{MT} PlayerUnknown's Battlegrounds

Razvojni studio: Bluehole, Inc
Platforme: Xbox, PC
CENA: $29.99 USD (Early Access)
Izlazi: 12. decembar, 2017 (Game Preview)

Šta je tačno PlayerUnknown’s Battlegrounds?

U pitanju je Battle Royale igra u kojoj je cilj preživeti i ostati poslednji igrač od sto, koliko ih počne. Nešto poput Hunger Games knjiga/filmova. Dakle, igru započinjete u avionu koji preleće ostrvo. Svaki put letelica prelazi ostrvu nasumičnim putem. Iskakanjem iz aviona igrač se spušta padobranom ili slobodnim padom do određenih delova ostrva.

Svi igrači počinju igu bez oružja i opreme te je zato prva stvar kada dotaknu zemlju da se naoružaju i opreme lekovima i ostalim stvarima koje povećavaju šansu za opstanak. Eleminisanje protivnika vodi ka sve manjem broju učesnika i za prvo mesto je potrebno dobro rasporediti resurse kako bi se osvojilo prvo mesto. Ali, to nije sve! Da bi stvar bila zanimljivija i svaki put drugačija, na početku igre se isto tako nasumično formira i postaje sve manji. Igrači van kruga polako gube health a kako igra napreduje ostajanje van kruga oduzima sve više i brže dragocenu energiju.

Pre nego što se krug skupi, igrači imaju oznaku gde će biti sigurna zona i imaju određeno vreme da se tamo prebace, te kampovanja i sačekuše se uopšte ne isplate jer je mobilnost itekako ključna. Ovim se dobija i nova strateška dimenzija cele igre.

Onog trenutka kada zaginete, matchmaking vas prebacuje u lobby za sledeću partiju. Oni koji budu poslednji preživeli dobijaju CHICKEN DINNER kao nagradu. I onda u krug.

Igra je u Preview programu što znači da ima bagova i gličeva na sve strane, što se vremenom pegla i karakteristično je za sve igre koje su deo ovog programa. Xbox One X patch se tek očekuje a doneće 4K teksture iz PC verzije dok je HDR sada dostupan.

Features

  • Matches are up to a maximum of 100 players
  • Will support Solo, Duo, and 4 player squad matches
  • Some destructable environments
  • Kill cam support coming in future update
  • Leaderboard support
  • Variety of guns with different shooting modes. Handguns, sniper rifles, light machine guns, sub-machine guns, to pick up
  • Tiered armor system
  • Backpacks to increase inventory throughout the match.
  • Vehicles to travel thru the map such as trucks, boats, jeeps, motorcycles, etc
  • Detailed map and compass system
  • PC & Xbox feature parity in the future is planned
9 Likes

Pa da, zato je u Preview programu, peglaće se tokom narednog perioda i ovo je prva konzolna verzija.
Ja sam sada odigrao jednu partiju na S konzoli i drugačije je kada se igra nego kada se gleda video. Meni je bio ok fps mada nisam upao ni u jedan veći fajt tako da ne znam kako bi to izgledalo.
Skok iz aviona je 5 fps max :smile: ali kada se sleti na zemlju stabilizuje se.
Probaću i na X za par dana pa da vidim razliku ali je veoma igrivo.

3 Likes

Poslednji od 100 azijata ??! Koje su ti šanse??

#19!! Upao sam skoro u sredinu kruga pa sam se nekako provukao.

Pa tek je nešto manje od godinu dana u razvoju. Fortnite su razvijali npr 4+ godine i još nije izašao iz Early Accessa…

20 decembra izlazi iz Early Accesa na PCu kako sam procitao a valjda je i za konzole isti datum…

Zato je 30$ a ko ne želi da je igra u trenutnom stanju neka čeka full izdanje i plati 60$ ili koliko već bude.

1 Like

Ne razumem koji deo Preview / Early Access koncepta ti nije jasan?

Ja se skoro nisam ovako zabavio kao u pubg danas. Igrali ja i strbe…

1 Like

Ne radi trenutno dobro ni na PCu pa se ljudi ne bune. 22+ miliona igrača verovatno zna zašto im je i dalje zabavnije da je igraju nego da broje frejmove.

