{MT} Ori and the Will of the Wisps

Pukim slučajem srećnih okolnosti taj deo pređem iz trećeg pokušaja.
Posle čitam da su ljudi tu ginuli i trocifren broj puta.

1 Like

Ja digao ruke. Guglao netom i ogroman broj ljudi se zali na ocajan FPS. Nebitno da li igraju na One S ili One X. Neki spomenji hard reset konzole, sta god. Ja cu ipak cekati neku zakrpu.

Ludilo je teška, prvi deo mi je bio dosta lakši, sad sam zapeo na nivou sa vodom, nema šanse da ga pređem. Dal su morali da prekopiraju ponovo vodu sa keca…

Ja ću najverovatnije odustati od ove igre. Uopšte mi se ne sviđa pravac u kojem su krenuli. Baš me podseća na Cuphead, milion puta sam zaginuo, checkpointi su užasno retki.
Stigao sam do dela sa Sand Worm-om, sigurno sam pao 50 puta, kontrole su užasno neprecizne i prilično je teško kretati se kroz pesak uz pomoć dash-a, stalno udaram u ivice, jer ne mogu lepo da iskontrolišem Orija. Izem ti igricu koju na Normal moram 100 puta da ponovim kako bih pronašao tačan algoritam prelaska nivoa. Vidim da se i na netu ljudi najviše žale na ovaj segment igre, potpuno je užasan…
Prvi deo sam sa uživanjem odigrao, ali ovo prilično teško da završim.

2 Likes

Prvi nisam igrao ali ovaj jesam. Jos je nisam obrisao bas da joj dam kao jos jednu sansu.
Ali mislim da od toga nema nista. Na najlakse se mucim, padam, ginem… zeleo sam da se opustim a ne da mi skoci pritisak na 300 da mi dodje da polupam komp…
Teska i meni, ono skacem kao mentol po 100x i na kraju padnem i aj sve opet… aj pali.

Ne znam, meni je ovaj deo potpuno ludilo, apsolutno nemoguće je iskontrolisati Orija:

1 Like

Ja definitivno ne umem da se snadjem, cak i sa mapom. Nema smisla da se ko lud vrtim sat vremena u pocetnim zonama.

Pa, ok, a gde da nadjem skill, zasto nije jasno obelezeno da je to neophodno za progresiju. Svi putevi su vec istrazeni, a objective je nekom u mracnom kutku mape do koga ne mogu da dodjem. Neprijatelji se respawnuju kad god mrdnem levo ili desno, i ceo taj koncept besomucnog vrtenja oko istih lokacija, boris se protiv istih neprijatelja, dok ne otkrijes malu pukotinu u zemlji ili da ti je nedostajao jedan milimetar da dopres do neke platforme, meni je licno jako neprijatan.

Ali zar ceo taj koncept vrtenja po istim lokacijama i borbe sa istim protivnicima nije trenutno jako popularan, Dark souls igre i slicno, iako mene taj koncept realno smara kao i taj tip igara?

1 Like

Pa nije isto. Ovde je to cisto gubljenje vremena, u Souls igrama je esencijalni deo mehanike grindovanja, postepeno bivas sve jaci sto vise “dusa” skupis, bez obzira sto umires, ako uspes da dotaknes svoj “grob” i posle ti bude laksa igra, ustedis makar toliko, ako ne i vise vremena koliko si proveo grindovajuci, u laksem ubijanju bosova npr. Ima platformera koji exploituju isti koncept, ali to nije Ori, ovde bi satisfakcija trebalo da dodje od “aha” momenta kada posle besomucnog vrcenja konacno pronadjes ono sto ti je potrebno ili put, i iskobeljas se iz lavirinta koji lici na mravlju koloniju u poprecnom preseku. Stalno se pojavljuju novi game elementi na starim lokacijama, pa i zbog toga moras da se vracas… Uglavnom, uzasan koncept, na zalost neki jako lepi platformeri ga koriste kao Ori, Hollow Knight, Dead Cells, Guacamele, Bloodstained, od novijih.

Ja juče završio igru, bilo je muke da Sand Worm-om i pomalo sa poslednjim boss-om, sve u svemu od mene ocena 7 jer sam u kasnijim delovima igre nailazio na framerate ne veći оd 5, a par puta mi se konzola ugasila na učitavanju igre i sigurno znam da nije do x-a jer na netu ima dosta ljudi koji to potvrđuju…Juče je izašao neki update koji je možda to ispeglao ali za mene kasno :grin:

Da, ovo i mene jako nervira, ali da nije tako mislim da bi igru završio za 2 sata, generalno me nervira svako silovanje igre da bi bila što duža, tj. da bi je što duže igrali pa poneku igru i ne završim…

1 Like

Jeste, navodno popravlja framerate, i omogucava sakrivanje hud-a.

@padawan eto ja bas mislim kako to vracanje na stare lokacije s novim mogucnostima obogacuje igru. Hollow Knight ne bi ni blizu bio to sto jeste da samo ides linearno od A do B do C.

Nije metroidvania slucajno ceo zanr postao.

Naravno, takve igre treba relativno pazljivo igrati, istrazivati svaki kutak, optimalno s nekim nacinom stavljanja markera na mapu da te podseti sta je gde.

Naravno, ako je dizajn los i stvarno krije progresiju iza predobro sakrivene pukotine ili predaleke ivice platforme, to je vec druga prica.

2 Likes

Ne smeta ni meni vraćanje na iste lokacije, ali mi smeta kada se vrtim po mapi sat vremena i opet nemam pojma šta i kako dalje, a u ovoj igri ima tih momenata možda i previše, onda i kad nađem put naiđem na deonicu kao što je Sand Worm gde treba da iskoristim sve skilove koje znam da bi je prešao(1 pogrešan potez i sve ide ponovo), e to je već mnogo za moje živce…
Ipak juče završio igru lakše nego što je to delovalo pre neki dan :grin:

1 Like