[MT] Secret World Legends

Secret World Legends je kompletno free-to-play reboot MMORPG-a Ragnara Torknvista, najpoznatijem po Longest Journey serijalu igara. Izasao je pre tacno 5 godina, sada vec daleke 2012 godine kao jedan ambiciozno zamisljen projekat u poznoj eri MMORPG-ova koji se zasnivaju na mesecnoj pretplati. Iako je inicijalno imao sasvim dovoljno sadrzaja koji mozete da predjete solo i dungeona koje mozete da prelazite u manjoj grupi, izdavanjem povremenih “epizoda” autori igre zeleli su da opravdaju poprilicno visoku cenu za pretplatu. Sto je, naravno, najstrasnije propalo rasipanjem korisnicke baze na free to play MMORPG naslove koji su imali bolji value proposition. Legends vam, jasno, nudi danas sve epizode potpuno besplatno, jedino ce se placati kozmetika i ako ste bas toliko glupi i lenji mozete da platite i za progres u igri.

Sta reci o samoj igri? Genijalna, izrazito mracna, moze da stane na crtu bilo kom single RPG-ju po strukturi questova, sa inovativnom ability wheel mehanikom koja je znacajno redukovana po broju moci u Legends-ima, sa nekih 500 svedene su na “samo” 200. Autori su zeleli da naprave otklon od tradicionalne tenk-hiler-dps podele ali u tome nisu bas najbolje uspeli jer je miks sposobnosti opet profilisao igrace u jednu od tri kategorije.

Svet Secret World-a je mesavina Edgar Alan Poa, Ktulu Mitosa, modernih Zombi akcionih filmova, Brem Stokera, i ovde jednostavno ima toliko mnogo americkog horora u svim mogucim oblicima da je pravi raritet u moru tolkinovskih RPG-jeva baziranih na patuljcima i elfovima. Autori su zbog svojih avanturistickih korena ubacili i “Investigation” misije sa puzzle-ovima, cisto da razbiju monotoniju klasicnih idi-i-ubij questova. A questovi ce vas voditi kroz nekoliko velikih zona u mali gradic Kingsmouth, Egipat, Transilvaniju…

Inicijalno treba da odaberete jednu od 3 frakcije: Templara, Dragona i Iluminata. Svaka ima svoj maticni hub i sub-plot, ali u osnovi vas ne ogranicava mnogo u pogledu toga koji set moci ili oruzja mozete da koristite.

Ja sam “ostao” negde do drugog ili treceg meseca, odnosno epizode, nakon sto sam presao kampanju jednostavno nisam mogao da nadjem party sa kojim bih isao i grindao dungeone za bolja “purple” oruzja i iteme. Endgame se zasniva na jakom socijalnom momentu, koji meni u tom trenutku prosto nije bio potreban a koji je esencijalan deo bilo kod MMORPG-a pod kapom nebeskom. Ne postoji ni jedan drugi nacin da se automatski prikljucite nekom vec postojecem party-ju i ostanete anonimni, osim da vas oni prihvate u ekipu. A to mozete ili ako ste super sarmantni, imate zenski nadimak, ili imate toliko dobar gear da ce svi zeleti vase drustvo…

Iako se trenutno skida instalacija, nisam siguran da cu ovo ponovo igrati ispocetka, jer se progres zbog mehanickih izmena ne prenosi. Napravio sam MT u pokusaju da se oduzim igri za sve lepe - mada vise jezive - momente koje mi je pruzila pre 5 godina. Ko ima PC, obavezno neka skine i proba. Velika je steta sto ova igra, za sada, jos uvek nije dostupna za konzolne igrace.

2 Likes

Ne znam matori čime se baviš,al kad uporedim tvoje pisanje i recimo novinara sa ign Adrije… Pa ti si za njih paladin…ma kakav paladin! Padawan! :grinning: Šalu na stranu,svaka čast za tekst,uživanje je čitati.

1 Like

Trenutno nisam u mogućnosti da probam, ali me oduvek interesovao Secret World. Sećam se kad si pisao o igri kad je izašla. Bilo bi kul da dobije novi život sad kad je f2p. :slight_smile:

Ima vas par ovde koji kada pisete o igri ja dobijem ogromnu zelju da je igram :relaxed:
Imam osecaj da kada bi pisali o tetrisu da bi to opet bilo tako odlicno da bih ga skinuo i igrao :grinning_face_with_smiling_eyes:

Nisam cuo za ovu igru, ali prema procitanom asocira me na WoW… Svakako da bih voleo da probam i SW, jer je WoW igra od koje sam bio itekako zarazen i u kojoj sam bas uzivao :relaxed: