MT: Titanfall 2

Developer: Respawn Entertainment
Izdavač: Electronic Arts
Platforme: Microsoft Windows, Xbox One, PS4
Datum izlaska: 28. Oktobar 2016

##MINIMUM PC SPECS:
OS - Win 7/8/8.1/10 64bit
CPU - Intel Core i3-3600t or equivalent
RAM - 8GB
HDD Free Space - 45GB
GPU - NVIDIA Geforce GTX 660 2GB, AMD Radeon HD 7850 2GB
DirectX - 11
zvanični link:



Posle fantastičnog prvog dela, koji je, na žalost, prošao ispod očekivanja, Respawn Entertainment nam dve godine kasnije servira drugi deo. Možda su to mogli da urade i par meseci ranije ili kasnije, no ovako, Titanfall 2 mora da ispliva ka vrhu u moru dobrih igara koje su se pojavile u septembru i oktobru.

##GAMEPLAY:
Za one koji su igrali prvi deo, neće biti velike muke da se snađu u kontrolama. Samo izvođenje igre je mix nekoliko tipova igara. Klasičan FPS pomešan sa kontrolom velikih MECH robota, uz dodatak parkour-platforminga.
Što bi rekli u jednom domaćem filmu:“zvuči toliko blesavo da ne može biti loše.”
I nije, štaviše, daleko od toga - igra je fantastična.

Sve je odrađeno kako treba. Tutorijal misija je tu da vas uvede u gameplay, a Single player sa 6-7h kampanjom je uvertira u neverovatni Multiplayer deo.

##Single-player:

SP deo je sastavljen od kampanje gde vas igra stavlja u uniformu izvesnog Jack Cooper-a. Kroz nekoliko ludih sati, vi i vaš Titan BT-7274 treba da se probijete kroz izuzetno dinamične i prelepo odrađene nivoe.
Da kampanja ne bude samo pređi od tačke A do tačke B i da kao takva brzo padne u zaborav, ljudi iz Respawn-a su se potrudili i dobili smo jednu odlično skrojenu priču.

##Multiplayer:

Što bi rekao naš narod:" LUDA KUĆA!"
U igri postoji nekoliko modova, i u zavisnosti od izbora, birate da li ćete igrati samo sa pilotima u klasičnoj FPS pucačini, ili ćete sve to začiniti sa Titanima i borbama u velikim MECH arenama:

##Game Modes
Amped Hardpoint - Capture and hold a hardpoint to earn points. Amped Hardpoints give double points.
Bounty Hunt - Kill enemies to earn points. Earn more by ‘banking’ bonus points at designated points.
Pilots vs. Pilots - Kill enemy pilots. Titanfalls not permitted.
Capture the Flag - Steal the enemy flag and return it to your base while stopping the enemy team from taking your flag!
Attrition - AI soldiers flood the map. Three teams, two players, one AI.
Skirmish - Small scale conflicts.
Last Titan Standing - Everyone gets a Titan, and the last one on the battlefield is the winner.
Free for All - Everyone is killable, everyone will kill you.
Private Match - A private match between friends.
Ground War - A mixed game mode mode by default.
Variety Pack - A variety of mixed modes ranging from a pre-chosen selection.
Coliseum – Requires entry tickets, and pits Pilot against Pilot.
Mixtape - Varying player counts and including a variety of maps on these modes:
Bounty Hunt
Last Titan Standing
Pilots vs. Pilots
Attrition
Amped Hardpoint
Capture the Flag

Oružja ima zaista mnogo, i svako je na neki svoj način dobro i ubojito:

###Primary:
Assault rifles - R201 Carbine, G2A5, Hemlok BF-R, V-47 Flatline
SMG - CAR, Volt, Alternator, R-97
LMG - L-STAR, Spitfire, X-55 Devotion
Snipers - Kraber-AP, D-2 Double Take, Longbow-DMR
Shotguns - Mastiff, EVA-8
Grenadier - Sidewinder SMR, EM-4 Cold War, R-6P Softball, EPG-1

###Secondary:
Anti-Titan - Charge Rifle, MGL Mag Launcher, LG-97 Thunderbolt, Archer
Pistols - RE-45 Auto, Hammond P2016, B3 Wingman, SA-3 Mozambique
Ordnance (Grenade) - Frag Grenade, Firestar, Gravity Star, Electric Smoke, Arc Grenade, Satchel Charges

To bi odprilike bilo to. Topla preporuka za sve one koji se razmišljaju da li kupiti igru ili ne. Black friday je doneo popust i sada igru možete nabaviti za oko 30$!
Uostalom, dosta ljudi sa foruma je kupilo igru, i šta još više reći sem VIDIMO SE NA LIVE-U!!!

