MTS nepostojeći pozivi

Naime, naziv teme je mozda cudan, ali je i sama stvar poprilicno cudna. Naime, na listingu sam primetio broj koji se stalno ponavlja i koji sam “navodno” pozivao bezbroj puta, iako nisam uputio ni jedan poziv prema tom broju.

Troskove ka tom broju nemam, ali postoji vremensko trajanje poziva kroz listing…

Kako sam uputio prigovor mts-u dobio sam ovakav odogovor.

Moje jedino misljenje je da je ovo ili amaterski pokusaj prisluskivanja mog broja, ili amaterski pokusaj mts-a da mi skine minute sa ugovora ili nesto sasvim treće. Temu sam postavio iz razloga sto je mozda neko imao slican problem, pa mozda zna o cemu se radi?

Napominjem da pozivanje tog broja kada ga sam okrenem nije moguće.

Da je Pera otišao pravo u policiju…
ili menjaj i telefon i broj ili prijava odelenju za visokotehnoloski kriminal u MUP-u .

Ti beše koristiš Iphone ?
Za početak, pokušaj da nadjes čiji je to br, osim ako nije neki pripejd neregistrovani…“burner” takozvani, sledeća stavka bi bila da ispregledas sve aplikacije i ispratis sve procese u telefonu, da neka aplikacija nema dozvolu da poziva sama recimo…
Pa ćemo da teorisemo dalje i da tražimo uzrok

Da. Ajfon. To je prvo sto sam uradio. Sve je pregledano, ali cu jos jednom pregledati. Broj pocinje sa 000, sto je samo po sebi sumnjivo. Pretrazio sam, i evo sta sam nasao


Brate nemoj se bezveze zamlaćivati i trošiti džaba svoje vreme na traženje uzroka sta i kako I zbog čega, nije vredno truda, verovatno imaš 3000 pametnijih stvari na koje trošiš svoje vreme … Veruj mi, meni da se tako nešto desi, kažem ti ili sve promenio ,telefon obrisao, prodao ili poklonio nekom od mojih, broj promenio ili bih pravac otišao i prijavio, ako bi me baš zanimalo sta se desava…

2 Likes

Telemarketing naravno…
Skacem na kratko s teme, da napišem sledeće…
Radio sam u Telenoru skoro godinu dana pre xx godina, spremam iznenađenje supruzi za rodjendan, dakle ja pravim nov ugovor , nov broj lično i nov mob za poklon, ugovor na moje ime, niko broj ne zna ljudi, sutradan supruga otpakuje poklon, aktiviramo broj u roku od par sati zove neki nepoznat br, halo, halo neka marketing agencija…Izvinite odakle vama ovaj broj kada ga niko jos uvek nema i ja kao radnik Telenora sam ga napravio lično i izabrao, spusta se slušalica s druge strane momentalno…i o čemu više da pričamo…
Što se tiče Iphon-a, nosio sam ih od 3-ke do 7-ce i tu kolo prekinuo, pisaću nekada i zašto, ali supruga i dalje ostala na apple eko sistemu.
Ja ti odgovorno i licno tvrdim da je civilno NEMOGUĆE pratiti Iphone i prisluškivati, dakle civilno…
Znam, a zašto, sumnjao sam na suprugu pre 2 godine i veruj mi bacio gomilu novca na svakakve spyware programe, ali bacio…samo jaibrekovan Iphone možeš pratiti skroz na skroz, android je već druga priča i tu je jezivo šta sve možeš samo sa jednim plaćenim spyware programom…
Da te pozivaju okej, ali tvoj telefon da poziva je prosto nemoguće, pogotovo Iphone, tako da se ja kladim na neku aplikaciju da ti sama poziva, ili je neki BUG u pitanju od strane listinga, ne bi bio prvi put da se to dešava

1 Like

Ma br stavi u block listu i rešena stvar, razumem ga da ga kopka, takav sam i ja, svaki kamen ću da prevrnem i ako treba glavom idem kroz zid, al po moje mora da bude i da ga isteram do kraja !!!