2 Likes

Igra na poslednjem test serveru koji su izbacili na PCu radi odlicno igraci imaju duplo veci fps i developeri kazu da ce igra odlicno raditi kad izace iz Early Accesa. A igra je najigranija na stimu i bice vjerovatno medju igranijim na xboxu tako da nigdje veze da igra bude free…

A pa kul, super. Čitam sada da se ljudi dosta trude da izvuku svaki FPS na PCu spuštajući što više grafiku samo da bi dobili bolji framerate.

Xbox verzija je nekih 6 meseci u zaostatku za PC verzijom sa tim da su neke funkcije prisutne paralelno u obe verzije. Videćemo za par meseci i nekoliko updatea kakav je napredak.

Na PCu se ova igra i igra na low radi nekih ‘prednosti’ u gameplayu mada ne znam tacno kojih. Ali nema sumnje da ce igra biti maksimalno optimizovana i ispeglana jer se vec uveliko prave turniri i vec se igra prihvata kao Esport…

Fortnite je bukvalno crtani naspram pubg, fizika pucanja glupost, mapa je 15 puta manja nego u pubg i imas samo tu mapu, nemas mogucnost prevoza itd itd itd… Pogledaj malo razlike i realnost pa onda hejtuj igru.

Igra je izasla juce i ocekivano je bilo mnogo bugova i slicno jer je igra u early accesu a i tu se moze igrati, zamisli onda kakva ce biti kad se sve ispolira, da si ti vidio kakva je situacija bila na PCu kad je igra izasla… Igra vrijedi tog novca ogromna je zabava cak kad igras i sam a pogotovo sa ekipom/drustvom.

J3bao ih early access…ispeglaj igru, izbaci je na store…moze open beta 2 nedelje eventualni neki bagovi da se rese…i ajde zdravo

Par screenova

Igra nije looker ali atmosfera je ono što drži pažnju i čini svaku novu partiju svežom i drugačijom. Kad čujem pucnje u daljini i blizini, ne znate tačno odakle dolaze, samo vidite da broj preživelih opada i da ćete uskoro morati i sami svoju glavu da spašavate, pretvara igru u gutanje knedla simulator.

1 Like

Da li će da razdvajaju igrače sa PC i XBOX platformi, mislim da su PC igrači tu u velikoj prednosti u odnosu na ove druge?

@robotnjik jesi li probao co-op, nešto me to najviše privlači, njih dvojica - ja i babo sami. :slight_smile:

Da, posebni serveri za Xbox i PC, nema mešanja. Nisam probao Co-op, mislim da može sa nekim random da se poveže ili sa nekim sa friend liste. To i jeste bolje, daje manji osećaj “sigurnosti”, barem je tako bilo u Fornite kada sam igrao sa kolegom. Kao, neko ti čuva leđa i igraš manje safe.

1 Like

Sinoć igrao nanovo, mahom se krio u žbunju jer sam srećom (opet) upao u užu zonu kruga koji se smanjuje. Našao oružje, ali nema municije. Opet se sakrivao. Odem u sledeću kuću, bliže centru kruga, neka polu straćara, kad tamo loot-a koliko ti srce ište. Od oružja preko lekova i opreme. A ja 90% toga ne znam kako se koristi. Zatvorio se u kupatilo i babram po invetaru. Imam dve mašinke, pištolj i sačmaru, municije i lekove. Krenem napolje, posle deset metara vidim nekog lika, srce da mi na nos izađe, pucam ali je on precizniji i rokne me!
Iako je za mene trenutno ova igra bush-hiding-simulator osećaj tenzije i ko mi je iza leđa jeze je predobar.

Što se tiče performansi, lobby i let avionom je užasan, donekle i let padobranom. Kada ste jednom na zemlji, treba oko 10-30 sekundi da se učitaju bolje teksture i dalji objekti. Nakon toga frejmrejt je ok, možda čak i stabilnih 30fps (posebno kada ste ušuškani u žbunu), na momente više nego dobar a na momente se oseti kada padne.

Defitnitivno je presudno brzo se opremiti kada dobijete ili nađete opremu i nova oružja.

2 Likes