11 Likes

Titanfall 2 je prakticno jedina igra gde tokom svake mp sesije pozelim barem dvaput da nekako ovekovecim svoje nadljudske momente – ono kad sam se lansirao iz titana i sleteo cizmama protivniku na glavu – ono kad sam jednim titanfallom razbio dvojicu titana odjednom – ono kad sam peckao granatama protivnickog titana da me primeti, pa pozvao svog da mu se sruci na glavu taman kad je bio na korak da me pregazi. Svaki dan neko novo ludilo, sta vise reci.

Igra u kojoj su ovakve situacije pre pravilo nego izuzetak:

Buduci da sam svasta vec napisao o igri, uglavnom hvalospeve, rekoh aj za promenu da ubacim par saveta novim igracima. Daleko od toga da sam dobar, al mi se desi tu i tamo da budem na vrhu liste.


Najbolja oruzja

Alternator – izuzetno ubitacan smg, samo mu je malo kratak sarzer. Kamo srece da ima makar 5 metaka vise. Na vece daljine bez drzanja okidacha, samo single-tap, jer nije preterano precizan.

Volt – moj omiljeni trenutno. Isto smg. Przi sve do srednjih daljina, nema ni potrebe da se cilja.

CAR – opet smg, vidi se koja mi je omiljena klasa. Mozda je malo slabiji metak za metak, al prakticno ne trza nisan uopste. Ciljanje, sta je to? Igraj ko quake 3.

Hemlock – nije za mene, al udara ko kamion. Ko ume dobro da cilja s ovim skidace protivnike preko pola mape jednim burstom.

Devotion – ova sprava ima ogroman sarzer i veoma je ubitacna. Jedino sto joj treba krucijalnih pola sekunde da se zalaufa.


Najbolji Titani

Mislim, svi su dobri, samo su neki laksi za koriscenje.

Tone – generalno se svi slazu da Tone nema nijednu slabost trenutno. Moze da baci stit ispred sebe, moze da ispali salvo raketa na svaka tri pogotka puskom, moze da oznaci druge igrace na mapi, ma moze sve. Verovatno ce mu nesto nerfovati.

Ronin – Delikatan ali ubojit. Dojuri do tebe i mlati te machem. Da ne bi izgubio pola energije dok pritrci, ima phase shift da ga niti ne vidis. Sachmara cepa pilote koji mu se nadju na nisanu.

Scorch – Teshkash. Spor, oklopljen, ali moze u trenutku da napravi plameno polje koje przi sve, kako pilote tako i druge titane.

Northstar – Isto malo delikatniji Titan, al njegova poenta je da snajperise protivnike iz daljine. Maksimalno chargovan metak skida solidno parche zdravlja.

Legion – ovog sam licno malo koristio, al su me nebrojeno puta istopili njihovim gattling gunom. Jos jedan od teshkasha.

Ion – Verovatno najkomplikovaniji za koriscenje, jer ima nekakvu skalu energije na koju mora da pazi. Gledao sam kako u rukama dobrih pilota razbija; deluje dosta versatilno (stit, laser, mitraljez, zamka na podu), al moras da budes dobar. U mojim rukama je tek ok.


Neki opsti saveti:

  • Uvek Se Kreci! Moze naravno sa cloakom i sunjanjem svasta da se postigne, al generalno ova igra trazi konstantno kretanje. Ako stanes i ciljas duze od 3-5 sekundi na otvorenom, neko ce te uociti i srediti.

  • Nema Potrebe za Ciljanjem Ali Zaista – military shooteri su nas istrenirali da stalno ciljamo. Mnogi verovatno ovo igraju satima a da nisu shvatili da je pola oruzja (narocito smg klasa) jednako ubojito s kuka, na solidnim daljinama.

  • Bez Egzibicijas Titanfallom – u pocetku hoces svaki put da srucis svog titana nekom na glavu, ali u 8/10 slucajeva to znaci da ces promasiti, ostaviti svog titana nezasticenog i okruzenog gomilom besnih metalnih bestija, te da ce te sprziti za dve sekunde, ako uopste uspes da udjes u njega. Kako to znam? Um, desilo se porodicnom prijatelju.

  • Nikad ne Budi na Otvorenom – Stajanje je smrt. Brisani prostor je smrt. I zatvoreni prostor je cesto smrt, al tu barem imas male sanse.

  • Attrition je najpopularniji mod. Team deathmatch s robotima i AI protivnicima. Sta je tu je. Meni licno se svidja, al bilo bi lepo da mixtape plejlista ima vise igracha.


Toliko od mene. Srecno vam bilo, novi Piloti, i ne dajte se obeshrabriti u prvih par sati dok vas svi ostali melju!

7 Likes

Return to Sender:

Pljeskavice:

He, dobra je fora sa vracanjem projektila. Jedini nacin da se prezivi jedan od pocetnih bosfajtova gde moras da ovladas tom mehanikom. Inace, citam Eurogamerov review gde autor u superlativima govori o kratkoj ali slatkoj kampanji koja je mnogo vise od uvertire u multiplejer. Pa spominje legende poput Half Life 2, Haloa, cak i Super Maria. Negde sam jos procitao da se oseca kao kada bi Nintendo pravio fps, bizarno. U svakom slucaju neobicno mi je toplo oko srca sto je kraj godine iznedrio tri kvalitetne kampanje, uz BF1 i novi CoD, pa i nista manje sjajan Doom pocetkom godine, da ne zaboravimo - zanr je prebrodio krizu kada je jedino mario za decurliju koja se nadmecu za fragove, da je vitalan i pun ideja. Voleo bih da trend odbacivanja single playera postane stvar proslosti. Battlefront i prvi Titanfall nisu nikako bili dobar primer. Pogotovu mi je krivo za Battlefront. Ko zna, mozda drugi deo ispravi istorijsku nepravdu. Titanfall 2 svakako ima taj redeeming kvalitet.

1 Like

Boli me dusa koliko je pala cena Titanfallu. Em bolje igre, em gore sudbine. Citam kako se pc populacija prilicno survala. Kod mene na NA serveru (njujork mi je najblizi, valjda) i dalje pronalazi igre za manje od minut.

@Padawan Otkud da ne probavas multiplejer? Kad se samo setim kako si dominirao u Quakeu, ovo bi moglo da ti bude prilican deja vu, sa sve skakutanjem i pucanjem s boka.

Inace meni juce protivnicki pilot ukrade bateriju. Okrenem se, uspem da ga upucam, ispadne mu moja baterija. Iskocim iz titana da je uzmem natrag, kad mi ispred nosa saborac pritrci, uzme bateriju i pobegne! Vracaj se s mojom baterijom, prokletniche!

Nisam mogao da verujem da i to moze da se desi. Nekakav ozbiljan bonton je tu bio prekrsen.

2 Likes

Čekam ps4 Black Friday obavezno uzimam… Igrao sam keca i za sve tamo ko nisu imali prilike igra vredi…i sigurno će se sada prodati brdo kopija ove nedelje…

Nadajmo se da jos puno ljudi razmislja ko ti.

Inace ovaj gif je prakticno sta se meni desilo pre neki dan:

A ovo je so na ranu. Ne mogu da verujem sta mu je uspelo:

Za kraj, pogledajte sta im ovaj radi:

Ja bih mogao sada ga nabaviti na :computer: ali želim ga imati na PS4…

Eto zasao sam juce u Gen2 vode… Nekako sam ponosan, iako ne znaci nista sem da sam proveo nekoliko sati igrajuci multiplejer. Malo me prepalo to sto moras opet sve da otkljucavas.

Jeste da ide relativno brzo, al izem ti ‘nagradu’ za dostignuce.

Da ne bude da samo kukam, lepo od njih sto ti barem puske koje si otkljucao kreditima uvek ostaju otkljucane. Posto ja te kredite uopste nisam trosio tokom prve ture, sad sam odmah kupio Alternator i Volt. Da se nadju. Mozda i Hemlok, ne secam se. Ta puska je strahovito ubojita u tudjim rukama pa me vuce da je koristim, iako je u mojim komedija promasivanja.

EDIT: htedoh jos da dodam, razmisljam sad, iako eto igram barem desetak sati (verovatno i nesto vise), imam utisak da sam tek zagrebao povrsinu. Imam pusku i titana koji mi prijaju, al vidim da ima jos GOMILA mogucih loadouta koji bi vredelo probati. A tek titani, pa svaki je potpuno razlicit, a skoro svi me privlace…

Predjoh SP kampanju juce,stvarno vrhunska igra i steta je sto Respawn nije zadovoljan rezultatima prodaje…

Meni je samo njih(respawn-a) i zao…a se radi pohlepnog EA.

Evo sasvim slucajno i ja zavrsio juce kampanju (a hteo sam samo da naucim taj prokleti bunny hop) – auuu! Pa zadna cetvrtina igre je totalno ludilo! Vidi se ko je napravio Modern Warfare, tacno se oseca.

Ne samo da je bio spektakl, nego sam saznao i ko su si svi ovi likovi koje mogu da odaberem da me otpozdravljaju sa shatla i bodre tokom partije – the 6-4, pijani Barker, merc Blisk… odjednom imaju jos jednu dimenziju. Nije ko da znam o cemu razmisljaju nocu pred spavanje, ali barem nisu vise samo poligonalni modeli i razliciti akcenti.

A veoma sam respawnu zahvalan i na tome sto su napravili dugacku outro sekvencu, tako da nisam samo morao da gledam kako se nizu slova na crnom ekranu tokom creditsa, nego se nesto desavalo.

Ne bih se zalio da je kampanja bila jos jedno dve misije duza, al cak i ovako je odlican mali paket s inovativnim nivoima i eksplozivnim krajem, taman da te pripremi za multiplejer.

1 Like

Neka neko od modova stavi sve ovo u spoiler, posto sam na telefonu, nisam nikada radio spoil tag.
Dakle, sve ispod je SPOILER!!!

Kraj igre je stvarno nevjerovatan. Pocinje sa time mehanikom koja je stvarno odlicna, volio bi da vidim istu takvu mehaniku u Dishonored 2 o kojoj sam slusao. Nadalje, dio kada dobijes smart pistol je nevjerovatno zabavna, pravi power fantasy momenat, sjajno uradjeno. Oduvijek sam govorio sa kraj igre treba da bude brz, i da se igrac treba osjecati overpowered. Dosta igara grijesi kada na kraj igre postavi frustrirajuci boss fight koji ti pokvari utisak igre. Ovde je to dobro uradjeno, ali na kraju se opet desi pomalo frustrirajuci boss fight. Sve u svemu, kampanja je bombona, a time mehanika je nesto sto nisam ni znao da zelim, a sada me samo to vuce ka Dishonored 2.

Ili bolje da usporedim ovu mehaniku sa Guacamelee! i tranzicijama izmedju svijeta mrtvih, i nomalnog svijeta

1 Like

Mislim da je time mehanika na Dishonored 2 jos bolja, jer tu dodatno ima mehanika gde sa spravicom “viris” u proslost / buducnost. Na TF2 sam samo kratko video, i tu je ako se ne varam samo prebacivanje izmedju nekad i sad i obrnuto.

Sorry za off, ali jos jedna prilika da pohvalim Dishonored 2 :slight_smile:

Ako mi vjerujes da si me nahajpovao na igru, da o njoj razmisljam zadnjih par dana. Steta sto plata lijeze svakih mjesec dana, i sto ne zivim u USA, pa cekam snizenja da bi uzimao igre. No, prica za drugu priliku.

1 Like

Čekao bi ti popuste da si i u USA, da se ne lažemo :smiley:

Au mnogo dobra fora:

http://www.thebitbag.com/titanfall-2-ending-helmet-post-credits-scene-explained-spoilers/197297

I svaka cast internet genijalcima koji su to skapirali. Koga mrzi da klikne link:

[spoiler]According to Reddit user JeePeeGee, the light flashing on Jack’s helmet is actually a binary code. Below is the post-credits scene video by Pega 6 and the binary according to the redditor:

01001010 – J
01100001 – a
01100011 – c
01101011 – k
00111111 – ?[/spoiler]

Posto sam sad Gen2, probao sam nocas drugaciji setup nego obicno. Sa novim titanom (Scorch), Alternatorom (koji ima mali sarzer), i kao slag na tortu, novim rasporedom dugmica (da ne bi morao da skidam palac sa pechurkice za skok).

Islo je ko sto se moglo ocekivati. Jedno pet puta sam naleteo na protivnickog pilota i munjevito chuchnuo ispred njega. Ups. Alternator potrosi metke dok si reko keks. A Scorch… pa, znam da je ubitacan u rukama mandusica vuka, video svojim ocima. U mojim rukama je bio beskoristan.

Good times.

Ja sam nastavio svoj junacki prolaz kroz singl plejer kampanju na normaln tezini i pomucio se dosta na platformskim delovima u fabrici za sklapanje. Srecom pa su checkpointi na svakom koraku. Nije to Nintendo igra, kazem, ako te ne tera da igras ceo nivo ispocetka. A pocinje da dobija i Half Life-ovski smek iako je uglavnom genericko, prolazecim skriptama trigerovano napucavanje. Izor dijaloga u hodu izmedju metalne sklopocije i Coopera je sjajan mali detalj.

Nja sam bas stigao do tog dela u fabrici, i kad me sklopi u onu kutiju pa treba da se penjem gore kad izadjem iz te kutije, zaginuo sam 50 puta i rage quit-ovao.