MT: Middle-earth: Shadow of War

Developer: Monolith Productions
Izdavač: Warner Bros. Interactive Entertainment
Engine: LithTech
Platforme: PC, PS4 (svi), XBOX One (svi)
Datum izlaska: 10. Oktobar 2017. (global)
Zanr: Akcioni RPG (Single-Player i Multiplayer)

Sistemski zahtevi za PC:

Minimum:

OS: Windows 7/8.1/10
CPU: AMD FX-4350, 4.2 GHz / Intel Core i5-2300, 2.80 GHz
RAM: 6 GB RAM
HDD: 70 GB
GPU: AMD HD 7870, 2 GB / NVIDIA GTX 660, 2 GB

Preporuceni:

OS: Windows 10 Creators Update
CPU: AMD FX-8350, 4.0 GHz / Intel Core i7-3770, 3.4 GHz
RAM: 12 GB RAM
HDD: 70 GB
GPU: AMD RX 480/RX580 / NVIDIA GTX 970/GTX1060

Middle-earth: Shadow of War je akcioni RPG iz treceg lica, razvijan od strane Monolith Productions, a bice izdat od strane Warner Bros. Interactive Entertainment. Igra izlazi za trenutnu generaciju konzola i PC.

Middle-earth: Shadow of War je direktni nastavak igre Middle-earth: Shadow of Mordor iz 2014. i dalje objasnjava pricu izmedju filmova Hobit i Gospodar Prstenova. Igraci su i dalje u kozi Taliona i i duha elfa Celebrimbora, dok kuju novi “prsten moci”, kako bi mogli da pobede Sauronovu mocnu armiju. Kao i u predhodnom delu, tu je i dalje prisutan “Nemesis System”, koji omogucava igracima da pridobiju sledbenike drugih rada kao sto su Uruks i Ologs. Smestena je u “open world” okruzenju, a izvodjenje je iz treceg lica. Za razliku od prvog dela, ovde ce biti pristuno i par multiplayer modova gde ce igraci moci da izvrse napad na tvrdjave drugih igraca.

U igri ce biti zastupljena i “mikrotransakcija” i igrace veoma veliku ulogu. Pomocu nje igraci ce moci da kupuju razno razne strvari, predmete, novi moci pa cak i saveznike. Prema nekim tekstovima sa stranih foruma, igrac nece moci da dobije najbolji kraj jer za tako nesto igra ce zahtevati “Epic” i/ili “Legendary” orkove, koje je jedino moguce dobiti iz tih kovcega. Mada nije sve tako crno jer je te kovcege moguce dobiti i igranjem odredjenih misija tj. grindovanjem, sto znaci spremite se za sate i sate mlacenja orkova bez nekog cilja. Sve to naravno ukoliko zelite dobar kraj.

Kao mala ispomoc i olaksica igracu tu je i “companion” aplikacija, koja je ujedno i mobilna verzija igre. Mobilna verzija igre je RTS RPG, u prevodu strategija pomocu koje igrac ima priliku da regrutuje razne likove za samu igru i time sebi malo olaksa. U mobilnoj verziji igre ce biti prisutni likovi iz prosle igre kao i iz filma Gospodar Prstenova. Ni ovde nisu zaboravili opcionalnu kupovinu stvari u igri.

Middle-earth: Shadow of War definitivno izlazi za koji dan, a to je 10. Oktobar ove godine za trenutnu generaciju konzola i PC.

                                                           Uredio: Ja (MitraljezaC)
                                             Izvor: Wikipedia i par stranih sajtova
3 Likes

Bravo za recenziju,al ovo necu igrati ni u snu!
(“Samo u snu… ljubav postoji za nas…”)

Prvi deo je bio solidan. Licno mi se dopao neka vrsta Assassins Creed-a u LotR svetu. Dok za ovaj deo ne znam kakav ce biti jer prema onom vidjenom sa gameplay klipova nije mi se bas dopalo.

Prvi deo sam igrao na 360,definitivno me nije kupio,ne volim takav tip igara. Al ko voli,naravno… nek izvoli…

Meni je prvi deo bio pravo osveženje, doduše dosta repetitivna ali Nemesis sistem me je oduševio. Nastavak je danas ili sutra na nalogu, mada ce sačekati scorpio odnosno bloodborne da završim (pokusam bar da završim)

ako si negde zapeo cimaj da to resimo :slight_smile: .

1 Like

Hoću, hvala☺️

Too little, too late

1 Like

Nikad nije kasno za ovakav tip igara.
Meni je prvi deo bio odličan i drugi ću sigurno odigrati, samo da nadjem malo vremena.
Imam takav backlog, da mi je strašno kada pogledam spisak.
Zato se nisam još dodatno upropastio sa kupovinom i ove igre, ali ću to sigurno uraditi, posebno sada kada nema više MT-a.

Prvi deo je i meni bio odličan, bilo je i repetativnih delova koji meni nisu smetali ali nemesis sistem me je baš oduševio. Drugi deo sam imao odmah po izlasku, igra mi je jednostavno dosadila a da nisam ni počeo da je igram. Nadam se da ću naći vremena i volje pa da probam ponovo

Prvi deo mi je delovao zarazno, ali sam ga igrao malo na xbox 360 i ono je bilo zalosno koliko su osakatili igru. Kupicu drugi deo, kad mu cena bude 5$.