MT: God of War

Nece :grinning:

Ma igra je dobra, baš dobra, ali nije 10/10. Linearno filmsko iskustvo i to je to. Neko je gore okačio link sa nedostacima, to je otprilike to…

@n00dle

Pocetak je nenadmasiv, ali kad se oko navikne na grafiku, igra ode dosta dalje, borba postaje repetitvna, neprijatelji su isti, i samo ostaje suludi button mashing. Zanimljivo je da je svaki GOW do sada bio mindless button mashing ali u prethodnim delovima je to bilo mnogo vise epic i zadovoljavajuce. Sada je onako, postaje dosadno.

Nemojte me shvatiti pogresno igra je dobra ali zasluzila je desetku kao sto je zasluzio i GTA IV.

Narativ je odlican iako atreus jako nervira kasnije. Kako ga kratos nije opalio posred usta balava nikad mi nece biti jasno. Sad da ne mislite da preferiram nasilje ili nesto ali koliko poznajem kratosa za ovih 16 godina, jako je postao soft :grin:

3 Likes

Ogroman - za igru iz 2018 godine koja je kvazi rpg, tj ima te elemente. NEMA playtime. Nisam mogao da verujem.

1 Like

I mene je interesovao playtime, al nema nigde. Imam utisak da sam baš dugo igrao, mada me je igra u poslednjoj trećini bas smorila, tako da mi se možda zbog toga oduzila. Odustao sam od valkira, nisam ni ušao u one druge relmove, iskreno ne kapiram postojanje endgame sadržaja kod ovakvih igara.

2 Likes

Kada predjes main story, mozes da nastavis dalje? Pitam zbog potencijalne platine.

Možeš, sve ti je otvoreno. Samo jedan kraći deo, mozda dve poslednje misije, si zaključan, al te ona glava upozori na to

1 Like

Endgame je relativno izdasan, mada sam ja stao, dosta mi je bilo. Mozes da juris favours i chestove koje si propustio, a ima i taj side story sa valkirama.

Combat mi je bio sve samo ne button mashing, highlight cele igre, jos bolji od grafike. Moras da koristis sve skillove koji su na raspolaganju vec na normaln nivou. Mashing je nasumicno drndanje tastera, ovde to znaci instant death.

Istina, voleo bih da je malo duzi i sa vise realmova i varijeteta neprijatelja, al su verovatno ostavili dosta sadrzaja za jos 5 (!!!) igara.

Kako borba nije buton mashing? Mozda na vecoj tezini, na normalu bukvalno ni jedan skil iskoristio nisam, samo r1 i udri,plus runic attack. Jedino sto sam nabudzio su decakove strele. Jurenje chestova gubi smisao negde posle dve trecine igre.
Bilo bi glupo da grafika nije dobra kad su nevidljivi zidovi svuda…
Ne kazem ja da je igra losa, ali nije ni toliko dobra koliko se prica.

Lepo:

2-3 skilla i poteza nije to, verovatno ne znas sta znaci izraz. Mozes da koristis i 2 tastera, ali ako se trazi precizan tajming, to nije taj izraz koji koristis.

I ja se ne bih slozio da je bas klasican button masing, combo je neophodan. Makar bio i r1, kocka,r1, kocka,l1r2, l1l1…

Pogotovo sada kada igram malo chalenge sidequest, ili kada bukvalno imam 20 protivnika od jednom.
Sinoc igram jedan challenge, i ostane mi samo 9 protivnika, koncentracija 0, ja poginuo, kada ps4 nije izleteo kroz prozor nece nikad.I jos da dodam da sam strimovao na Viti i igrao sa DS4, bez zezanja na ovoj kombinaciji sve je igrivo :joy:

1 Like

Koji komboi kad samo pritiskam r1 i ponekad evade. To nije nikakav kombo, što se mene tice obično drndanje jednog dugmeta. Štit nisam iskoristio ni jednom, osim slučajno. Verujem da je na većoj težini druga priča, ali kao sto sam ovde već napisao, jedva sam tutorial deo prešao na hard.

Jos jednom, button mashing nije koriscenje jednog tastera. Button mashing je koriscenje mnogo tastera, ali na takav nacin da preciznost uopste nije bitna.

Ako koristis samo jedan-dva tastera i evade, gde je bitan tajming, to je suprotno od button mashinga.

Stit nisam ni ja koristio nesto previse, ali jesam koristio jer je parry koristan.

Pa ako cemo tako onda nijedan god of war nije button mashing

Ne razumem zasto bi ovoliko diskutovali o tome. Isto tako nema ni turn based combata u GoW-u.

Juce sam presao story. Sad mi je jasno zasto pricaju da imaju materijala za narednih 5 igara.

U daljem tekstu su heavy spoilers vezani za kraj i citajte samo ako ste presli pricu ili ako vam spoileri ne smetaju. Ovo su neka moja razmisljanja vezana za kraj i potencijalne nastavke.