Ja apsolutno više nikad ništa ne uzimam od mts-a. To su teška govna da me izvinu ljudi na izrazu. Ostao mi je još njihov net i toga ću da se rastosiljam prvom prilikom čim istekne ugovor. Drugaru produžili ugovor bez njegovog znanja, a net su nam stavili da je nat type: strict i to preko noći i sad traže da se doplati ko želi da ima statičku ip adresu. U suprotnom eto vam strict jer je nama tako dunulo pa probajte da igrate nešto zajedno online. A kada smo ih zvali oni se prave ludi i kao “ne znamo u čemu je problem”. Ovo nema veze sa ovim pozivima direktno na ovu temu ali čim njih čujem, pritisak mi skoči. :joy: Slepine :unamused:

1 Like

ron burgundy GIF

6 Likes

Ja ti predlažem da batalis mts, sto cu i ja uraditi samo da mi istekne ovaj ugovor, moj broj su uredno ustupili SNS-u tako da sto ne bi i nekom drugom iz ko zna kojih razloga.

2 Likes

Ja kad vidim ovakve stvari setim se filma Snowden :grin:
Ko zna sta moze biti, al meni na Huawei telefonu sam par puta skontao dok sam otvarao neke stvari, izadje i pocne se cudno ponasati. Ne posecujem sumnjive sajtove ili bilo sta sto moze da utice na fon, al pored svih zastita glavni mail mi je bio hakovan 2x iz Kolumbije i jednom Ubisoft acc :blush:

Da I meni skoro Ubisoft i to iz Japana :flushed:

1 Like

Eto, jesi resio stvar? Ja jedva

Inace mozda si u crypto svetu al ne mora da znaci. Mom drugaru su pre mesec dana hakovali nalog, fon i sta sve nisu i ukrali sa racuna 5 ETH sto je oko 20.000$
Ne mora da znaci al eto da znas da svega ima. Svakako koliko god se opirali mi smo sitne ribe :blush:

2 Likes

Nema potpune zaštite nikad,samo je pitanje koliko je neko interesantan drugoj strani

1 Like

Tako je, upravo to.

Da imam drugara bavi se time samo sam mu prosledio mail i šifru rešio čoek za pola sata, mene izašlo jedno mešano meso :rofl:

1 Like

@iNikola sta bi na kraju, jel si utvrdio nekako uzrok pozivanja misterioznog broja?

Ne znam kroz koji sistem si “napravio” broj, verovatno si ga samo odabrao iz postojece numeracije slobodnih brojeva, sto samo znaci da je deaktiviran i istekao je period moguce reaktivacije za starog vlasnika. Moj broj je pre 15 godina bio fiskalna kasa pa me nije niko cimao ali skoro svi brojevi a posebno 6-cifreni imali su prethodne vlasnike, nekada i vise vlasnika.

Kroz taj jedan jedini sistem gde se prave brojevi, Nov br…ne korišćen koji se njoj oduvek svidjao, nije vraćan iz stare baze…“069” prefix…
“ali skoro svi brojevi a posebno 6-cifreni imali su prethodne vlasnike, nekada i vise vlasnika”
Tako je i posle nekog vremena se vraćaju u funkciju

I tvoja teorija je, pod pretpostavkom da je broj zaista “nov”, ta da je telefon sam prosledio podatak o novo-registrovanom broju preko neke aplikacije ili servisa trecoj strani (telemarketing kompaniji), ili da je operater odmah prodao tu informaciju… nisam siguran da razumem, posto je najlogicnija pomisao da je broj imao prethodnog vlasnika koji se nekada, negde, registrovao pod tim brojem, pa je onda zavrsio na “sivom trzistu” trgovine bazama brojeva. Ja se inace sa svojim sluzbenim telenor brojem registrovao na 100 sajtova, nikada me niko nije zvao.

Nema tu predpostavke broj jeste bio NOV i NIKOME do tada pripadao nije 100%, da ti ne pišem i ne objašnjavam telco procedure sada…
Moja teorija je da je broj prosledjen-prodat nekoj trećoj strani…
Nikada mi se više to nije desilo, a raspitivao se tada kod svih živih za objašnjenje, čak i od tadasnjeg “šefa” dobio odgovor u vidu sleganja ramenima…
Registrovao se i ja na x sajtova i ovaj br što sada koristim, koristim ga i u privatne i u službene svrhe više od 10 godina i sve bez problema…