MT: Halo Wars 2

Developer(i) : 343 Industries, Creative Assembly
Publisher : Microsoft Games
Žanr : RTS (Real Time Strategy)
Datum izlaska: 21. Februar 2017.

GAMEPLAY

Halo Wars 2 je Real-Time Strategija. Kao i u prvom Halo Wars, igra ima dve frakcije: UNSC (Posada Spirite of Fire) i Novi neprijatelj The Banished Svaka frakcija ima različite lidere jedinica.Kampanja se sastoji od trinaest misija, i podržavaće CO-OP.Borba u Halo Wars 2 je uravnotežena sa “Rock-Paper-Scissors” kontra-napad sistemom, u kojima su vozila na zemlji efikasna u borbi protiv pešadije, pešadija je efikasna protiv vazdušnih vozila, a vazdušna vozila su efikasna protiv vozila na zemlji.

Igra ima veliki broj multiplaier modova koje se mogu igrati online sa do šest igrača.Skirmish mod podržava kooperativnu i solo igru protiv AI protivnika.Deathmatch je mod u kome borba traje dok samo jedan igrač ne ostane.Stronghold i Domination su MP modovi fokusirani oko kontrole baze ili nodes-e na mapi.Blitz je mod koji kombinuje elemente iz collectible cards igara.Blitz zamenjuje izgradnju baze i upravljanje resursima sa card-and-deck mehanizmom.U Blitz, igrači stvaraju deckove iz packova karata koje zarađujete igrajući kampanju i završavajući dnevne izazove.

PRIČA

Igra je smeštena u 2559, 28 godina nakon događaja od Halo Wars i ubrzo nakon događaja od Halo 5:Guardians.Halo Wars se završava sa ekipom ratnog broda Spirit of Fire koji ulazi u Cryosleep i plovi u svemir. Od tog događaja, rat između čovečanstva i Covenata je završen, a Spirit of Fire proglašen je izgubljenim.

Halo Wars 2 počinje sa posadom Spirit of Fire (predvođenom od strane Kapetana James Cutter) koja se budi iz cryosleep u delu svemira u kojem je smešten The Ark, instalacija koja je proizvela Halo prstenove.Nesvesni toga da je rat gotov u njihovom odsustvu, Spirit of Fire putuje do površine The Arka dobijajući Emergency beacon signal.Susreću se sa The Banished, grupa koja se odvojila od Covenanta. The Banished je predvođen Brute vladarom po imenu Atriox koji je došao je na vlast suprotstavljajući se Covenantima. Na Ark, logistička veštačka inteligencija, Isabel se oporavlja u ruševinama UNSC baze uništene od strane The Banished.Ona obaveštava Spirit of Fire o nedavnim događajima i traži da pobegnu zbog Atrioxove moći.

TRAILERI

8 Likes

Jedva cekam! …da odgledam cut scene na YT :smirk:

btw, odlican launch trailer.

1 Like

Isto i ja. :smiley:
Ne volim rts, tj. Nisam u tom fazonu… Mada igrao sam blitz betu za hw2 i bila je bas laka za pohvatati i zanimljiva. Medjutim, sigurno me bih dao 60$ zarts naslov, u zivotu… Pa makar i halo bio.

1 Like

Ovi Blur cinematici kako izgledaju, haos, bukvalno ce biti kao neki dobar cgi film. Nadam se samo da ce igra dobro proci, jer nigde ne vidim nikakv hype.

E da, red je da pohvalimo i MT. Svaka cast @ShadowFighter

3 Likes

Generalno misljenja o igri su pozitivna, gameplay svima odgovara tj onima koji su igrali prvi deo, stary bungie art style su vratili i time su svi odusevljeni. Ali naravno glasniji su oni koji pljuju ovaj blitz mode i sistem sa kartama i micro transakcijama. Naravno sve je to prenaduvano kao i u vezi halo 5, jer se sve moze steći igranjem igre. A tu su i standardni mp modovi kao pre, samo eto popularno je hejtovati sve u danasnje vreme :slight_smile:

Ja ću možda kupiti ovo s obzirom da sam odrastao uz RTS…

HW2 Reklame

Halo Wars 2 War of Wits: The Sale


Halo Wars 2 War of Wits: The Armrest

:smile:

2 Likes

#Halo Wars 2 Achievements

###Single player

  1. Wake up – 10 – Campaign Mission Completion
  2. A history of decimation – 10 – Campaign Mission Completion
  3. Dominated – 10 – Campaign Mission Completion
    
  4. Guerilla tactics – 10 – Campaign Mission Completion
    
  5. Stirring the pot – 10 – Campaign Mission Completion
    
  6. All travel is suspended – 10 – Campaign Mission Completion
    
  7. Behind enemy lines – 10 – Campaign Mission Completion
    
  8. The setup … – 10 – Campaign Mission Completion
    
  9. And the knockout punch – 10 – Campaign Mission Completion
    
  10. Fifth Floor: Tools, Guns, Super Weapons – 10 – Campaign Mission Completion
    
  11. Sentinel size matters – 10 – Campaign Mission Completion
    
  12. Last stop, this town – 10 – Campaign Mission Completion
    
  13. Learn the ropes – 10 – Complete the Basic standalone tutorial
    
  14. Know the ropes – 10 – Complete the Advanced standalone tutorial
    
  15. Two heads are better than – 10 – Complete a Campaign mission in Co-op
    
  16. This war is over – 30 – Complete the Campaign
    
  17. The hard fight – 40 – Complete the Campaign on Heroic
    
  18. Surviving the long war – 60 – Complete the Campaign on Legendary
    
  19. Gold rush – 20 – Earn a gold medal on any mission (except Prologue) on any difficulty
    
  20. Palmer's Pure Gold – 30 – Earn a gold medal on every mission (except Prologue) on any difficulty
    
  21. Lone Wolf – 40 – Complete any mission (except The Signal) solo on Legendary with all skulls activated
    
  22. Comrades in Arms – 20 – Earn a gold medal on any mission (except Prologue) in Co-op on Legendary
    
  23. A little bit extra – 10 – Complete half of the Campaign bonus objectives
    
  24. A lot extra – 20 – Complete all the Campaign bonus objectives
    
  25. Alas, poor Yorick! – 10 – Collect a Skull
    
  26. Morbid curiosities – 20 – Collect half of the Skulls
    
  27. Collecting a dream – 30 – Collect all the Skulls
    

###Multiplayer
28. The Scrappy Six – 20 – Complete a matchmade multiplayer match as each of the starting 6 leaders
29. First steps – 10 – Complete a matchmade multiplayer match
30. Natural intelligence – 10 – Win a Skirmish Match against only AI opponents (1 or more)
31. Two heads are better than none – 10 – Win a Skirmish Match with a friend against only AI opponents (2 or more)
32. You’ve got a case of the Birley – 20 – In a Skirmish Match against Legendary AI, recycle your base in the first 5 minutes and then win
33. The rank and file – 10 – Recruit or construct 1 of each UNSC unit in Multiplayer or Skirmish (Launch units only)
34. The tribe – 10 – Recruit or construct 1 of each Banished unit in Multiplayer or Skirmish (Launch units only)
35. Trash compactor – 20 – Destroy 100 Vehicles with Anti-Vehicle Units (Multiplayer, Skirmish or Blitz)
36. Flyswatter – 20 – Destroy 100 Air units with Anti-Air Units (Multiplayer, Skirmish or Blitz)
37. Meat grinder – 20 – Kill 100 Infantry with Anti-Infantry Units (Multiplayer, Skirmish or Blitz)
38. Spare change – 10 – Spend 5 Leader Points in Multiplayer or Skirmish
39. Big spender – 30 – Spend 100 Leader Points in Multiplayer or Skirmish
40. Space healer – 30 – Cast 100 healing Leader Powers (Multiplayer, Skirmish or Blitz)
41. Overkill – 30 – Destroy 500 units with Leader Powers (Multiplayer, Skirmish or Blitz)
42. The hand that feeds – 20 – Secret Achievement
43. Making the most of the day – 10 – Complete 3 Daily Challenges in one day
44. A strong showing for the week – 10 – Complete a set of 3 Weekly Challenges
45. Short-term commitment – 20 – Complete at least 1 Daily Challenge each day for a week
46. Long-term commitment – 30 – Complete at least 1 Weekly Challenge each week for a Month
47. Duellist – 10 – Win your first Blitz match
48. Ante-up – 10 – Complete the Blitz tutorial
49. Card shark – 20 – Play 25 matches of Blitz
50. Full house – 10 – Play Blitz as each of the 6 starting leaders
51. All or nothing – 10 – Play all of the cards in your deck at least once in a single Blitz match
52. Stacked the chips – 10 – Gather 150 energy crates over any number of matches
53. Jackpot – 40 – Play 777 total cards over any number of matches
54. Firefighter – 10 – Beat wave 10 in Blitz Firefight
55. It just keeps going – 30 – Beat wave 25 in Blitz Firefight
56. On fire – 20 – Score 500,000 points in a single Blitz Firefight
57. Paint it red – 10 – Achieve the highest possible kill-streak in any Blitz mode (Blitz or Firefight)