Atreus je Loki! Fuck me ovo sam najmanje ocekivao. Santa Monica je poznata da se pridrzava mitologije ali i da dosta odskace od prave “istine”. Ovo otvara vrata samo tako za 5 narednih nastavaka.

par stvari koje pokazuju da je Atreus stvarno taj Loki:
Loki ubija Baldura koristeci Mistletoe koplje. U igri mu Atreus zabode mistletoe strelu.
Loki je shapeshifter. kad Atreus sazna da je bog, odmah postavi pitanje da li moze da se pretvori u zivotinju, sto verovatno mozemo da ocekujemo kao ability u nekoj od narednih igara.
Loki je otac Word Serpenta. Prema mitologiji u Ragnaroku se desava fajt izmedju Thora i World Serpenta, gde Thor toliko jako pukne zmiju da ova odleti u proslost. kad Kratos Atreus i Mimir prvi put pricaju sa zmijom, zmija kaze da joj je Atreus odnekud poznat.
Takodje prema mitologiji Loki predvodi rat protiv bogova zajedno sa Giantima. Pa tako mozemo da kontamo da ce Atreus verovatno voditi Giante u borbu protiv Odina i ekipe.

E sad pola ovih stvari je vrlo lako moguce pod predpostavkom da je Kratos u stvari Tyr. Tyr je nordijski bog rata, i njegov simbol u igri je simbol kod loading screena i na pocetku igre koji veoma podseca na standardni omega symbol Kratosa. Posto smo videli na kraju igre da je cela igra vec satkana na zidu i da se ovo vec desilo, mislim da cemo imati dosta time travela koji moze da sklopi kockice i potvrdi ovu teoriju. Sto bi bilo poprilicno bad ass. Na jednoj od onih tabli istorije vidimo da je tyr posetio i mayance, egipcane, kineze i grke, tako da mozemo da ocekujemo da ce naredne igre mozda imati ove lokacije kao potencijalni setting.

Takodje, kroz celu igru se provlaci to da sinovi ubijaju oceve, majke, Kratos ubio oca, Baldur hteo da ubije majku, cak i jednog od spirita u sporednoj misij ubija sin tako sto mu zabode noz u ledja. Kad to povezemo sa muralom na kraju igre koji kratos pogleda gde se vidi kako su spojeni Atreus i on sa nekim uzetom ili zmijom, vrlo lako mozemo ocekivati da ce Atreus na kraju ubiti Kratosa. Ostaje da se vidi.

samo da dodam, svi koju si presli igru a nisu otisli kuci sa kratosom i atreusom, nek to urade. ocekuje vas Marvel style end credits scene :smiley:

Sve u svemu, ostao sam bez teksta na kraju. Toliko su otvorili mogucnosti za potencijalne nastavke i dobru pricu da ovo vrlo lako moze biti jedna od najboljih prica u istoriji gejming.

Samo malo jos da poprave side content i vrste neprijatelja.

6 Likes

Ista priča i doživljaj kao i kod @Akiris, jednostavno sam ostao oduševljen na kraju i skapirao sve ono što se dešavalo tokom igre. Onaj lepi osećaj kada se sve kockice slože i sve legne na svoje mesto. Nadam se da sledeći nastavak GOW sage neće morati da se čeka 5 godina, već da će biti mnogo ranije.

Kod povratka kući i Marvel trenutka, da li ste videli da piše several year after - što znači da će to verovatno biti početak sledećeg dela ili barem nešto što treba očekivati u nastavku. Jedva čekam :slight_smile:

Juče overih sve sporedne stvari koje su vezane za borbu (sve Valkire i vatrenu oblast) i end game content. Tako da sam sada na 3 trofeja od platine (ostalo je 4 zakopana blaga, 1 artefakt i nekoliko gavrana). Ako bude sreće to može da se sredi za 1-2h sata uz pomoć youtube-ta.

Mislio sam da ću uspeti sam sve da nadjem, ali nisam uspeo i zaista ne bi da trošim više vreme na te gluposti. Jednostavno mi je žao da posle svega što sam uradio, ostavim igru bez platine, kada samo ovo sitno fali. I dalje mi nije jasno kako sam uspeo da promašim ove stvari, posebno imajući u vidu koliko sam bio temeljan u prelasku igre. Bitno je da se sve što nedostaje nalazi samo u Midgard-u.

EDIT: ostalo 480.000 XP na kraju igre koji nisam iskoristio, a sve nabudženo do kraja :slight_smile: Kratos je LVL 8 i fali nešto sitno za 9-ti, ali nemam ideju kako bi se to moglu uraditi. Ako neko zna neka javi.

@Zoorulee

Several year after jasno oznacava pocetak Ragnaroka, jer prema mitlogiji, pre sam pocetak Ragnaroka, prvo ide trogodisnja zima. A na cinematicu se vidi da sneg bas poliva. Tako da ja cenim da je pocetak nastavka u stvari Ragnarok, i da cemo putem nekog eventa biti baceni daleko u proslost, onda nove cetiri igre i Ragnarok ponovo ali malo izmenjen :smiley:

Kakav je GoW za platinu? Je li zahtjevan ili je neki fazon poput Horizona?

nema difficulty trofeja. Pola trofeja je prica, ostalo su vecinom collectibles trofeji. Nema generalno grinda sem mozda Odinovih gavrana koje je dosta tesko uociti. a ima ih 51

1 Like