader) i na heatsink-ovima, dosta njih imaju lose i krive heatsink-ove.

Nagledao sam se da ljudi rade downgrade po Beogradu i Nisu i ne zamene pastu sto po meni nije korektno, cak na jednom slimu nisu ni srafove vratili za metalne poklopce oko ploce… Svasta ima da se vidi, ako nista Noctua nije skupa pasta ali je fenomenalna za PS3.
Imam jedno vrlo dobro iskustvo sa pastom koju sam uzeo za testiranje stavio sam na jedan slim koji sam popravio bio je mrtav, u mnogo losem stanju posle sredjivanja i stavljanja neke obicne bele kineske paste konzola je bila na 67C nije mrdala, konzola je fenomen.

Svaka ploca ima svoju politiku, svaki GPU/GPU svoje temparature svaka konzola se razlikuje.

Da da spreaderi nisu ni na jednoj ravnj, pa zato i ide pasta…

Elem nista nisam polirao hehehe sve je stock a razmisljao sam da lapujem heatsink barem jer ima one riseve od masine ali sta bih dobio? Muku od 2 sata smirglanja i poliranja i jedva 2 stepena razlike u temp, ne isplati mi se… Samo sam lepo ocistio sve, to sto kazes da izlazi sa strane e to ne valja to pravi kontra efekat, zagreva vise, treba sve da ostane unutra i da ne izlazi nigde ne stavljas previae samo zrno u sredini kao na ovim klipovima a ima i na netu zvanicno arctic uputstvo za ps3 bas sam tamo to i video naci cu link bas…

Sent from my HTC One X using Tapatalk 4

Po meni temparature preko 70 stepeni su previsoke i štetna skraćuje radni vek PS3 ja nedozvoljavam da pređu tu granicu ni za CPU ni RSX u bilo kom trenutku.

Breb jel znas sta je tjmax? Ajde pogledaj to pa javi ali gledaj za koju tehnologiju izrade pricamo bilo to 90nm, 65nm ili 45nm

Slazem se da jeste visoka ali postoji nesto sto je za odredjenu litografiju jednostavno radna temperatura isto kao kod auta, pa oni rade konstantno na 90 stepeni btw… I ne mozes da promenis to jer je normalno, pa iz tog razloga i izlaze novi i poboljsani modeli

Drugo, buka, jbg nekome smeta nekome ne mozes ti da odvrnes fan i na 100% i da kazes moja konzola radi na 40 stepeni… A ono polece avion :slight_smile:

Sent from my HTC One X using Tapatalk 4

Ma kakvo poletanje aviona na 60 % čuje sa malo jači šum i to je to nikakve tu preterane buke nema.

Kao sto rekoh ne dozivljavaju svi buku isto :slight_smile: ali ako si ti happy onda samo napred

Sent from my HTC One X using Tapatalk 4

Je li vi meni vjerujete kad kažem da mi je “Xenon” nadjačavao volumen TV-a koji je bio postavljen na 25%? :smiley: Ne da mi se više ni buka ni pregrijavanje. Bilo je podosta toga… Valjda će “Next-Gen” poraditi što bolje na tome…

Sent From: “Neitherworld, Peaceful Pines”

yup znam za to :slight_smile:

imao sam Falcona koji je nadjacavao sve kroz 5 min, guess what? Zamenim pastu on se vise ne cuje :slight_smile:

Ciril je na mom Xenonu menjo pastu čak je i poliro hladnjake da budu idealno ravni na GPU stavio i ventilator drajv je bio izvađen iz kućišta da bi ventilator stao ništa nije pomoglo ,ja sam se jednom iznerviro i stavio led u najlon kesama na njega i ispod njega ali ga je otapo brzinski bez problema .
Xenon je beznadežan slučaj što se hlađenja i svega ostalog tiče jedino je joy preživeo radi savršeno posle 6 godina upotrebe.

Xenon ima radnu temp od 110 stepeni ne otapa led vec przi jajca :smiley: uzas od konzole…

Sent from my HTC One X using Tapatalk 4