###Halo Wars 2 Achievements Art


Halo Wars 2 za $38 na CDkeys a Ultimate Edition $64!

Cena je jako lepa, ali hvata me jeza pri pomisli kontrolisanja jedinica dzojpedom. S druge strane uzeleo sam se real time strategija a produkcija je out of the roof.

Prilagodjene su kontrole za xo, deluje skroz prirodno i lako je. To ti kazem ja koji rts nisam igrao nikad, osim pre 15 godina age of mythology.

Ako ti ne ide na joypadu, prebaci se na PC gde si stao, jer je igra Play Anywhere.

1 Like

Još 4 dana :raised_hands:

Oh, da… čekam taj code od CDkeys da stigne.

https://m.youtube.com/watch?ebc=ANyPxKpbwUvWQoUI4zMZgIvg-14ifk6Y5E1h9-avZWya1mPm52o3bhrrOMY30GuUAfMnZWXLpRXR&v=bTXiKSUvdc0&time_continue=20

1:21:20

:imp::imp:

Odgledao sam cut-scene na youtube. I ovo deluje fantasticno, fenomenalno. Za ovih 27 min. koliko traju cut-scene oduvali su sve one gluposti iz Halo 5. Atriox, banished, Isabel… mnogo su jaci likovi nego svi kompletno u Halo 5. Banished izgledaju kao ozbiljan protivnik i njih su sjajno ubacili u celu pricu i ono kako su nastali. Kraj, po meni fantastican i ako predstavlja ono sto ja mislim da predstavlja, most izmedju h5 i h6, mozemo da se nadamo najboljem dogodine. Necu da spojlujemp a tako bih diskutovao sa nekim ko je odgledao ili presao igru vec… Ko ce docekati 2018 :frowning:

2 Likes

Meni dotle na CDkeys izbacuje ovo kada se raspitam za svoj HW2 code:

This product is a Pre-Order, it will be available here on or slightly before the release date of 21st February 2017.

Argh!!! Još tri dana…

Strpi se, polako… Ti ces bar odigrati :smiley:
Ja sam posle one prve bete bio razocaran jer sam preskocio tutorial, veze nisam imao sta radim i bilo mi je dosadno.
Drugu betu sam odigrao tutorial, procitao na halo waypoint sta i kako, i uzivao u onom blitz mode.
Sad mi je zao sto nemam igru da odigram kampanju lepo, nego gledam cut-scene samo, nadam se da ces ti uzivati u igri. I ko je vec sve kupi.
Kad predjes igru pedja, ocekujem utiske, posebno ako si i ti bio razocaran onim tuznim writting-om u H5.
Inace, ukoliko je neko ima za PC, ako hoce da mi ustupi nalog da predjem kampanju bio bih mu jako zahvalan :slight_smile:
Mogu i da platim iznajmljivanje nije problem.

1 Like

Pogledao sam i ja pricu (cut-scene) i dobra je, jasno se vidi uticaj kritika Halo 5 price. Mada je suvise kratka, ako se iskljuci sav in-game dijalog. I da, dobro je sto ce se ova prica (verovatno) nastaviti u Halo 6-ici. Naj-Epic momenat je unistenje neprijateljskog broda.

Blur je jos jednom pokazo kakvi su majstori zanata za ove cinematice, sve izgleda spektakularno.

1 Like

Ulozili su nenormalne pare u marketing i CGI, ali to i ne treba da cudi od Microsofa. Nego vidim da drzi samo ok ocenu na metacriticu od 80, dok je Gamespot dao razocaravajucih 6/10, kritikujuci nedostatak strateske dubine a hvaleci doslednost Halo univerzumu, sto znaci da bi ovo bilo tesko preporuciti hardcore RTS fanovima a relativno ok za preporuku Halo fanovima koji sada mogu da dozive kampanju iz druge perspektive.